Pomoć početniku

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
StariVuk
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 16.10.2020, 18:14

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la StariVuk »

Ovaj video sto je jedan clan postavio je odlican
Kada bi se odlucio za uzgoj koristio bi ovaj sa videa

Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la Firmus »

Da, dobar je taj video iako ima dosta kanala na yt gdje je sve opisano. Ima nekoliko koraka ovisno za koju se metodu odlucis. Mozda najbolje da za pocetak radis brf kolače (brown rice flour).

Nabavis spore pa onda napravis špricu sa sporama u still-air boxu, pričekaš dan da se spore namoče u toj šprici i onda u tegle sa vermikulitom, vodom i integralnim brašnom od riže uštrcaš spore i to je to. Onda čekaš da micelij kolonizira staklenke to traje 2-4 tjedna, ovisno o temperaturi i genetici. To je najvazniji dio posla.

Prvi korak je nabaviti spore, vermikulit (ako ćeš sa njime raditi) i jednu veliku kutiju od oko 50L. Pitaj što te zanima. Ako imaš ekspresni lonac to će ti olakšati postupak.
StariVuk
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 16.10.2020, 18:14

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la StariVuk »

Firmus je napisao/la: 18.10.2020, 13:29 Da, dobar je taj video iako ima dosta kanala na yt gdje je sve opisano. Ima nekoliko koraka ovisno za koju se metodu odlucis. Mozda najbolje da za pocetak radis brf kolače (brown rice flour).

Nabavis spore pa onda napravis špricu sa sporama u still-air boxu, pričekaš dan da se spore namoče u toj šprici i onda u tegle sa vermikulitom, vodom i integralnim brašnom od riže uštrcaš spore i to je to. Onda čekaš da micelij kolonizira staklenke to traje 2-4 tjedna, ovisno o temperaturi i genetici. To je najvazniji dio posla.

Prvi korak je nabaviti spore, vermikulit (ako ćeš sa njime raditi) i jednu veliku kutiju od oko 50L. Pitaj što te zanima. Ako imaš ekspresni lonac to će ti olakšati postupak.
Hvala na odgovoru. Videcu sto pre da napravim taj btc wallet i narucim spore pa onda lagano.
StariVuk
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 16.10.2020, 18:14

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la StariVuk »

Firmus je napisao/la: 18.10.2020, 13:29 Aa
Posto nmg u pm da te pitam ovako. Jesi li narucivao syringe ili samo print. Posto gledam na internetu citam kazu da je mnogo komplikovanije uraditi inokulaciju sa printom.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la Firmus »

StariVuk je napisao/la: 19.10.2020, 16:02
Firmus je napisao/la: 18.10.2020, 13:29 Aa
Posto nmg u pm da te pitam ovako. Jesi li narucivao syringe ili samo print. Posto gledam na internetu citam kazu da je mnogo komplikovanije uraditi inokulaciju sa printom.
Nemoj narucivat syringe jer te moze murja uvatit. Kad narucis print onda ti ne smiju otvorit pismo jer je privatno. Syringe sam napravis jako je jednostavan postupak samo sastruzes print sa folije u vodu i onda pokupis sa spricom. Jedino trebaju sterilni uvjeti, a za to ce ti trebati glove-box. Znaci prvo najvaznije da nabavis spore i jednu veliku kutiju od 50 litara na kojoj ces probiti 2 utora za ruke.

To sluzi zato jer inace u prostoriji zrak i prasina se stalno gibaju i velika je sansa da udju plijesni i bakterije... nabavi spore i kutiju veliku pa pitaj dalje ako nesto nije jasno.
straighjackin
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 15.12.2013, 15:57
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la straighjackin »

Dobro vece dobri ljudi :)
da li neko ima iskustva sa uzgojem Psilocybe Azurescens?
Narucio bih jednu ovu kutiju https://www.kosmickitchen.eu/psilocybe- ... structions i uputstva su prilicno jasna i jednostavna ali me najvise zanima koju piljevinu koristiti,nema drveca Aldera (Jove) u mojoj blizini pa se pitam da li bi mogla npr breza ili neko drugo drvo....
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la harp »

straighjackin je napisao/la: 19.08.2021, 20:53 Dobro vece dobri ljudi :)
da li neko ima iskustva sa uzgojem Psilocybe Azurescens?
Narucio bih jednu ovu kutiju https://www.kosmickitchen.eu/psilocybe- ... structions i uputstva su prilicno jasna i jednostavna ali me najvise zanima koju piljevinu koristiti,nema drveca Aldera (Jove) u mojoj blizini pa se pitam da li bi mogla npr breza ili neko drugo drvo....
hwfp. hard wood fuel pellets. woodlovers trebaju tvrdo drvo.
straighjackin
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 15.12.2013, 15:57
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la straighjackin »

Znaci npr bukov pelet će da mi završi posao 😎
A sad imam drugi problem, bacio sam na konjsku balegu malo micelijuma cubensisa pre par nedelja ispod drveta i to zalivao s vremena na vreme i evo danas lepog iznedjenja, izniklo je nekoliko velikih i još malih kreće ali ih nešto jede, pretpostavljam da su puževi, Ima li neko ideju kako da ih zastitim
media/images3/1629714042.jpg
media/images3/1629719900.jpg
Zatekao sam ovu glistu kako prolazi ali ne verujem da je ona taj napasnik, uglavnom postavio sam daske okolo i ustacu ranom zorom da proverim da li je puž pa ako jeste idem po bakarnu žicu ili puzomor da zasejem okolo
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la harp »

straighjackin je napisao/la: 22.08.2021, 19:21 Znaci npr bukov pelet će da mi završi posao 😎
A sad imam drugi problem, bacio sam na konjsku balegu malo micelijuma cubensisa pre par nedelja ispod drveta i to zalivao s vremena na vreme i evo danas lepog iznedjenja, izniklo je nekoliko velikih i još malih kreće ali ih nešto jede, pretpostavljam da su puževi, Ima li neko ideju kako da ih zastitim
media/images3/1629714042.jpg
media/images3/1629719900.jpg
Zatekao sam ovu glistu kako prolazi ali ne verujem da je ona taj napasnik, uglavnom postavio sam daske okolo i ustacu ranom zorom da proverim da li je puž pa ako jeste idem po bakarnu žicu ili puzomor da zasejem okolo
da, bukva, grab, hrast i sl.
hwfp, al samo za woodloverse. za klasični cubensis samo kokosova vlakna i vermikulit s vodom.
za ovo ostalo nemam pojma. sumnjam da će gljiva absorbirati, al se ne bi igrao s tim dok nisam siguran. najvjerojatnije ce gljiva krepati ko i micelij, al samo špekuliram.
straighjackin
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 15.12.2013, 15:57
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la straighjackin »

Da, da cubensis I uzgajam na kokosu samo bez vermikulita ovu turu po uputstvu Hypno toad-a i relativno dobro mi ide a ovo sam izbacio napolje višak micelijuma čisto da probam pošto imam tog konja u blizini pa sam dovukao dve kofe govana I bacio dve kašike raži sa micelijumom sa dna tegle.
Puzomor mi je poslednja opcija, ne koristim ga ni za biljke već godinama nego postavljam žicu ali ako i rešim da ga bacim to će biti krug minimum metar prečnika oko pečuraka...
Odgovori