Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

I računaj da će ti se sve zaraziti i propasti..ne nadaj se ničem..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

a daj, koji si pesimist ti, ja sam na vas naišo davno, i bez expres lonca sa 5 čaša u zepter loncu nabio 3 zdrave, znači šanse da sam sve ok napravio su nula, no od 5 sam 3 dobio full zdrave, raširio ih dalje, rodilo ko najvećem idiotu konobarske kible za led, nove koje nisam do onda koristio, kad sam kreno jest, iz pre naraslo kad sam kreno u to, do onda sam samo molio, tražio, ugl. mislio sam da sam bog kolko sam seljačina uspio u kuhinji, a vi cijeli forum digli i držite predavanja...internet gori a ja imam gljiva da nestignem srušit toleranciju...

najvećem seljaku i najveći krumpir naraste, ali ne sam, mora posijat prvo...
igrajte se, kroz greške se najviše uči
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la faceOff »

55cacc2d7823 je napisao/la: 03.01.2024, 20:59 nekoliko puta uvuci/izvuci sa spricom kako bi se spore rasporedile i na kraju uvuci koliko stane u spric.
Vidi ovaj princip.

slika
Mala teglica. Igla dođe skoro do dna. Služi mi umjesto čašice. Prvo ju steriliziram. Sastružem print u nju i zatvorim poklopac. Onda komotno mogu van SABa radit ostalo.
Napravio sam to radi razbijanja spora u šprici. Uvjek se zgrudvaju. Za razbit LC...
Na ovoj slici sam napravio MS i izvukao tekućinu. Iz zajebancije sam unutra (nakon dva dana, izgledalo je suho potpuno) ubrizgao blagi LC. Tekućina je bistra i sutra prebacujem u veliki LC i u jednu teglu. Mislim da je čisto

Ovo je od tog MSa. Napravit ću Grain LC ako sve bude čisto.
slika
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Devlax bgd
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 18.01.2024, 09:51
Ima zahvala: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Devlax bgd »

Pozdrav, da li neko moze da mi proveri tacnost ovog calculatora ili da me uputi na neki drugi nacin racunanja stvari za nabavku.
planiram svoj prvi grow u monotub pa se informisem.. :)
Hvala!

https://oneearthmushrooms.com/pages/cvg-calculator
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la long_pipe_magician »

Probaj ti pa nam reci kakav je. Inače, ovaj forum postoji duže od 10 godina i ima jaaako puno informacija o omjerima i količini supstrata za uzgoj.
SAMO TREBAŠ MALO ISTRAŽIT I PROČITAT.
Devlax bgd
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 18.01.2024, 09:51
Ima zahvala: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Devlax bgd »

long_pipe_magician je napisao/la: 05.02.2024, 12:12 Probaj ti pa nam reci kakav je. Inače, ovaj forum postoji duže od 10 godina i ima jaaako puno informacija o omjerima i količini supstrata za uzgoj.
SAMO TREBAŠ MALO ISTRAŽIT I PROČITAT.
I to sto kazes :)
Bogz_Okupaci
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 23.10.2018, 16:32
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Bogz_Okupaci »

Mislio sam ovih dana da zamijesim BRF kolačiće. Ne bih koristio grijač, ostavio bi klimu da radi na 20°C kad su hladniji dani, kontam da će se možda sporije micelij razvijat, al da ne bi trebalo bit problema zbog temperature.

Ima netko iskustva sa sadnjom u ovo doba godine (bez grijača)?
Bogz_Okupaci
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 23.10.2018, 16:32
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Bogz_Okupaci »

Osjeća se proljetna večer, lagano se pije blatina, SAB napravljen, spore prebačene sa printa u šprice....mislim da će bit blagonaklone, s malo ili nimalo kontaminacija....
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la faceOff »

https://ibb.co/c3cVjRX

Imam ovaj kokos. Mislio sam ga koristit za travu, ali za sad ništa od toga. On je pripremljen za biljke na način da se ispire i namače u kalcijevom i magnezijevom nitratu. Valjda je kokos negativno nabijen i ima na sebi dosta vezanog kalija i natrija koji se tretmanom zamjenjuju sa Ca i Mg.
Znam da višak Mg nije dobar za gljive, a nemam pojma koliko ga ima unutra.
Sad, K i Na su + , stvaraju slabije veze i valjda se lakše ispiru, a Ca i Mg su ++.
Uglavnom, hoću li moći ispiranjem običnom vodom makniti bar nešto Mg i Ca? Nitrat znam da će ići.
I da li moguća koncentracija Mg koja je sada u kokosu uopće smeta?

Edit.
Koliko znam kokos se reklamira kao medij bez nutrijenata, tako da je nitrat već ispran. Valjda vodom. A Ca i Mg su ostali vezani...

Edit
Na shroomery-u lik koji kotira dobro koristi sličan kokos.
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la storm.raver »

faceOff je napisao/la: 14.03.2024, 06:07
magnezijum citrat i magnezijum sulfat mozes isprati destilovanom vodom poprilicno dobro, kalcijum karbonat tesko obicnom, ali moze sa kiselom vodom (co2). sad sumnjam da ima mg citrata u tom kokosu pre da ima magnezijum sulfata ako bih spekulisao, svakako bez poznavanja tacnog hemijskog sastava tog kokosa odnosno u kojoj formi su magnezijum i kalcijum tesko je reci bilo sta

e sad sto bi to tacno radio ne znam, jer ces tako da promenis pH ali ako zelis iz nekog eksperimentalnog razloga ok
:mushroom: learning things :mushroom:
Odgovori