✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
CrispyLick
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 09.08.2021, 15:56

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la CrispyLick »

Firmus je napisao/la: 02.11.2021, 09:46
CrispyLick je napisao/la: 01.11.2021, 06:41 Zanima me gde bih trenutno mogao da narucim spore B+ ili golden teacher-a,za srbiju.
https://www.freespore.com/home.html ovo je fsre,al ne znam da li je imao neko iskustva sa njima od kad su se " vratili " posto sam naruciovao od nekog lika sa reddita iz UK-a,i nisu mi stigli spricevi,sada bih uzeo spore print-ove sa ovog sajta pa ne bih da opet bude scam.
Sva iskustva i saveti su dobrodosli :)
Dobra je stranica, narucivao sam dosta puta i uvijek je stiglo do sad. Obicno treba oko 2 tjedna da stigne. Mozes i izabrati i varijantu da mozes pratiti gdje se pismo nalazi, nije nesto previse skupo, a i imaju dobar izbor.
Hvala na odgovoru,poruceno preko njih sad prvi put,pa cu videti iskustva. pozzzz
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Firmus »

CrispyLick je napisao/la: 05.11.2021, 00:39 Hvala na odgovoru,poruceno preko njih sad prvi put,pa cu videti iskustva. pozzzz


Ok, sretno onda. Ja sam kod njih narucio bio prvi i odma mi je iz prve uspjelo, samo pazi da se bude po uputama kad budes radio spric jer je to najvazniji korak, sve lijepo poslozi da znas gdje se sta nalazi i dezinficiraj stvari ako treba i nekoliko puta, nece skodit ;)
Inače, vjerojatno će ti trebat do 3 tjedna da stigne.
CrispyLick
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 09.08.2021, 15:56

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la CrispyLick »

Firmus je napisao/la: 05.11.2021, 15:21
CrispyLick je napisao/la: 05.11.2021, 00:39 Hvala na odgovoru,poruceno preko njih sad prvi put,pa cu videti iskustva. pozzzz


Ok, sretno onda. Ja sam kod njih narucio bio prvi i odma mi je iz prve uspjelo, samo pazi da se bude po uputama kad budes radio spric jer je to najvazniji korak, sve lijepo poslozi da znas gdje se sta nalazi i dezinficiraj stvari ako treba i nekoliko puta, nece skodit ;)
Inače, vjerojatno će ti trebat do 3 tjedna da stigne.
Da,primetio sam da treba malo duze da stigne,inace ne bih syringe uopste radio,nego cu na agar istresti par spora.To mi je sigurnija opcija mnogo,ne mogu zeznut nista.Na 3 razlicita agara cu,pa da i jedan popije kontaminaciju,nije tesko ocistiti i transferovati micelij u drugi.
Duki Šampinjon
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 02.11.2019, 00:43
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Duki Šampinjon »

Људи тотални сам почетник у гајењу гљива, гајио сам ту и тамо марихуану и знам колко треба залагања, тродупло него што сви мисле…тако да ћу прво направити добар сет ап, па ћу наручити споре. Савет за стреин за полетнике, отпорнији мало, кој није склон контаминацији и кој брже размножава мицељ, а средње потентан. Ја сам бацио око на мазатапеке; помоћ и шта мислите о томе, може и неки користан видео, чије год литературе….хвала и све најбоље, срећни предстојећи празници 🍄❤️
Avatar
KaPaRo21
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 08.12.2021, 19:24
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la KaPaRo21 »

Поздрав пријатељи балканци микробиолози и онима који желе то да постану :x
Моје прво упознавање са магичним печуркама је почело 2017.те године када сам наручио споре са
https://freespore.com/home.htm
где сам почео да изучавам микробиологију која заправо нема никакве везе са првобитним занимањем.
Овај врло користан форум сам посетио први пут 2016.те године, али сам се претежно држао западних заједница младих генерација микробилога која је доста напреднија од наших.
Ипак, после више од 5. година искуства и бесплатних спора :ymhug: које ћу добити, реших да се укључим у конверзацију.

Људи су генерално наручивали са разно разних сајтова и преко разно разних комбинација, моја препорука вам је да ко год има жељу да се озбиљно бави гљивама и микробиологијом наручи споре са:
https://freespore.com/activas.html

slika

Ово је стигло ове године, преко њих сам наручивао још од 2017.те године споре, сваки пут стигле, плаћа се само препоручена пошиљка криптовалутом.

Мој савет ти је да кренеш са стрејном TED, John Alen i McKennaa. Брзо се колонизују, отпорни на јаче контаминације, и одлично је за почетак.

Ја сам почео са БРФ Теком, а сад се ради са Петри судовима у ламинарној комори.

Ускоро кад будем имао времена надам се да ћу ускоро моћи и неке закључке, упутства и туторијале за узгој и манипулацију са магичним печуркама, поставити на српском, разумљиво за нас Балканце, са производима који имају да се нађу код нас и набољи начини решавања проблема.

Све најбоље,
поздрав

КаПоРо 21
KaPaRo 21---> uskoro priručnici na srpskom jeziku od trip tima za uzgoj magičnih pečuraka
Avatar
KaPaRo21
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 08.12.2021, 19:24
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la KaPaRo21 »

CrispyLick je napisao/la: 12.11.2021, 02:59
Firmus je napisao/la: 05.11.2021, 15:21
CrispyLick je napisao/la: 05.11.2021, 00:39 Hvala na odgovoru,poruceno preko njih sad prvi put,pa cu videti iskustva. pozzzz


Ok, sretno onda. Ja sam kod njih narucio bio prvi i odma mi je iz prve uspjelo, samo pazi da se bude po uputama kad budes radio spric jer je to najvazniji korak, sve lijepo poslozi da znas gdje se sta nalazi i dezinficiraj stvari ako treba i nekoliko puta, nece skodit ;)
Inače, vjerojatno će ti trebat do 3 tjedna da stigne.
Da,primetio sam da treba malo duze da stigne,inace ne bih syringe uopste radio,nego cu na agar istresti par spora.To mi je sigurnija opcija mnogo,ne mogu zeznut nista.Na 3 razlicita agara cu,pa da i jedan popije kontaminaciju,nije tesko ocistiti i transferovati micelij u drugi.
Драги CrispyLick, имаш линк изнад па можеш и од њих да наручиш шта ти треба.
Мој савет ти је да прво радиш сајринг, посебно ако се први пут срећеш са микробиологијом.
За агар ти је потребна ламинарна комора или стерилна кутија у којој је не могуће напунити Петри судове са агаром и после пребацити споре.
Такоође агар се прави за меру од 750мл, што је довољно за око 25-30 стандардних Петри судова.
Још једна ствар, ако ти се контаминира агар, обавезно баци агар, зато се и ради, трансфер и клонирање се ради искључиво са здравим мицелијумом.


Све најбоље и срећни празници :mushroom: :mushroom: :mushroom: :lovee:
KaPaRo 21---> uskoro priručnici na srpskom jeziku od trip tima za uzgoj magičnih pečuraka
smooki123
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 20.03.2022, 01:15
Ima zahvala: 10 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la smooki123 »

Ja sam narucila B+, Golden Teacher :)
Prvi put cu growam curke, dok cekam da mi stignu ja cu da pripremim opremu, samo da nisu teski strejnovi za grow, gledala sam svaka ima samo jedan x ..
E da placeno je bit koinom to je to :)
Zadnja izmjena: smooki123, dana/u 30.03.2022, 08:28, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la storm.raver »

smooki123 je napisao/la: 22.03.2022, 20:29 Ja sam narucila B+, Golden Teacher, Thai Koh Samui :)
Prvi put cu growam curke, dok cekam da mi stignu ja cu da pripremim opremu, samo da nisu teski strejnovi za grow, gledala sam svaka ima samo jedan x ..
E da placeno je bit koinom to je to :)
Srećno !
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Naarayan »

Bosanci i Hercegovci, zemljaci, je li netko naručivao s ovog sitea https://freespore.com/home.html??

Pitanje, kako ste im poslali novac? Hvala :)

Meni su poslali nešto crowdfunding, one time tips. Jel neko slao tako
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Danchi22
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 13.04.2023, 20:34

Re: ✰ Gdje nabaviti Spore? ✰

Post Postao/la Danchi22 »

Jeli itko probao narucit spore od https://gluckspilze.com/
Neka austrijska firma...
Odgovori