Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

tako je
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Naarayan »

Pecurkica♡ je napisao/la: 15.09.2023, 20:26 Reci cu ti kako ja, al to ne znaci da ispravno radim xD Nadam se da ce ti se javiti neko iskusniji. Ne susim ih pre dehidratora, sakupim dovoljnu kolicinu (drzim u frizideru), i stavim na 35° preko 10h. Sve zavisi.. kad su velike, nekad i 24h im treba da se osuse. A dehidrator mi bude samo nocu u mraku. Proveravam, kad ih lomim treba da krckaju, tako znam da su skroz suve. Onda u zip kesu, pa u teglu (na mracno mesto).
Joooj, hvala još jednom, ma hajd probam sa shroomery stručnjacima ovaj put.

Kažu oko 70-75 u prosjeku 24 sata i kažu da se niko ne usuđuje da to propituje. Moram tako. Tebi bi rekli da si outdated.

Ja lično pojma nemam očito. :bigsmilee:
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la long_pipe_magician »

Naarayan je napisao/la: 15.09.2023, 17:40
long_pipe_magician je napisao/la: 17.08.2023, 16:07
long_pipe_magician je napisao/la: 03.08.2023, 21:17 Nabavio sam dobru genetiku. Klonirao od svjezih gljiva koje su provjereno već godinama na samom vrhu što se tiče potencije. Uzgojio ih. Sušio u dehidratoru na 70 stepeni oko 12 sati. Nekad više, nekad manje, da budu skroz suhe. Podijelio ih uokolo i sam sam ih jeo, i vidim da nije to to. Jače su od svih koje sam prije imao ali izostaju vizuali i kad ih uspoređujem sa originalnom genetikom nisu al pari. Na pojedenu istu količinu moje su slabije. Zaaašto i kako to mogu promjeniti.
Čovjek koji ima originalnu genetiku ne želi reći ništa o pojedinostima uzgoja. Ni ne zna da sam ukrao genetiku.
Neka caka mora postojati. Jel postoji kakva knjiga, provjerena znanstvena istraživanja što sve, u kojoj mjeri i na koji način utječe na potenciju? Jer ovo je frustrirajuće. Njegove gljive su uvijek bijele sa modricama i iznutra su bijele i plavkaste. Izgledaju kao da nisu sušene u dehidratoru. Ne znam više što bi moglo bit
Da ne bi bilo da samo kradem znanje, nešto ću i podijeliti s Vama.

I ovo sam dokučio... Sušite na maksimalno 40stepeni u dehidratoru. Prije toga 2-3 dana na sobnoj temperaturi u mraku. Oni koji govore da ih treba što prije posušiti, da nisu dugo na zraku jer o k s i d i r a j u, ne znaju šta pričaju a pun ih je forum. Ne samo ovaj već shroomery, reddit i ostali. Razlika u potenciji i brzini djelovanja je OGROMNA. A i gljive su oku ugodnije, plave iznutra.
Iskopao sam knjigu na netu - Psilocybin Mushroom Handbook - good stuff proučite
Kolko dugo u dehidratoru na 40 stepeni? Jel nužno da budu u mraku?

Joj ne javiš li se sada tražit ću te majke mi 😀😀
Stavis par dana (od 1- 5, ovisno o relativnoj vlazi zraka) negdje di je prozracno i tamno, da ne trošiš bzvze struju, i kada budu gumene stavis u dehidrator i susis na 40 stepeni koliko treba. Dosad nisam duže od 2 dana. Gledam da je dehidrator u tami.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

dođem iz đangla, vozim ih ko prasce 7-10 sati, onda posložim na kartone u garažu koja je suha, drugi dan navečer sve u posudu i u rernu po par min na 70ak ako žurim, dok nepostanu kreker suhe...netreba se tolko bojat sad da ćeš izbit potenciju, ako je ima neće ona nikud ako se sve umjereno radi, pa i pokušava, naglo ništa nevalja
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

super zdravo izgleda, nemjenjaj sistem ;)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Planiram agar da radim. Mislim da mi spore nisu čiste, ostavila sam 3 pecurke u friz pre 4-5 dana. Pocele su da se suše, da li mogu njih iskoristiti? Ako mogu, da li ce prestavljati problem to sto sam nakon berbe primetila ispod kolaca da je krenula kontaminacija? Bacila sam, al nznm jel to znaci da su i pecurke kontaminirane. Hvala unapred na odg 🤗
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Naarayan »

Pecurkica♡ je napisao/la: 11.10.2023, 18:54 Planiram agar da radim. Mislim da mi spore nisu čiste, ostavila sam 3 pecurke u friz pre 4-5 dana. Pocele su da se suše, da li mogu njih iskoristiti? Ako mogu, da li ce prestavljati problem to sto sam nakon berbe primetila ispod kolaca da je krenula kontaminacija? Bacila sam, al nznm jel to znaci da su i pecurke kontaminirane. Hvala unapred na odg 🤗
Pitaj na shroomery, ovdje je pustara. Toliko ti mogu pomoći, dobit ćeš u roku tri sata odgovor. Već si se snašla al' evo in any case
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Hvalaa 😊
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la long_pipe_magician »

Pecurkica♡ je napisao/la: 11.10.2023, 18:54 Planiram agar da radim. Mislim da mi spore nisu čiste, ostavila sam 3 pecurke u friz pre 4-5 dana. Pocele su da se suše, da li mogu njih iskoristiti? Ako mogu, da li ce prestavljati problem to sto sam nakon berbe primetila ispod kolaca da je krenula kontaminacija? Bacila sam, al nznm jel to znaci da su i pecurke kontaminirane. Hvala unapred na odg 🤗
Po meni bi ti bilo bolje da uzmes meso iz njihove unutrašnjosti. Dakle bijelo iznutra, ne nužno srž već bliže rubovima. Skalpelom prerež i staviš u 2-3 kutijice. Sigurnije je.
Pecurkica♡ je napisao/la: 30.09.2023, 13:34 Pozdrav. Koji kokos je bolji? Zamesala sam oba..
media/images5/1696141361.jpg
media/images5/1696158420.jpg
media/images5/1696083000.jpg
media/images5/1696105045.jpg
I koji ti se čini bolji?
Odgovori