PE i GT u isti box?

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
shroomlady
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 04.03.2020, 06:27
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 2 puta

PE i GT u isti box?

Post Postao/la shroomlady »

Pre 10ak dana ubacila sam PE u vidu raskomadanih kejkova u box, krenuli pinovi (da kucnem u drvo?), e sad da li zbog toga što nisam verovala da će uspeti, ili iz neke lične brzopletosti zapatim još 3 teglice GT koje su se potpuno kolonizovale! I sad ja neshto mozgam: uzeću plastični poklopac (očišćen i sterilan naravno), prepoloviću box po širini tako shto ću ga zabosti u perlit, a pričvrstiti ga sterilnom izolirkom (ako mi vlaga dozvoli naravno), i sa jedne strane jedno, sa druge drugo 🙃 sprečite me da napravim sranje ako grešim 😂⚡️
za kad ti to treba? :mushh:
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: PE i GT u isti box?

Post Postao/la Spunk »

Ne kužim baš kako si, što, s čim...
Kejkove si upotrijebila kao spawn? Ili?
Uglavnom, ako do sada sve dobro napreduje ne diraj ništa.
Teglice sa gt stavi u frižider i nek čekaju red.
Jebivjetar
shroomlady
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 04.03.2020, 06:27
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 2 puta

Re: PE i GT u isti box?

Post Postao/la shroomlady »

Sve ide dobro osim nemogućnosti drzhanja u porodichnom frizhideru, ako me razumesh :)
za kad ti to treba? :mushh:
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: PE i GT u isti box?

Post Postao/la Spunk »

Ne znam. Okači koju sliku
Pretpostavljam da si kejkove radila u običnim teglicama i da ih nisi mogla normalno izvaditi van, pa si ih komadala.
Koliko toga ima u kutiji, koliko je sitno i kako je raspoređeno? Nema veze što je jedno PE a drugo GT. Ako moraš prčkat i raspoređivat već spojene prorasle komade kejkova onda je sranje
Jebivjetar
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: PE i GT u isti box?

Post Postao/la AFX »

Ja nemam pojma sta brijes raditi..al ima na forumu hrpa isprobanih metoda..mislim, nema loše u eksperimentiranju, ali za pocetak je bolje po nekom guide-u..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
shroomlady
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 04.03.2020, 06:27
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 2 puta

Re: PE i GT u isti box?

Post Postao/la shroomlady »

u pravu si, nisam mogla da ih izvadim zbog onog uskog grla (fdhdjsgushwosvsg i ko ga izmisli :) ) nego uspelo je to, medjutim ja drugi box nemam, a ove su teglice već zrele za box, nego bih ja da sachuvam spore a ne bih da mi se tu neshto izmesha :) sve u svemu, u ponedeljak kad mi “vazduh bude chist” stavljam ja i ove kejkove zajedno sa njima, na drugu polovinu, pa shta bude ..mozhda dobijemo Golden Penis ili Envy Teacher haha shta znash ⚡️
za kad ti to treba? :mushh:
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: PE i GT u isti box?

Post Postao/la Spunk »

Ma ne diraj što valja
Rađe kupi kokos. Imaju pakiranja od 160g. Malo ga razlomi i stavi u lonac od 5-6L. Prelij sa 1L vode koju si prokuhala i pustila samo malo da ohladi. Kad se kokos ohladi onda rukavice na ruke i ovako. Teglu za cvijeće od nekih 5-6-7L. Red kokosa, red bolje razmrvljenog kejka. Ocjeni kako će ići. Bitno je da gornji sloj bude kokos. I drži u sobi otvoreno. Dva puta dnevno nekim raspršivačem održavaj vlažnost
Veće šanse su tako.
Jebivjetar
shroomlady
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 04.03.2020, 06:27
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 2 puta

Re: PE i GT u isti box?

Post Postao/la shroomlady »

Plod kokosa, ono belo unutra? I samo to? a shto mi soba nije najsterilnije mesto u univerzumu nema veze? isto ide dunk ili kako? sad si me zaintrigirao 🚀
za kad ti to treba? :mushh:
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: PE i GT u isti box?

Post Postao/la Spunk »

Ufff...
Morat ćeš malo rovati po forumu
Kokosova vlakna koja se upotrebljavaju u hidro uzgoju biljaka, koristi se kao podloga u terarijima za gmazove... Sigurno ćeš naći u nekom zoo shopu.
Nešto kao ovo
https://www.pet-centar.hr/detalji_proiz ... d-9-l.aspx
Jebivjetar
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: PE i GT u isti box?

Post Postao/la perke »

Odvoj malo vremena i procitaj ovaj dnevnik viewforum.php?f=26
Za mene i dalje najdetaljniji, sve odgovore ces naci.
Odgovori