Kiss the Ground (2020)

Što ste zadnje dobro gledali a želite sa drugima podijeliti...
Odgovori
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Kiss the Ground (2020)

Post Postao/la Beyond Le Fov »

https://www.imdb.com/title/tt8618654/

slika

dokumentarac ukazuje na problem neodrzivog komercijalnog nacina uzgoja hrane pri kojem stradava sav zivot, ukljucujuci ljude, nudi logicna i jednostavna rjesenja kako popraviti stetu nacinjenu zemlji,
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: Kiss the Ground (2020)

Post Postao/la malva sylvestirs »

Da, super film..i sama se bavim regenerativnom poljoprivredom i mogu samo potvrditi rezultate nakon više godina primjenjivanja principa za vraćanje života u tlo. Najveći problem je što su ljudi nestrpljivi, jer ništa dobro neće doći odmah, a pogotovo ne nešto kao što je plodnost tla. Za to je potrebno puno truda, rada i znanja. Problem je i taj što je u intenzivnoj poljoprivredi fokus na liječenju biljke umjesto na liječenju tla. Ne znam kada će ljudi shvatiti da se tlo ne može razmnožavati, da imamo to što imamo i da je za stvaranje 1 g plodnog tla potrebno više desetaka tisuća godina. U filmu su savršeno prikazali posljedice dosadašnjeg ljudskog odnosa prema tlu... Ali dobro, ipak imam nade, događaju se pomaci i lagane promjene na lokalnim razinama, vjerujem u ljude, vjerujem da ćemo se opametiti svi skupa uskoro :mini023:
what you resist persist
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Kiss the Ground (2020)

Post Postao/la faceOff »

Tek sam ju skinio i letimično pregledao. Čini se ok

slika

https://cepeas.org/wp-content/uploads/2 ... 9-dirt.pdf

Evo i neka predavanja


_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Odgovori