Salvia Divinorum Uzgoj

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Odgovori
sashab
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 02.04.2011, 13:51

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la sashab »

Evo slike moje salvie, primjetio sam neke problema, najdonji list mi se osusio :S pa ako netko ima neku ideju, bila je do sada pod vrecicom i spricam stalno, ne zalijem nego ospricam biljku i zemlju malov vise:

slika

slika

slika

slika
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Wolfshade »

Premalo svjetla rekao bih. Druga mogućnost je da je previše zalivaš.
sashab
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 02.04.2011, 13:51

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la sashab »

Da moze biti jer je drzim iza stola pa joj nedam ni jutarnjeg svijetla a i bila je pod vrecicom, danas sam skinuo vrecicu u potpunosti i stavit cu je ispred prozora pa ce imati sunca skroz do 10h ujutro cijelo vrijeme. Jel to ok?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Red »

samo nemoj odmah na direktno sunce tako mladu biljku, za sada neka bude na osvjetljenom ali ne da ju przi sunce satima, mogao bi to biti velik sok. Dobro osvijetljeno mjesto je idealno...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
sashab
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 02.04.2011, 13:51

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la sashab »

Najdonji list je otpao, ovaj iznad njega se malo osusio ali na vrhu su vec dva nova lista od nekih 2cm-a i cini mi se da odlicno napreduje, e sad bih poceo s gnojenjem i prihranom. Ako mi netko može pomoci sta bih trebao? Da mi tocno napise koje gnojivo/prihranu i kako :) hvala unaprijed
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Red »

Gnojiti mozes zapoceti tek nakon mjesec dana od kada si zasadio reznicu u zemlju.
zapocni sa pola doze za prvih par puta a tek kasnije dodaj punu dozu kako pise na proizvodu. bilo kakvo gnojivo za biljke je dobro doslo, imas ono za zelene biljke (koje ne cvijetaju) samo pazi da ne pretjeras sa doziranjem. Dobro podnose gnojenje i lijepo reagiraju ali ako pretjeras mozes dobit deformirani rast biljke.

Pocni pomalo, pola doze svakih 10 i vidi kako reagira, pa pomalo prema cijeloj dozi (u zimskom periodu mnogo rijede, jednom do dva puta mjesecno) :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Red »

lijepo napreduje, ooo da :thumbsup:

Ljudi napravili smo Dnevnike uzgoja i ovdje, mozete slobodno i tamo objaviti kako napreduju vase biljke, da ne gomilamo sve ovdje ;) samo tip...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
wolf
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 14.05.2010, 09:55
 pohvaljen: 3 puta

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la wolf »

Aquanux je napisao/la:Moje drage saputnice su konacno posle mesec dana krenule.
Prija ima topla voda i kisnica :D
Jel ima neko iskustva sa zvakanjem mozda?
Jedan takav trip report bi bio super...
mmm da... zhvakanje. Potpuno drugachiji trip od pushenja ili spravljanja chaja. Ono shto je posebno interesantno kod zhvakanja jeste da efekti traju cca 30 minuta, za razliku od pushenja gde trip traje 3-4 minuta. :D U samom tripu ne dolazi do (parcijalnog) gubitka svesti, kako je to sluchaj s raznoraznim ekstraktima, nego je chovek potpuno svestan sebe i svog okruzhenja... ono shto je meni bilo zanimljivo je nemogucnost da razaznam u pojedinim trenucima shta je java a shta san. Percepcija je povecana, i smeshno je shto se za svakim zvukom ili svachemo shto se pomiche trzash na momente ko neka zhivotinja :P I to tako 30ak minuta :)
sashab
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 02.04.2011, 13:51

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la sashab »

Znaci kazete najbolja konzumacija je zvakanje? :) de mi recite, moja biljka ima nekih 2mjeseca tek mozda, dali bi se osjetilo ista ako bih otkinuo najdonji list pa prozvakao, cisto da vidim kako je to? Dali bi imalo utjecaja ili da cekam tek godinu dana heh :) I koja je najjaca solucija konzumiranja kod Salvie?
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Salvia Divinorum Uzgoj

Post Postao/la Aquanux »

Ne postoji najbolji nacin, nekome je zvakanje nekome pusenje, stvar izbora (ili mogucnosti) :D Svako bira svoj metod... Jaci su efekti kad se pusi. Najekonomicnije je pusenje posto je potrebno mnogo manje materijala. No, zvakanje nije toliko intenzivno i dolazi polako... Ne bi osetio nista sem placeba ako bi pozvakao jedan list. Evo jedne teme na forumu gde se vise pise o konzumaciji:
http://themajka.com/salvia-divinorum-info-t52.html

edit: ima par trip reporta u trip hronikama pa mozes i to preslitati :)
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Odgovori