invitro

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Odgovori
Aniruddha
rank2
Postovi: 34
Pridružen/a: 05.08.2019, 17:43
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 3 puta

invitro

Post Postao/la Aniruddha »

Pozdrav, imam brf kejkove koji su skoro 100% kolonizovani. 6 planiram da stavim u sgfc, i 6 da spawnujem na coco coir. E,sad, perlit i coco coir sam naručila online i postoji mogućnost da se zbog ovog vanrednog stanja obustavi rad kurirskih službi, pa me zanima sta mogu da uradim s kejkovima u slučaju da ni perlit ni kokos ne dođe..
Da li neko ima iskustva sa invitro frutingom?

Neki kažu da samo ostaviš kejkove u tegli i staviš na svetlo i malo nižu temperaturu. Kako bi tu funkcionisali flushevi, da li posle svakog flusha samo vratim kejk u teglu? Onda sam negde videla i da otvore poklopac i oblepe crnim selotejpom teglu da bi rasle na gore, jer sa strane ne dopire svetlost, a onda neki kažu da je i to mit i da će svakako biti side pinninga.
Nadam se da neću morati ovako, ali želim da se pripremim, za svaki slučaj i da ako budem morala, radim invitro sa najmanjim gubitkom.
Think in terms of energy, frequency and vibration :psy :mushroom:
Kratomator
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 01.04.2020, 16:29
Ima zahvala: 2 puta

Re: invitro

Post Postao/la Kratomator »

Jesu stigli perlit i coco? :) Poenta je da budu OK temperatura i vlaznost. Perlit je pozeljan, naravno, ali ako si zatvorena u stanu/kuci zbog ove situacije onda mozes cesto da prskas i vetris tako da moze i bez toga. Ja ne bih drzao u tegli jer je tako povrsina za flush mnogo manja.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: invitro

Post Postao/la Firmus »

Ja sam držao cakeove mjesec dana na sobnoj temperaturi nakon što je kolonizacija bila gotova i nisu svi propali. Možda najbolje da ih staviš u frižider ili negdje vani gdje je hladno, tako će ti izdržati bar mjesec dana.
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: invitro

Post Postao/la harp »

ufff... moja omiljena tema, a tako malo odgovora. ne radim pf tek ali da, nakon 100% kolonizacije staviš zip lock vrecicu ili staklenku veceg grla preko brf staklenke da dobi zrak, a ne gubi vlagu i niknut ce gljive.
s obzirom na vlastite potrebe invitro je idealan za testiranje genetike. malo spawna u staklenci, kad se kolonizira (brze se kolonizira radi manje ispunjenosti staklenke) dodati substrat, promuckati i u fruiting sa zip lock ili staklenkom. ili samo visak koji nije usipan u tub ostaviti u staklenci, jer invitro je jednostavno umjetnost.
Privitak/ci
FB_IMG_1623236260764.jpg
Odgovori