Nervoza

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Nervoza

Post Postao/la AFX »

U zadnjih par dana sam imao par ružnih napadaja nervoze, recimo jučer mi se lik parkirao na moje parkirno mjesto ispred kuće (i da..znam sve..gluparija je) i skroz sam puknuo od nervoze, da sam ga ulovio tak tren vjerovatno bi netko od nas završio u bolnici.
Da se razumjemo..ja nisam "taj lik". Realno ja sam povucena osoba koja izbjegava sukobe i inace ne bi napravio nista ni da me netko lupa metlom po glavi..no zadnjih par dana mi je kaos.

Nemam nekih problema koje inace nisam imao..sve je isto..štoviše, čak je i bolje.

Prije nekih par tjedana me žena oprala dok smo ležali na kauču da šta lamatam s nogama..počeo sam nesvjesno tresti stopalima (kao da pratim ritam neke glazbe).

Prije par dana dam krv(dobrovoljno darivanje)..i počne s tim nervoza..neznam jel to povezano ili ne..ali strah me malo.

Ima tko ideju šta bi to moglo biti..možda kronični nedostatak nečega u organizmu ili sl.? Nije da baš mogu otić do doktora..jer realno, sve je to selo..reći će mi da je sve ok i poslat me doma, a strah me ovako da si ne slozim neko sranje.

Ne drogiram se, tu i tamo popijem koju pivu il zapalim..al to je sve gotovo ravno nuli. Nitko u obitelji nema neke probleme. Malo sam izgubio na kilazi jer pokusavam malo smrsaviti, no to je nekih desetak kila..samo ne jedem vise slatko i kruh..al to je uglavnom to.

Vitamini, minerali..ili nešto treće? Svaki savijet je dobrodošao.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: Nervoza

Post Postao/la malva sylvestirs »

Osobno nisam prije čula za poveznicu takve vrste nervoze i nekog fiziološkog deficita tj nedostatka minerala/vitamina...jedino što znam je po životinjama i njihovim simptomima - nedostatak vitamina B grupe (pogotovo B12) ih zna učiniti nervoznim, živčanim, slabim i sl.(više djeluje na ponašanje nego na tijelo).
Ali zanimljivo da si to baš sada napisao je zadnjih dana i ja primjećujem veću nervozu kod ukućana, prijatelja, susjeda...neke situacije koje se normlano događaju u svakodnevnom socijalnom životu, samo što svi imaju prenaglašene reakcije, potrebe za svađom, vikom, pasivna agresija, ljuto mrmljanje sebi u bradu, neki pogledi agresivni..i nisam jedina koja je to primjetila. Imam prijateljicu koja se nešto bavi astologijom i zapamtila sam da je više puta spomenula retro Merkur u raku, a osim toga je sad ukupno 5 ili 6 planeta retrogradno..iskreno, ne znam što to znači ali me vuče da istražim malo, pogotovo sada kad sam čula za tu iznenadnu nervozu i iz drugog, nevezanog izvora :-?
what you resist persist
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Nervoza

Post Postao/la HypnoToad »

Događa se nešto vrlo neobično i vrlo moćno u energetskom polju Zemlje. Pogotovo kod onih "spiritualno načetih". Jako, jako puno ljudi mi se žali u zadnje vrijeme da se osjećaju čudno i razmišljaju čudno. A sada od punog mjeseca je sve krenulo još jače. Ja bi vam mogao listati simptome tri dana... Ukratko, vjerujem da se budi kolektivni kundalini.
Ova slika izražuje sentiment blizak onome što ja vjerujem da se događa.

107169168_177786937075202_7489215389058415483_n.jpg
Sad će biti česti ti nagli i eksplozivni izljevi emocija, bijes, agresija i frustracija. Ja stvarno nisam kvalificiran da ikome dajem savjete, ali ono što se ja trudim i vjerujem da je uspravno je uloviti svaki taj izljev i pretvoriti ga u razumijevanje i suosjećanje. Jedino to mogu. I svakim danom mi je sve jači onaj "the end is nigh" osjećaj...
Pazite na svoju energiju i emocije, jako pazite kakvim se ljudima okružujete i što mislite i osjećate oko njih. Pazite se kolektivnog ludila. Sada je vrijeme za se privremeno udaljiti od covjecanstva što više možete. Njihova paradigma se ruši i neće svi baš dobro reagirati na to. Treba pustiti da se ovo sve razgori i vjerovati da se feniks diže iz plamena.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Nervoza

Post Postao/la Spunk »

Čudno, ja sam neubičajeno smiren zadnjih dana. Život me šamara malo žešće, a ja smiren. Osjetim nervozu kod drugih, sve nešto neizrečeno obavija sve. Radi manjih stvari bi se inače raspizdio, a sada promatram situacije. Ako mogu nekako moderirati, probam, a ako ne nastavljam u chill modu sam
Jebivjetar
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Nervoza

Post Postao/la HypnoToad »

Spunk je napisao/la: 12.07.2020, 16:13 Čudno, ja sam neubičajeno smiren zadnjih dana. Život me šamara malo žešće, a ja smiren. Osjetim nervozu kod drugih, sve nešto neizrečeno obavija sve. Radi manjih stvari bi se inače raspizdio, a sada promatram situacije. Ako mogu nekako moderirati, probam, a ako ne nastavljam u chill modu sam
Da li si se ranije borio s nervozama, agresivnim porivima i slično? Da li si ranije imao neke spiritualne krize i otkrivenja nakon njih?
Jer meni je isto kao tebi sada trenutno, situacija mi je nezavidna i neizvjesna, a ja sam miran i uzemljen, nit me lovi agresija nit depresija. Jer sam to sve već prošao ranije kad nije bilo očitog razloga. Nekako kao da sam napravio korak ka tom mirnijem, "prosvjetljenom" načinu života i gledanja na "stvarnost".
Da li se tebi čini da nešto slično vrijedi i za tebe?
Kako god, daj sve od sebe da zadržiš to stanje.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Nervoza

Post Postao/la Spunk »

Imao sam nervoze, a agresivni porivi su bili uglavnom usmjereni prema sebi. Cijeli život sam mislio da sam ja u kurcu, da samnom nešto očito nije u redu. Konstantna kriza. Htio sam da mi bude lakše, mislio da ću to kroz igranje kojekakvih uloga uspjeti. Ali ne, stalno produbljavanje tog osjećaja koji se čak i fizički manifestirao kroz napetost u prsima, ramenima, nadlakticama. Onda bi neka naoko banalna stvar prosvrdlala unutra i okinula košmar i izljev te napetosti.
A nisam imao neke nagle, duboke krize, sve je to kuhalo unutra. Ali stvari su sjedale nekako na svoje mjesto. Ne znam kako sam počeo uviđavati banalnosti svega i počeo graditi novu platformu s koje promatram svijet. Sve što nema iskonske životnosti u sebi mi je odbojno, sve što nije neposredno mi smeta. Mislim, smeta, ali boli me kurac. Prije bi mi takve stvari izazivale osudu sebe i zavrtile kolo, u drugoj fazi nervozu, a sada sam u nekom stanju...hm... Radoznalosti? Kao promatrač. Zna me ponekad opaliti nalet "panike". Trenutno radim u nekom kretenskom pogonu i znam pogledati tu mašinu sa kilometrima cijevi, strojeva, stotine ljudi u opsluživanju, buka... Onda odjednom sve to uleti u mene i eksplodiram iznutra.
Glupost, to je što vidim. I zlo kroz glupost. Samo nije mi jasno dovoljno da bi mogao to uobličiti. Neka slutnja
Jebivjetar
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Nervoza

Post Postao/la HypnoToad »

Mogu se poistovjetiti sa baš svakom tvojom riječi, osjećam se identično. I točno znam što osjećaš kad kažeš da vidiš zlo kroz glupost ali ne mozes uobliciti.
Znači i ti si stavljen u tu ulogu udaljenog promatrača.
Osjećaj mi je svakim danom sve jači, nešto se sprema...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Nervoza

Post Postao/la HypnoToad »

Kako se danas osjećate? Ja sam od jutra napet ko struna, došlo mi da nekom liku zubima iscupam grkljan zbog nekog sitnog komentara. Danas mi je jedan od onih "zlih" dana... Pa me zanima dal je to meni samo zbog oblacnog vremena kao i obicno, ili i drugi to osjecaju.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Nervoza

Post Postao/la AFX »

HypnoToad je napisao/la: 16.07.2020, 14:45 Kako se danas osjećate? Ja sam od jutra napet ko struna, došlo mi da nekom liku zubima iscupam grkljan zbog nekog sitnog komentara. Danas mi je jedan od onih "zlih" dana... Pa me zanima dal je to meni samo zbog oblacnog vremena kao i obicno, ili i drugi to osjecaju.
Ja sam trenutno ok, riješio noćnu smjenu, pijem pivicu i slusam mjuzu..chill dan za sada, nisam nešto nervozan..no žena dolazi za pola sata s posla, pa bi se to moglo promjeniti. :D
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Nervoza

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Osciliram, cesto uhvatim val gnjeva prema ovim prevarnicima, izvrtim filmove u glavi kako vise na vjesalima na glavnim trgovima gradova ili kako premlacujem policajce koji mi imaju nesto za srat zbog maske. Pa budem u nekoj vibri kao spreman za rat i zavrsit u zatvoru ako treba. Pa se onda smirim i distanciram od cjele price.
Odgovori