Pomoc oko par detalja

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Shroomy
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 02.09.2020, 14:58
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Pomoc oko par detalja

Post Postao/la Shroomy »

Shroomy
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 02.09.2020, 14:58
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Pomoc oko par detalja

Post Postao/la Shroomy »

Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Pomoc oko par detalja

Post Postao/la Firmus »

Nema ih puno, ali skroz dobro izgledaju. Ne isplati se baš raditi u tako malu posudu, bolje koristi kutije od bar 12 ,15, 20 litara i dobro sve izravnaj. Kako si osigurao da dobivaju dovoljno zraka i da vlaga bude visoka (95%)?

Boja je skroz uobicajena, jos ce malo posvijetliti kad narastu i klobuk se pocme ravnati. Najbolja je stvar da kad počmu rasti, treba im još 2-3 dana da skroz izrastu.

Je li imaš još printeva/šprica za sljedeći put? Moja je preporuka da pokušaš napraviti bar 2-3 printa, nemaš što izgubiti, jedino što ti treba je folija i čaša da poklopiš. Print ne treba biti velik, čak i i najmanji print ima milijune spora i možeš napraviti 3-4 šprice.

Za konzumaciju je najbolje koristiti svježe ubrane ili ih možeš čuvati 3-4 dana u frižideru. Ako ih želiš sačuvati najbolje da ih osušiš sa ventilatorom i onda ih staviš u staklenku sa onim sredstvom koje upija vlagu.

Ako imaš dehidrator, možeš i samo njega koristiti, iako nije preporuka da se koristi toplina. Bolje prvo sa ventilatorom dok se ne osuše na nekih 80-90%, pa onda možeš završiti sa dehidratorom i ubaciti ih u staklenku sa silica gelom.

Za prvi put uzmi 0.5-2 g suhih tj. 5-20 svježih. Najbolje ih je uzimati kad budeš sam i ugodno se osjećaš. Najbolje u prirodi ili u svojoj sobi kad imaš mira. Moja je preporuka kad Sunce izlazi ili zalazi, pod uvjetom da je tišina. Ne trebaš ništa očekivati, samo ih uzmi i radi što bi inače radio. Djelovanje počinje nakon otprilike 30 min. Najbolje da ništa ne jedeš bar 3 sata da ih maksimalno iskoristiš. Kad ih pojedeš i počmu djelovati, ako želiš možeš jesti što hoćeš.

Najbolje da održavaš grow cijele godine, trebaš utrošiti samo nekoliko sati da napraviš špricu i uštrcaš u staklenke, a onda je ionako čekanje mjesec dana :)
Ako sačuvaš printove osiguran si za nekoliko godina, ako nisi siguran da su printovi ispravni možeš potrošiti nekoliko sati i isprobati ih, ili nabaviti agar pa ćeš znati odma je li print bio dobar. Naravno, moraš sve označavati (sorta i datum).

Što se tiče sigurnosti, najbolje nikome ne govori i nemoj slikati ništa mobitelom (google ima sve tvoje slike).
Shroomy
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 02.09.2020, 14:58
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Pomoc oko par detalja

Post Postao/la Shroomy »

Slika je od sinoc, jutros kad sam pogledao naraslo ih je bas mnogo, mnogo pinova je krenulo, ove su samo malo vece zbog toga sto rastu sa strane gde im najvise odgovara. Sto se ovih sa slika tice za samo jednu noc su porasle bar duplo i bas lepo pobelele, nemaju vise onu braon boju..
Sto se zraka tice, imam rupe na boxsu, i otvaram par puta dnevno. Zrak nije problem ali vlaga jeste. Nema sanse da je dovedem do 95 %.. 70 je konstatna i nece preko toga, mada vidim da je i to sasvim dovoljno, jer ih ja prsnem svaki put kad otvorim tako da je njima vlaga na povrsini 100 %, pa to ispari, ja taman opet otvorim, prsnem ponovo i tako bar 3 puta dnevno.
Inace sto se vlage tice probao sam svasta, cak sam i prelit stavio, uzeo sam flasu plasticnu i iseko je na pola po duzini, stavio mokar perlit i to lepo u box. Jednu polovinu flase u jedan box, drugu u drugi. Prsakam zidove, poklopac, po substratu i opet 70 do max 75 posto.
Najverovatnije nema dovoljno vlage u samoj smesi, to jest u kokosu, ili mi rupe na boksu nisu dovoljno zatvorene vatom, ili ih ima previse (rupa) .
Mada sam sve izcitao i mislim da mi je box odlican. Po dve rupe na duzoj strani i jedna na kracoj, nista pretereano, u rupama naravno sinteticka vata.
Ako znas jos neku metodu da povecam vlaznost pricaj molim te, jer evo od danas masovno krecu, videcu da slikam posle bas ih ima dosta koje su vec krenule i sad ce im najvise trebati vlaga ??
Zadnja izmjena: Shroomy, dana/u 26.09.2020, 12:08, ukupno mijenjano 1 put.
Shroomy
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 02.09.2020, 14:58
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Pomoc oko par detalja

Post Postao/la Shroomy »

Obavezno uzimam printove, spricu imam jednu na cekanju. i 4 tegle su vec na 80 % ... Tako da ne brini obezbedjen sam :DDD
Sto se susenja tice i to znam, dehidratorom cu verovatno kojem je iskljuceno grejanje, samo struji vazduh. Ako bude potrebno na kraju ukljcicu i toplinu na kratko dok ne postanu ko kreker.
A sto je doziranja i uzimanja tice, to znam, druzili smo se ja i one dosta puta do sad, samo ih nikad nisam ja uzgajao. Pale su neke ozbiljne doze, i idem dalje.
A razlog zbog koga pravim dosta je definitivno mikrodoziranje. Prelepe stavi sam procitao, cuo i video i to od neki vrlo inteligentnih i objektivnih ljudi.
Medju kojima i dosta naucnika, stvarno preporucio bih svakom da potrazi informacije o mikrodoziranju. A kad budem poceo javicu kako je i u praksi.
A sto se sigurnosti tice, naravno da ne pricam nikom jer realno svest ljudi u vecini slucajeva nije bas ... u know what i mean .. ko zna sta bi mislili..
Morao sam sinoc da slikam zbog ove braon boje usrao sam se dal nije neka kontaminacija sad na kraju.. morao sam !! :DD
Odgovori