Stigo print... šta sad?

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Punxerklc

Stigo print... šta sad?

Post Postao/la Punxerklc »

Eto danas sam si sav veseo jer mi je došao print. Mislio sam već da neće ni doći jer je trebo u petak stić, pa reko danas ili dolazi pošta ili policija (onda znate da sam skoro iz kože iskočio kad sam vidio defender ispred zgrade, srećom nije za mene =).

Ovako, šta sad da radim sa printom? Mislim, da li ga baš moram držati u frižideru jer ne želim da ukućani ispitkuju previše(iako nije TOLIKI problem). Zanima me hoće li mu se desiti šta da ga ne držim u frižideru kojih tjedan dana kako je već s poštom ionako dugo putovao, ili bi bilo najpametnije da ga se stavi u frižider?

Znam da je glupo pitanje i izbrisat ću post čim dobijem neki pametni odgovor, ali me strah sad ovo mi je prvi grow pa žeim sve pažljivo..

Hvala na živcima =)
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Stigo print... šta sad?

Post Postao/la mandelbrot »

Heheh..ovo s defenderom me zgazilo....ja sam svoje uvijek drzao u frizideru ali ako ti u stanu nije neka luda temperatura ja mislim da ne bi trebalo biti problema makar kad si vec toliko cekao spore i veselio se mozda bolje da ih stavis u frizider da ne riskiras..
z = z*z +c
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Stigo print... šta sad?

Post Postao/la HypnoToad »

Nema potrebe za frižiderom, stavi ga na što hladnije tamno mjesto, ništa mu neće bit za tjedan dana. Kad napraviš špricu, nju ćeš morat držat 24 sata u frižideru prije upotrebe.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Punxerklc

Re: Stigo print... šta sad?

Post Postao/la Punxerklc »

A probat ću ga u friđ zabiti negdje samo je problem jer je mali pa nema mjesta negdje da se ne vidi. Jedino škrinja al to su već užasno niske temp.
Što se šprica tiče znam to ću već progurat nekako tih 24 sata.

P.s. Najjača stvar skoro sam zaplakao :

"This print was sent to you in order
to contribute to worldpeace and
harmony.

Let the positive vibes reach and
teach you..."

:)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Stigo print... šta sad?

Post Postao/la Red »

najbolje je sve to u frizideru cuvat ali na kratke relacije nije bitno.

odgovori mi na pm ili se izjasni drugacije... zahvaljujem ;;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Stigo print... šta sad?

Post Postao/la mandelbrot »

Kad smo vec kod spora...mene zanima koliko dugo mogu trajati spore u sprici ako ih se cuva u frizideru? Svi kazu da je bolje cuvati print neku spricu ali vec sam napravio 5 sprica pa sad ne znam kako ih je najbolje cuvati...za sad su u frizideru, zamotane u alufoliju.
z = z*z +c
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Stigo print... šta sad?

Post Postao/la HypnoToad »

U frižideru b ti trebale izdržati neko vrijeme, bar mjesec-dva. Dok je god dovoljno hladno, al ne da se smrznu, spore neće "proklijati" i bit će dobre i nakon par mjeseci.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Stigo print... šta sad?

Post Postao/la Red »

mogu reci da bolje cuvat spore u vodi nego u printu. mada opet ako je u frizideru dobro je :D iz iskustva znam da su mi neke sprice i spore unutra bile zive i nakon 1,5 - 2 godine.

znam da sam jednom sa ericom iz FSRE pricala o tome... i u biti one mogu zbilja dugo dugo trajat ako se dobro cuvaju. godina minimum...a dalje su varijecije na temu :D

divne su... koliko su izdrzljive :ymparty:

p.s. znam neke kojima su i zamrznute spore radile, ali to ne preporucujem
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Stigo print... šta sad?

Post Postao/la kontaminacija »

meni šprice u vratima od frižidera pokraj jaja :)

u svakoj po malo zraka pa svaki put kad se frižider otvori i zatvori se malo promućkaju..,,,,

baš mi nekidan stara rekla:

"kad ćeš ovo više maknuti iz frižidera. te tvoje gljive su od početka osuđene na propast. žali Bože para koje si potrošio na sve to"

reko ja u sebi... e ne ne.. ovo će da uspije :) :)
Punxerklc

Re: Stigo print... šta sad?

Post Postao/la Punxerklc »

Haha pa jesi rekao staroj KAKVE gljive uzgajaš?
Odgovori