Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

dobro si primjetio, dađdenjaci su neugodni, otrovni, i imaju pjege da izbjegnu sve predatore, no čovjek je mašina koja guli kožu, opet si u pravu...jedino mislim da je dađdenjak zaštićen, nisam siguran, no poseban je, i mislim da i kad ga oguliš nije fin, možda za preživit samo dobra neka termička obrada, ražanj nasoljen...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la long_pipe_magician »

Kontaminacije me zezaju u zadnje vrijeme. Promjena temperature i treba grijati. AKo ne grijem ne miče se s mjesta. Kad grijem napadaju me bakterije i pljesni. Treba pronaći zlatnu sredinu. U toj sobi je mali radijator nedovoljan da zagrije citavu prostoriju kako spada. Prije sam koristio grijaće folije i funkcioniralo je, ali sad kako radim malo veće projekte, prije pinova se pojave kontaminacije. Puno je substrata i pretpostavljham da zato lako "zakuha". Preko noći temperatura ide do 15, a danju dok se grije bude oko 19-20. Na grijaću sam stavio raspon od 18,5 do 21,5 i opet mi se pojavila trihoderma nakon 10 dana. Borba je ljudi, ali ne predajem se.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

pređi na serbike alo, kake tropske pchqmtrn, samo 10 C, nikake brige, to šta tražiš ubija sve naokolo, ostaviš vani u zimi ako nije minus, rastu na 0C, šta se mučiš
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la long_pipe_magician »

Ha imam super genetiku. A serbike ne znam ni di bi nabavio ni koliko su potentne.
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la kale.kikor »

2. najpotentnija psilociba na svetu, mozes ih naci samo ako te zesce ukenja Tako da se bolje drzi kubensisa, jebo serbiku
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
kale.kikor
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 29.04.2021, 11:12
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 42 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la kale.kikor »

Ovo je vise first minute pitanje: ima li ko neki provereni sajt za prodaju printova za kubensise, naravno da je proveren sto se kvaliteta printa tice i pouzdan za slanje printa - da ne napisu na paketu da je kubensis nego nesto, ako me razumete, necu muriju na gajbi.
Eto, kako sam ga izpusio za serbiku 3. godinu za redom, odlicio sam se da opey probam ovom "laksom" metodom doci do pecuraka iako je i ova bila mucna kad se samo setim
Prosle godine sam ih nazovi gajio ali sam se jako pomucio da bi dosao do svega 10ak g suvih.
Dal me nece ili sam pravio neku podcenjivu gresku ili je od pocetka bio rdjav print, ne znam.
Pokusavao sam sve moguce metode, ceo forum sam procitao 3 puta, kao i druge strane forume, preslisavao se u glavi nebrojano sati sta radim kako valja a sta ne, ali na kraju se isplatilo, probao sam pecurke i izule su me iz gilja.
Ali nista nije vecno, tako ni trip na gljivama, a posto su prestale da me rade, voleo bi da ih opet probam, nadam se boljim rezultatima, taman toliko da imam za sebe,mozda probam mikrodozing, i za bliske ljude.
Pa eto preporucite prodavnicu gde bi mogao kupiti print kubensisa, a da nije kosmic kitcen, kao prosli put
Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode, sve si premudroscu stvorio.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

neznam kako si sa serbikom fulao kad se nema šta fulat, nemože...
sad je otpustilo smrzavanje jako, namočilo ko nenormalno, ja bi prvi dan kad počne stezanje, blizu 0, gas s autom na planinu, imaš ih u srbiji 2-3 minimalno, zavisi di živiš....
kjubse nezna di bi naručio, možda ima neko od nas tu na forumu koji print za speranje pa ti se javi na privat...
probaj na nekim meta grupama, imaš puno dobrih printera, raznih formi i oblika spora, sve se da dogovoriti....
i dalje preporučam da ostaneš na woodloversima, nemaš brige, puno lakše i jednostavnije...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Markovicomi
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 03.01.2024, 16:03

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Markovicomi »

Pozdrav svima,
Interesuje me ukoliko je neko voljan da objasni sam postupak kako doci od narucenih spora printa do toga da ih ubacim u spric.
O 90% stvari sam se edukovala i skapirala sta treba da radim ali ovo mi nije jasno a ne pronalazim konkretno uputstvo
Avatar
55cacc2d7823
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 13.05.2020, 04:07
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la 55cacc2d7823 »

ovako mozes da napravis bez prokuhavanja vode za spric. kupi fiziolosku otopinu meni se najbolje pokazala ona u staklenci koja ima gumeni cep za probadanje iglom. ocisti prostor na kojem radis, po mogucnosti radi u kutiji koju si prethodno dobro ocistila alkoholom. kutiju mozes okrenuti bocno tako da ti nista ne pada odozgora, a poklopac kutije staviti kao produzetak. ili mozes kutiju drzati normalno a poklopac staviti preko vecine otvorenog prostora kako bi mogla ruke gurnuti unutra, a zapravo sve radis ispod poklopca i gledas kroz poklopac. koristi rukavice, a pozeljno je imati i masku i kapu. pripremi skalpel i casicu za rakiju koje jako dobro ocisti alkoholom. iglu spali na plamenu dok se ne uzari, zatim ohladi alkoholom i izvuci kolicinu fizioloske otopine koju prebacujes u casicu od rakije. mozes ostaviti jako malo fizioloske u sprici koju ces lagano izbaciti po printu kako bi se spore lakse otpustile. mozes skalpelom strugati ili iglom tako da ju drzis vodoravno u odnosu na print kako nebi probusila foliju. sastruzi koliko mozes, prebaci print u casicu od rakije u kojoj je ostatak fizioloske. nekoliko puta uvuci/izvuci sa spricom kako bi se spore rasporedile i na kraju uvuci koliko stane u spric. bolje da ne skidas iglu sa sprice kako bi bio manji rizik da dodje do kontaminacije. iglu zastiti poklopcem, zatim i cijelu spricu zastiti, alu folija, prozirna folija, kesica za zamrzavanje, moze i vise slojeva. stavi u frizider i pricekaj dva-tri dana prije koristenja kako bi se spore napile vode. prije koristenja protresi. meni ova metoda funkcionira, mozda se netko javi sa boljom i jednostavnijom. sretno.

valja procitati i guide od redsh i eric koji objasnjava malo detaljnije ali sa vodom ako se dobro sjecam.

mozda pomogne i ovaj sajt;

Kod: Označi sve

https://shroomok.com/en/wiki/Liquid_psilocybe_spore_syringe
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

kad pogledaš video tutoorijal na youtubu koji ti se čini najfiniji za tebe, da ga možeš približno odradit, to odradi...kad nemaš pro opremu, kao laminar flow, ili napa seljački, da ti osigura nula protoka bakterija, onda napraviš kutiju koja barem brani padanje bakterija....prouči malo kako ostali doma steriliziraju prostor, alat koji koriste, shvati da ubijaš sve osim spora, barataš alatima koji moraju imat poubijano sve u trenu kad krećeš koristit, jer želiš dati što bolje uvjete svojoj kulturi da uspije kad kreneš...odma kreni s bar 8 tegli, čaša, a ne sa 3, da si sigurnija da će nešto uspiti....ja sam i 20 krko kad pokrenem lonac i kuhanja, ionako sam pola dana, noći onda u akciji...sretno
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori