BRF cakes - B+ i GT

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

Evo da se pohvalim novim growom. Prije svega, nevjerojatno je koliko je micelij magičnih gljiva otporan. Imao sam BRF cake i nekoliko staklenki sa pšenicom i zobi koji su stajali prvo mjesec-dva na sobnoj temp nakon i nakon toga još u frižideru mjesec-dva i micelij je ostao živ svo to vrijeme. Kad sam konačno dobio slobodu da počmem s uzgojom sam u svome stanu, odlučio sam napraviti 2-3 male kutije od 15 L i rezultati su odlični.

I da stvar bude još gora, dogodilo mi se veliko sranje. Greškom sam ostavio kutiju u ormaru na 4 sata na temperaturi od više od 40 stupnjeva. Kad sam došao doma i pogledo temp odmah sam se uhvatio za glavu i bio siguran da sam ih ubio. Ali na moje iznenađenje, nakon toga se na donjoj strani substrata pojavilo na stotine pinova. Tako da sam udlučio okrenuti substrat naopako i pokušati. Rezultati su i više nego dobri. Evo slika:

Ovako je to izgledalo prije nego sam skuhao kutiju:
slika

Nakon kuhanja, donja strana je skroz bila prekrivena pinovima:
slika

Još malo rasta:
slika

Krajni rezultat
slika

A evo i druga kutija:
slika

slika

slika

Imam 10ak staklenki pšenice koje se koloniziraju, to bi trebalo bit gotovo kroz 3 tjedna, tako da počimam s uzgojem velikih kutija, jedva čekam velike plodove iako sam ekstra zadovljan s ovim malim. Odlični su za čaj i mikrodoziranje.
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la perke »

To li je malo? :D
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

Pa za mene je skroz dovljno, ali volim podijeliti i sa prijateljima ;)

Plodovi su izvrsni, ali kad se osuše budu baš maleni haha.

Planiram napraviti još 2 velike kutije od 50L, pa sam onda miran za nekoliko mjeseci. Uzgajao bi ja stalno, ali ipak se izlažem velikoj opasnosti. Nakon ovoga, bacam se na uzgoj drugih vrsta, za sad me najviše privlači reishi gljiva koja je navodno jako ljekovita.

Plan je sad dovesti se malo u red sa mikrodoziranjem i onda kad budem spreman uzimam neku malo veću dozu, bar 3 g.
Avatar
cofita
rank2
Postovi: 46
Pridružen/a: 19.12.2013, 08:58
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la cofita »

Impresivno kako se micelj bori za zivot :)
samo napred sa ovom lekovitom gljivom,baci dnevik isto neki
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la AFX »

Jako lijepo!
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

Evo napokon sam opet krenuo u akciju. Imam 10-15 staklenki pa vjerojatno većina toga ide u SGFC koji sam unaprijed napravio, slika dolje :) Također sam skužio da se ne isplati toliko mikrodoziranje kao full trip. Uspio sam nabaviti jednu dozu za trip (hvala kolegi), pa vjerojatno za nekoliko dana slijedi trip-report.

slika
slika
slika
slika
slika
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la perke »

Ajde, jbg, tamo na trip reportu jedino ja pisem, prosaraj malo :D
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

Nemam ništa pametno za pisat, bolje da vi iskusniji, ja sam totalni noob i mogu pričati u uzgoju ali što se tiče iskustva tu nisam još toliko radio na sebi da se upustim u otpuštanje ega i neki ozbiljniji susret. Pokušavam si stvoriti nekakvu materijalnu i mentalnu sigurnost i u tome mi gljive pomažu, ali nisam doživio još nekakvu radikalnu transformaciju.

Sad opet prolazim kroz promjene u životu i ovo mi je dosta stresno razdoblje. Ne događa mi se ništa loše, ali ipak se radi o promjeni pa sam dosta anksiozan... Nakon tripa prij 2 dana uspio sam donekle riješiti problem koji me mučio vjerojatno nekoliko godina, a radilo se o nekakvoj opsesiji... Sad se osjećam puno ugodnije među ljudima i manje mi je stalo do toga što ljudi misle o meni.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

slika
slika
slika
slika
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

Može molim vas pomoć ekipa. Jučer sam svratio do stana nakon 3-4 dana i zatekao sam ovo. Kakvo je objašnjenje za ovo, ima li ko ikakve ideje?
slika
Odgovori