Broke Boi Tek (modifikovan)

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la vlkoff12 »

Rekao sam da ću početi da pišem dnevnik onda kad primetim prvi micelijum u teglama, što se i desilo! :D

Apsolutno nikakvo iskustvo nemam u uzgoju psilosiba, ali sam se dobro potkovao sa video tutorijalima i savetima drugih uzgajivača.
S obzirom da sam na brzaka uleteo u celu priču, nisam mogao finansijski da odvajam za sve što je potrebno za jedan profi uzgoj, pa sam našao meni najbolju soluciju za prvi uzgoj.
Opredelio sam se za Broke Boi Tek, ali sam ga odmah u početku izmenio jer sam se odlučio za druge vrste žitarica koje ću kolonizovati.
Pre svega poručio sam tri strejna sa freespore espana. Red Boy, Mexicana i McKennai - stiglo je nakon 11 dana od dana uplate novca
21.01 sam u kupatilu našprican asepsolom sa sve rukavicama i maskom na licu sastrugao pola printa u 30ml demineralizovane vode (print mi je delovao slabašno i pusto - nisam fotografisao iz razloga da ne bih kontaminirao celu prostoriju telefonom)
Ostavio sam 3 šprica u frižider da odstoje 24 časa.
Žitarice koje sam izabrao za kolonizaciju su pšenica, proso i integralni pirinač. Imao sam četiri tegle, svaka je napunjena sa različitom žitaricom dok sam u četvrtu ubacio miks ove tri žitarice. Žitarice sam oprao u nekoliko voda, dok na kraju posuda u kojoj su stajale nije bila bistra (napatio sam se ko Isus - prao sam najmanje sat vremena) Išao sam odokativnom metodom kod raskuvavanja zrna, prvo sam kuvao proso, njega sam ubacio u vodu, i na ringlu i uključio i konstantno mešao, kad je počelo da ključa na svakih 30 ak sekundi sam vadio zrna i pritiskao da vidim koliko su omekšala (jer pre svega ovoga, još pre nego što će stići spore, pripremao sam grain i sjebao sam tipa 3 kile žitarica jer sam svaki put raskuvao ko majmun)
dakle od momenta ključanja do skidanja sa vatre proso sam kuvao možda 3-5min
isto tako sa pšenicom samo sam nju kuvao nekih 7-9minuta
i na kraju onaj mrtvi pirinač koji sam kuvao kako je lik rekao 12 minuta i sve se sjebalo, raskuvalo se, omekšalo do jaja i pustilo onaj skrob kurac će ga znati i sve se zalepilo.
ništa, napunim ja sve te tegle, i četvrtu pomešam one pomije od pirinča, pšenicu i proso. uzmem poređam escajg na dno šerpe, stavim alu foliju preko tegli i tegle u šerpu i kuvaj 90 minuta da "sterilišem" (umalo da zavboravim poklopci od tegli imaju pet rupica nekih 3mm preko kojih je nalepljen sensiflex medicinski flaster aero prohodan) i naravno tokom kuvanja 3 od 4 tegle pokupile vode pun kurac. onaj pirinač se zalepio ko ništa. pšenica curi voda sa nje. ja se tresem koliko mi je dosta svega (napominjem da ovo radim tokom dana a noć pre sam radio noćnu na poslu)
ništa. uzmem onaj špric sa sporama, opet se prskaj asepsolom, alkoholom, ribaj kupatilo. i tamo inokuliram sve tegle kakve god da su bile, + mi je ostalo malo spora i žitarica pa sam uzeo neku ćasu napunio je sa miksom i nju inokulirao, ali onako divljački, ništa sterilno, da vidim nešto. uglavnom, tegle poređam blizu norveškog radijatora koji mi u stanu radi 24/7 i prilično je konstanta temperatura. pošto sam se bojao da će biti previše vlage na svakoj tegli otvorim po jednu rupicu kao da malo ispari ta voda.
ostavio tegle, pokrio ih nekim krpama i zaboravio na njih temperatura 21 - 23C. to je bio 22.01
25.01 ne da mi đavo mira ja sklonim krpe sa tegli kad ono, žitarice upile onu vodu, deluje kao da je normalna vlaga unutra. reko ekstra. čitam nešto na netu kažu kao bolje da su na toplijem, pre će kolonizovati ali i veća je šansa za kontaminaciju. ja njih 26.01 prebacim gore kod mene u spavaću, gde je temperatura 25 - 27C.

Evo danas došao iz dnevne smene tegla sa pšenicom pokazuje malo micelijuma negde, onaj miks još veća fleka micelijuma, proso ništa deluje suvo, onaj glupi pirinač kontaminiran.

inače napravio sam tu u kraju neki štek gde sam pobacao đubrivo i kokosov treset i koješta, tu kontam da bacam kontaminirane tegle pa ako izraste magična gljiva, nek raste.

okačiću slike čim poskidam sa telefona. do daljnjeg
:mushh:
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la vlkoff12 »

Dnevink update

Od 4 inokulirane tegle 2 su preživele, pšenica se kontaminirala kao i integralni pirinač

11. dan od inokulacije ovo je progres
Proso i miks pšenica/proso/integralni pirinač
https://imgur.com/H9NXEy7

iz lične perspektive tegla sa prosom mi deluje mnogo zdravije i brže se formira od ovog miksa, mada neki su mi rekli da proso zna da izgubi vlagu brzo i da kolonizacija stagnira usled nedostatka vode. u svakom slučaju pratim situaciju pa ću videti.
do daljnjeg
:mushh:
makan
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 07.10.2019, 18:08
Ima zahvala: 4 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la makan »

mogao si da radis pf tek metodom , mozda bih ti bilo manje cimanje , ali ne znam svako radi kako mu se cini lakse ili lepse :D , ali dobro sednes udahnes, razmislis , i polako.. to sto ti je preostalo gledaj da izvuces nekako :), i meni deluje da je bolja sa prosom, ali sacekacemo strucnjake
Skunk1234
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 25.11.2019, 18:26
Ima zahvala: 6 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la Skunk1234 »

Brate daj neku pomoć sa bit koinima,jel ima neko raspolozen da pomogne ovom robu da se dokopa printa :D
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la vlkoff12 »

makan je napisao/la:mogao si da radis pf tek metodom , mozda bih ti bilo manje cimanje , ali ne znam svako radi kako mu se cini lakse ili lepse :D , ali dobro sednes udahnes, razmislis , i polako.. to sto ti je preostalo gledaj da izvuces nekako :), i meni deluje da je bolja sa prosom, ali sacekacemo strucnjake
Iskreno hteo sam pf ali nisam mogao da nađem brašno braon riže, i gde god sam pitao ljudi su bili u fazonu šta ti je to...
Skunk1234 je napisao/la:Brate daj neku pomoć sa bit koinima,jel ima neko raspolozen da pomogne ovom robu da se dokopa printa :D
Ne znam odakle si, ali postoji variajnta za srbiju da uplatiš nešto novca tj da prebaciš novac u kriptovalutu na jednom vebsajtu i to koristiš kao platno sredstvo, u ovom slučaju za namene kupovine spora kod freespore es, mislim da je cifra za tri printa oko 0.021btc nisam siguran proveri njihov sajt.


Dnevnik update:

06.02 kolonizovalo se oko 30% obe tegle, istog dana sam ih promućkao. Inzeresantna razlika je da kod izmiksanih žitarica imam rizomorfni micelijum (končići) dok kod prosa imam dlakavu formu micelijuma kao pufnice. Nakon razbijanja micelijuma, miks je počeo da se razvija evidentno već sledeći dan, proso je za sada u stagnaciji.
Za sada mi deluje ipak da se micelijum bolje i efektivnije razvija u okruženju različitih žitarica (verovatno zbog raznolike nutritivne vrednosti, vitamina, minerala) nego kod prosa.

Sutra pripremam LC od meda i vode, pa ću raditi grain to LC, kako bih imao štek sa tečnom kulurom za nedajbože. Nabavio sam nove tegle, nova tura miksanih žitarica je spremna, tako da kad dođe do 100% kolonizacije radiću G2G.

Do daljnjeg
:mushh:
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la danko fafanko »

Skunk1234 je napisao/la:Brate daj neku pomoć sa bit koinima,jel ima neko raspolozen da pomogne ovom robu da se dokopa printa :D
A koliko bitcoina je jedan print?
Skunk1234
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 25.11.2019, 18:26
Ima zahvala: 6 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la Skunk1234 »

Reko nam lik gore da je 0,021 za 3 printa,jos samo da se dokopam tog sajta,pa tek onda nece jasno da mi bude nista :D
vlkoff12
rank2
Postovi: 26
Pridružen/a: 13.01.2020, 14:45
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la vlkoff12 »

danko fafanko je napisao/la:
Skunk1234 je napisao/la:Brate daj neku pomoć sa bit koinima,jel ima neko raspolozen da pomogne ovom robu da se dokopa printa :D
A koliko bitcoina je jedan print?
0.0010 jedan print, a 0.0016 tri printa preporučena pošiljka
Pala je cena, btc je sad oko 8940€
:mushh:
Skunk1234
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 25.11.2019, 18:26
Ima zahvala: 6 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la Skunk1234 »

vlkoff12 je napisao/la:
danko fafanko je napisao/la:
Skunk1234 je napisao/la:Brate daj neku pomoć sa bit koinima,jel ima neko raspolozen da pomogne ovom robu da se dokopa printa :D
A koliko bitcoina je jedan print?
0.0010 jedan print, a 0.0016 tri printa preporučena pošiljka
Pala je cena, btc je sad oko 8940€
Daj objasni kako da kupim Tih 0.0016 btc,tri godine citam forum i kanim se da stavim 2€ u kovertu,I kad sam osetio da znam dovoljno i da sam spreman za grow vidim ovo sa bitkoinima,a iskupovao sve potrebno,samo print se čeka.... Ako ima neko ko ima koji print viska bio bi zahvalan da posalje,I oduzio bih se.... BAS MI TREBA POMOĆĆĆĆĆ :ymdevil:
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Broke Boi Tek (modifikovan)

Post Postao/la danko fafanko »

Skunk1234 je napisao/la:Reko nam lik gore da je 0,021 za 3 printa,jos samo da se dokopam tog sajta,pa tek onda nece jasno da mi bude nista :D
0.021 je oko 200 dolara :))
mislim da mi je netko rekao da iz srbije kupuje preko ove mjenjačnice https://ecd.rs/
Odgovori