Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la long_pipe_magician »

long_pipe_magician je napisao/la: 03.08.2023, 21:17 Nabavio sam dobru genetiku. Klonirao od svjezih gljiva koje su provjereno već godinama na samom vrhu što se tiče potencije. Uzgojio ih. Sušio u dehidratoru na 70 stepeni oko 12 sati. Nekad više, nekad manje, da budu skroz suhe. Podijelio ih uokolo i sam sam ih jeo, i vidim da nije to to. Jače su od svih koje sam prije imao ali izostaju vizuali i kad ih uspoređujem sa originalnom genetikom nisu al pari. Na pojedenu istu količinu moje su slabije. Zaaašto i kako to mogu promjeniti.
Čovjek koji ima originalnu genetiku ne želi reći ništa o pojedinostima uzgoja. Ni ne zna da sam ukrao genetiku.
Neka caka mora postojati. Jel postoji kakva knjiga, provjerena znanstvena istraživanja što sve, u kojoj mjeri i na koji način utječe na potenciju? Jer ovo je frustrirajuće. Njegove gljive su uvijek bijele sa modricama i iznutra su bijele i plavkaste. Izgledaju kao da nisu sušene u dehidratoru. Ne znam više što bi moglo bit
Da ne bi bilo da samo kradem znanje, nešto ću i podijeliti s Vama.

I ovo sam dokučio... Sušite na maksimalno 40stepeni u dehidratoru. Prije toga 2-3 dana na sobnoj temperaturi u mraku. Oni koji govore da ih treba što prije posušiti, da nisu dugo na zraku jer o k s i d i r a j u, ne znaju šta pričaju a pun ih je forum. Ne samo ovaj već shroomery, reddit i ostali. Razlika u potenciji i brzini djelovanja je OGROMNA. A i gljive su oku ugodnije, plave iznutra.
Iskopao sam knjigu na netu - Psilocybin Mushroom Handbook - good stuff proučite
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 505
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 197 puta
 pohvaljen: 236 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

normalno da se trebaju polagano sušiti da se oksidacija stigne odraditi polako a ne da se skure na nekoj silnoj temp u peći....
na kraju kad su pred pakiranje, se mogu u rerni osušiti kratko na 50, da izbiješ svu vlagu, ali do zadnjeg laganica najbolje
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Naarayan »

long_pipe_magician je napisao/la: 17.08.2023, 16:07
long_pipe_magician je napisao/la: 03.08.2023, 21:17 Nabavio sam dobru genetiku. Klonirao od svjezih gljiva koje su provjereno već godinama na samom vrhu što se tiče potencije. Uzgojio ih. Sušio u dehidratoru na 70 stepeni oko 12 sati. Nekad više, nekad manje, da budu skroz suhe. Podijelio ih uokolo i sam sam ih jeo, i vidim da nije to to. Jače su od svih koje sam prije imao ali izostaju vizuali i kad ih uspoređujem sa originalnom genetikom nisu al pari. Na pojedenu istu količinu moje su slabije. Zaaašto i kako to mogu promjeniti.
Čovjek koji ima originalnu genetiku ne želi reći ništa o pojedinostima uzgoja. Ni ne zna da sam ukrao genetiku.
Neka caka mora postojati. Jel postoji kakva knjiga, provjerena znanstvena istraživanja što sve, u kojoj mjeri i na koji način utječe na potenciju? Jer ovo je frustrirajuće. Njegove gljive su uvijek bijele sa modricama i iznutra su bijele i plavkaste. Izgledaju kao da nisu sušene u dehidratoru. Ne znam više što bi moglo bit
Da ne bi bilo da samo kradem znanje, nešto ću i podijeliti s Vama.

I ovo sam dokučio... Sušite na maksimalno 40stepeni u dehidratoru. Prije toga 2-3 dana na sobnoj temperaturi u mraku. Oni koji govore da ih treba što prije posušiti, da nisu dugo na zraku jer o k s i d i r a j u, ne znaju šta pričaju a pun ih je forum. Ne samo ovaj već shroomery, reddit i ostali. Razlika u potenciji i brzini djelovanja je OGROMNA. A i gljive su oku ugodnije, plave iznutra.
Iskopao sam knjigu na netu - Psilocybin Mushroom Handbook - good stuff proučite
Joj majko moja svako drukčije priča. Ali poslušat ću te. Može biti sada i da sam ih presušio pošto kukam da mi variraju iskustva.

Evo šta ovaj posta na shroomeryju i dole mudre glave klimaju, kažu tako je 🤔🤔 Ja Mujo poletio i ja tako nekako.

https://www.shroomery.org/forums/showfl ... r/28319246

Pa otprilike 24 sata na 60 stepeni. Neke sam i više jer mi nije bilo kreker draj ko što mora biti.
Meni isto nije to to. Sreća moja možda da vidjeh ovaj post.

Black beltovi i ovdje i na shroomeryju uglavnom šute, spoznali sve, razumijem 😀
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Ja susisim u dehidratoru, ali na najmanjoj temp 35°. Mozda je zbog toga.. Mene zanima da li mogu gotovi kolaci (skroz beli), da se drze u frizideru 15-20 dana. Idem na put, los tajming.. nznm sta da radim 😅
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 505
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 197 puta
 pohvaljen: 236 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

da....
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Hvala😊
Avatar
Purple
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 07.05.2022, 18:08
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Purple »

Molim pomozite kaj da vise radim? Cekam da se micelij razvije vec 2 mjeseca. Dakle imam dvije staklenke koje su uspjele.. Micelij je lijep i bogat ali samo na dnu.. Kojih 2 cm.. I to je to. Stoji.. Ne širi se dalje vec dva mjeseca. Nije kontaminirano jer je bijeli i nema nikakvih sumnjivih pojava. Jedna je na kukuruzu i druga na raži.
Samo ljubav💜
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Naarayan »

Purple je napisao/la: 13.09.2023, 15:14 Molim pomozite kaj da vise radim? Cekam da se micelij razvije vec 2 mjeseca. Dakle imam dvije staklenke koje su uspjele.. Micelij je lijep i bogat ali samo na dnu.. Kojih 2 cm.. I to je to. Stoji.. Ne širi se dalje vec dva mjeseca. Nije kontaminirano jer je bijeli i nema nikakvih sumnjivih pojava. Jedna je na kukuruzu i druga na raži.
Oi, ma stari dosta ti je vremena prošlo po meni, trebo se do sada raširiti kompletno. Nije ovaj forum uopće aktivan koliko vidim, htio sam reći da sačekaš nekog iskusnijeg da ti kaže jer ja nisam taj.

Ne znam ima li razlike po pitanju širenja micelija za kukruz i raž u osnosu na PF metodu, no čisto sumnjam zdravoseljačkom logikom.

Jel ti debeo micelij, onako snješkast i nabreknut možda? Ako slučajno je, to i nije baš idealno,

Koji put ti je ovo da ih uzgajaš?

Idi na shroomery, pitaj tamo i pretraži ga, naći ćeš odgovor velike su šanse.
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Naarayan »

long_pipe_magician je napisao/la: 17.08.2023, 16:07
long_pipe_magician je napisao/la: 03.08.2023, 21:17 Nabavio sam dobru genetiku. Klonirao od svjezih gljiva koje su provjereno već godinama na samom vrhu što se tiče potencije. Uzgojio ih. Sušio u dehidratoru na 70 stepeni oko 12 sati. Nekad više, nekad manje, da budu skroz suhe. Podijelio ih uokolo i sam sam ih jeo, i vidim da nije to to. Jače su od svih koje sam prije imao ali izostaju vizuali i kad ih uspoređujem sa originalnom genetikom nisu al pari. Na pojedenu istu količinu moje su slabije. Zaaašto i kako to mogu promjeniti.
Čovjek koji ima originalnu genetiku ne želi reći ništa o pojedinostima uzgoja. Ni ne zna da sam ukrao genetiku.
Neka caka mora postojati. Jel postoji kakva knjiga, provjerena znanstvena istraživanja što sve, u kojoj mjeri i na koji način utječe na potenciju? Jer ovo je frustrirajuće. Njegove gljive su uvijek bijele sa modricama i iznutra su bijele i plavkaste. Izgledaju kao da nisu sušene u dehidratoru. Ne znam više što bi moglo bit
Da ne bi bilo da samo kradem znanje, nešto ću i podijeliti s Vama.

I ovo sam dokučio... Sušite na maksimalno 40stepeni u dehidratoru. Prije toga 2-3 dana na sobnoj temperaturi u mraku. Oni koji govore da ih treba što prije posušiti, da nisu dugo na zraku jer o k s i d i r a j u, ne znaju šta pričaju a pun ih je forum. Ne samo ovaj već shroomery, reddit i ostali. Razlika u potenciji i brzini djelovanja je OGROMNA. A i gljive su oku ugodnije, plave iznutra.
Iskopao sam knjigu na netu - Psilocybin Mushroom Handbook - good stuff proučite
Kolko dugo u dehidratoru na 40 stepeni? Jel nužno da budu u mraku?

Joj ne javiš li se sada tražit ću te majke mi 😀😀
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Reci cu ti kako ja, al to ne znaci da ispravno radim xD Nadam se da ce ti se javiti neko iskusniji. Ne susim ih pre dehidratora, sakupim dovoljnu kolicinu (drzim u frizideru), i stavim na 35° preko 10h. Sve zavisi.. kad su velike, nekad i 24h im treba da se osuse. A dehidrator mi bude samo nocu u mraku. Proveravam, kad ih lomim treba da krckaju, tako znam da su skroz suve. Onda u zip kesu, pa u teglu (na mracno mesto).
Odgovori