BRF cakes - B+ i GT

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la HypnoToad »

Nažalost uzgojio si Schizophyllum commune. Bit će da je već sam print bio kontaminiran, jer ne bi bilo ovako gusto "naselje" da su napali polu-kolonizirani supstrat, iako su jako agresivna vrsta. Toliko su agresivni da kod ljudi sa slabijim imunitetom mogu kolonizirati sinuse i pluća i doslovno rasti kroz nos. Tako da uništi taj supstrat i što manje diši u blizini njih. Ovaj put bi zaista trebao staviti masku. :))
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

HypnoToad je napisao/la: 05.11.2020, 18:32 Nažalost uzgojio si Schizophyllum commune. Bit će da je već sam print bio kontaminiran, jer ne bi bilo ovako gusto "naselje" da su napali polu-kolonizirani supstrat, iako su jako agresivna vrsta. Toliko su agresivni da kod ljudi sa slabijim imunitetom mogu kolonizirati sinuse i pluća i doslovno rasti kroz nos. Tako da uništi taj supstrat i što manje diši u blizini njih. Ovaj put bi zaista trebao staviti masku. :))
E sranje... ja se baš radovao kako je jak micelij, a na kraju razočarenje. Sigurno je kontaminiran print, iako sam ga uzeo sa freespore. Bilo je bolje da sam koristio svoj print... Bar ću zapamtiti ovu vrstu, malo podsjeća na male bukovače.

Kaže Paul Stamets da se u Aziji već dugo koristi kao ljekovita gljiva. https://www.youtube.com/watch?v=AmwomHg23Ok

"This bizarre but common mushroom is known as the Split Gill Polypore, Schizophyllum commune. A polypore with forking gills (!), this species has been consumed for hundreds if not thousands of years. When ingesting the mushrooms or the mycelia, your immune system is up-regulated, partially attributable to a heavy molecular weight, exopolysaccharide beta glucan, uniquely named schizophyllan, having a mass of more than 400,000 daltons. Such large sugars can’t make it into your bloodstream but activate an immune response in your gut and intestines.
Schizophyllum commune is a basidiomycetous fungus growing in both deciduous and coniferous forests from the tropics to temperate zones.

So common but So bizarre! This is why:

This species has more than 23,000 mating types (Obviously humans have two genetically compatible mating types - male and female). What does this mean ? For one spore to find a mate, proximity is an advantage; distance decidedly is not! I do not know of any other species that has so many mating types.

Also, I would guess that unknown to 99+% of mycologists is that when tons of mycelium of this species are grown within a laboratory, the mycelium, en masse, out-gasses an intensely sweet perfume-like, fragrance that is almost overwhelming to smell but idiosyncratic, i.e. species-specific only to S. commune.
I wonder if these volatile scents attract specific insects? What is its molecular structure? What other properties are hidden within fragrances? Are these mycoflavonoids?
Young mycologists - please explore, this mind ponders the possibilities but does not know the answers. You could.
Forward."

Kako da sad dekontaminiram stan? Ima li nade da tu radim opet grow ili mi se bolje preseliti?
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la Firmus »

Već i ne vidim neku promjenu od petka, sad je nedjelja. Evo malo sam već nestrpljiv da počmu pinovi. Kako vama izgleda micelij? Imam 3 kutije.

Koliko još da čekam?

slika

slika

slika

slika
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: BRF cakes - B+ i GT

Post Postao/la AFX »

Samo čekaj, krenut će kad budu spremne..provjetravaj i odrzavaj vlagu..,
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori