Panterovke na obroncima Homolja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
vekac
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 14.11.2014, 01:12

Panterovke na obroncima Homolja

Post Postao/la vekac »

Pozdrav ljudi, ima li mozda nekoga iz Beograda da bi isao naredne nedelje kolima u sakupljanje panterovki na obroncima Homolja u blizini Petrovca na Mlavi. Znam lokaciju gde ih u ovo doba godine ima u znacajnim kolicinama, tako da iako nije bilo previse kise ovog proleca ocekujem da ce ih opet biti. Podelili bi troskove za gorivo. Ako je neko zainteresovan, neka mi posalje poruku ili ovde ili na email ekaccc@yahoo.com
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Panterovke na obroncima Homolja

Post Postao/la Firmus »

Išao bi ja da sam iz Beograda :) Je li ima netko tu iz Splita tko skuplja gljive ili je zainteresiran za istraživanje Marjana? Ja nisam nikad bio, ali velika mi je želja naučiti raspoznavati bar neke vrste. Naravno, ne bi nikad riskirao nešto za što nemam potvrdu od nekog iskusnijeg, a i nije mi toliko do jela gljiva nego do užitka koji donosi boravak u šumi.

Mogao bih baš ovih dana otići do Marjana da vidim ima li što tamo ;) Btw ima li ko ideju gdje bi mogao kupiti kompas, treba mi da uredim stan prema Vasatiju i za orijentaciju u šumi.
vekac
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 14.11.2014, 01:12

Re: Panterovke na obroncima Homolja

Post Postao/la vekac »

...
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Panterovke na obroncima Homolja

Post Postao/la Firmus »

E jbg, nije ti ovaj forum toliko aktivan. Mogao si ti napisati kakvo koje iskustvo sa Amanitom, baš me zanima. I ja bi možda probao da mi se pruži prilika. Ali i kad jedem magične pečurke povraćam, tako da nezz je li mi se isplati riskirati...
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Panterovke na obroncima Homolja

Post Postao/la Perun »

Firmus je napisao/la: 17.05.2020, 21:20 Išao bi ja da sam iz Beograda :) Je li ima netko tu iz Splita tko skuplja gljive ili je zainteresiran za istraživanje Marjana? Ja nisam nikad bio, ali velika mi je želja naučiti raspoznavati bar neke vrste. Naravno, ne bi nikad riskirao nešto za što nemam potvrdu od nekog iskusnijeg, a i nije mi toliko do jela gljiva nego do užitka koji donosi boravak u šumi.

Mogao bih baš ovih dana otići do Marjana da vidim ima li što tamo ;) Btw ima li ko ideju gdje bi mogao kupiti kompas, treba mi da uredim stan prema Vasatiju i za orijentaciju u šumi.
U dekatlona. Ako ne nađeš udri mi PM pa ću ti ja posudit svoj.
Ti bi na Marjan? Aaaa ne virujen da ima išta, već bi se znalo.
Bilo ih je na Mosoru, od Sitnog do doma, a onda je domar prominio magarca a novi ih (magarac, jel) ne sere.
Ko prije umre duže je vječan
Odgovori