Plavi Lotus (Nymphaea caerulea)

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Plavi Lotus (Nymphaea caerulea)

Post Postao/la Red »

perfect! :x

how and where do you plan to put them at the end? what kind of idea you have for soil and so on..im curious :D whats your master plan :-?
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Jos
rank4
Postovi: 116
Pridružen/a: 21.03.2010, 18:53
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 7 puta

Re: Plavi Lotus (Nymphaea caerulea)

Post Postao/la Jos »

Well I allready told you :D
But again then.....I will place them in big buckets I have here.
I worked last year at kitchen and they had big buckets where mayonaise used to be in so I took some home as I thought I will come to use once.
I use one of those buckets to dry my shrooms to btw :D
And after seeing this(not my picture):
slika
I think it might even work out well :D
One thing you probably do need to do is give it extra nutrients that are specialy for pond flowers so to say.
No idea what I will do in winter...will have to look it up.
Jos
rank4
Postovi: 116
Pridružen/a: 21.03.2010, 18:53
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 7 puta

Re: Plavi Lotus (Nymphaea caerulea)

Post Postao/la Jos »

slika
Second sprout with leaf came out of the seeds. (1 week ago)

slika
unfolding leaf

slika

slika


slika
Roots :ymparty:

I have put the seeds in a big bucket outside with some rich soil from garden.
(potting soil gives to much floating crap)
So lets see how it will go :) I can't take care of tem myself atm but I asked someone to give it fresh water every 1-2 days so lets see :D
Jos
rank4
Postovi: 116
Pridružen/a: 21.03.2010, 18:53
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 7 puta

Re: Plavi Lotus (Nymphaea caerulea)

Post Postao/la Jos »

So the lotus plants are doing fine! :ymparty:
This is a bucket with the 2 seeds...they made even outside a good amount of leaves and some leaves are waiting to be opent to.
The leaves themselve are still quite small though.
Maybe a bigger surface is needed after all.
But I will keep them in there for now and maybe add some nutrients once I see a lack of them.
The bucket is full of life to now lol.
Well I thought musquitos would like the water...And I was right about that :)
Now only hope they wont damage my plants :)
slika
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Plavi Lotus (Nymphaea caerulea)

Post Postao/la Red »

:x wow, looking great!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Plavi Lotus (Nymphaea caerulea)

Post Postao/la kontaminacija »

ohhaa i love your garden :D
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: Plavi Lotus (Nymphaea caerulea)

Post Postao/la saputnik »

nisam baš upoznat s ovom biljkom no volio bi se upoznat :D :D
jel mi može neko reći legal status i odakle najbolje nabavit (po mogućnosti hrvatska ako je ikako moguće :D)
hvala :D
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Plavi Lotus (Nymphaea caerulea)

Post Postao/la Red »

legalno. 99% sigurna.

za nabavu, nemam pojma, bilo koji online shop, npr Azarius. za njih znam da su ok.

do nedavno nisam ni ja bas bila upoznata ovom biljkom, ali moram priznati da sam se malo razocarala. priznajem da ga nisam konzumirala u velikim kolicinama pa je i djelovanje slabašno, ali opet...nekako me tesko lupi u glavu, zamagli i baci na tesko spavanje. kao kada zapalis losu travu pa te samo zakuca i baci na spavanjac.

pusila sam, pusila i u kombinaciji sa travom, divljom salatom + lotus i jos neke druge kombinacije- uvijek isto. pusila i cisto pa isto, pusila i samo sa travom- isto.

napravila vino po receptu sa 20 gr lotusa i finog vina. okus je nepodnosljivo gorak i odvratan. zeljela sam ga drzat 14 dana po orginalnom receptu ali kazu da je i 3 dana dovoljno, moje se "kiselilo" u mraku jedno tjedan.
uzasan okus, zbilja jedva pitko. po savjetima dodala sam med, i onda je jedva postalo pitko...a djelovanje isto.

nikakva euforija, nikava erotika, nikakav neki zanimljiv osjecaj koji bi mogla istaknuti osim teskog cela i velike potrebe da zatvorim oci :D

eto toliko o tome... ko voli nek izvoli :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: Plavi Lotus (Nymphaea caerulea)

Post Postao/la saputnik »

http://www.azarius.net/search/?q=Nymphaea+caerulea
nema sjeme za naručit...
a naručivat tako u gramima je malo skuplja investicija...

malo sam po googlu gledo nisam baš našao neku drugu simpatičnu stranicu osim ove:
http://www.kpr.eu/hr/flora-europe/

ali oni nemaju plavi lotus nego bijeli (Nymphaea alba) koji navodno ima slično djelovanje...

volio bi nešt od tog dvoje probat zasadit pa se onda počastit kad/ako nikne :D :D

odakle si ti nabavila ako se smije znat :D ?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Plavi Lotus (Nymphaea caerulea)

Post Postao/la Red »

cisto da znas, sadnja lotusa nije tako laka, ako si vidio prvi post, onda znas da ti treba neka bacva, sunce, otvoren prostor, priprema zemlje itd... ipak je to lotus :D a i treba ti jako puno cvjetova da nakupis odgovarajucu dozu sa kojom bi se igrao.

tako da je mozda jednostavnije naruciti vec suho i experimentirati jer dok to zasadis i ako nikne nece toga biti bas previse za experimentiranje.

vidis i sam da se doze krecu od 5 do 25 gr, a to je bogami dosta suhe biljne mase.

ja sam sjeme i suhi lotus (25 gr) dobila na poklon od prijatelja iz belgije :ymparty: sjeme jos nisam pokusala zasaditi to ce morat pricekati sljedecu godinu jer sada je vec kasno... drzim fige da mi uspije, bar jedan cviijet da vidim ja sam sretna.

bijeli ili plavi, ista pasta, imaju isto djelovanje. neki kazu da je bijeli potentniji....

sretno u potrazi :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori