Finalna faza, prosvetljenje

Proširimo horizonte
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Nisi trebao brisati, bilo je iskreno i prikladno, prijateljski i ocinski, ako nemozemo izraziti svoja iskustva da netko nebi krivo shvatio ili ostao povrijedjen onda jebes sve. Iskustva i misljenja je potrebno izraziti, pogotovo ona koja ti rezoniraju u nekom kontekstu i zele van. zapravo cak smatram djavolskim ne izraziti upozorenje nekome ako osjetis u sebi to, i mozes navest drugoga da razmisli dublje prije nego napravi glupost. Ja znam da pola toga sta pisem bude vecini nerazumljivo, krivo shvaceno, ali takodjer znam da ce izrezonirati bar jednoj osobi i naci mjesto u kontekstu njenih iskustva. Sporazumjeva se da svatko od nas reagira na svoju projekciju u tudjim rijecima i ne iznasamo neku objektivnu u svakom slucaju i iz svakog ugla vazecu istinu.
Svi trebaju proci sve da bi se sagradila mudrost, ljudi uce na vlastitom iskustvu, vecina nas je imala destruktivne periode mladosti, mogu vidjeti velike komade svoje refleksije od firmusa kad sam bio mladji, i svatko treba sam to proci kako god tesko bilo, a sto si otvoreniji, svjesniji a nezreliji to je teze.
Zao mi je samo sto u tom procesu trganja lanaca i blokada sa sebe, mnogi odu u drugu krajnost i jednako ili jace sjebu se njome. Zbog neiskustva i ogromne zelje za slobodom duha uniste tijelo i zarobe si duh na drugaciji nacin, jednako mucan.
U vremenu u kojem sada zivimo energije bunta protiv sistema su jake, vjerojatno je i potrebno da budu takve ako ce se htjet neka promjena, mnogi moraju ostati bez svega, ili moraju prozivjet velike padove, povrede, sva vrata im trebaju biti zakljucana, da bi ih duh prisilio na smjer koji je autentican iako mozda tezi i neizvjesniji, u pocetku, ali jedini za njih pravi put.
Ocito smo kolektivno odlucili potonuti s brodom pa onda isplivati tko moze, ali nije uvijek stvar u ucenju da realnost treba prihvatiti kakva je, nego i u tome da se prisjeti svoje moci koja ju kreira.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Firmus »

Nisi trebao brisati, ali s obzirom da se brineš za sigurnost razumljivo je.

A savjet je bio odličan, dugo sam razmišljao o njemu iako je bio kratak.

Nisam još u tolikim govnima kao što si ti bio, jedino što trenutno dosta pijem. Ali još ne gubim nadu. Za 2 tjedna bi trebao biti gotov grow, imam 10ak tegli, tako da me to raduje :)

Faks sam odlučio završiti, ako uložim 10% svojih sposobnosti za to neće biti problema. U međuvremenu ću nastojati zaraditi koju paru sa strane. Za faks ću morati nositi masku, čak kažu da se mora nositi preko usta i nosa.
Bio sam vidio neki materijal koji je poptuno prozracan, ali nisam bookmarkao. Idem sutra do krojačice, pa ću nju pitati ima li neki materijal koji je kao da ga nema.

Btw. danas sam bio u dućanu i izbacio me zaštitar jer nisam imao masku, iako prodavačice i dosta ljudi nosi samo preko usta... Poptpuna kontradikcija, ne znam kako ljudi puše ovo sranje.

Kad je krenula cijela ova priča, nisam mislio da su naši političari baš toliko korumpirani, ali prevario sam se. Nakon svih sranja iz Kine, ljudi su i dalje popušili ovu priču, a sve zato što su ih tajkuni potplatili. Kad su u 3. mjesecu odlučili zatvoriti faks, rekao sam odma: "Bože sačuvaj koji debili...", ali ta priča se i dalje nastavlja.

Ovo je vrhunac ljudske gluposti, ja stvarno na razumijem kako ljudi to sebi opravdaju u glavi? Je li oni uopce razmisljaju ili samo žele biti roboti? Baš me zanima koji je sljedeći korak ove psihoze. Čuvajte se nevidljivog neprijatelja hahahaha =)) Zubić Vila i Djed Mraz su noobovi za koronu.

A najsmješnija stvar je u tome da 2 čovjeka ispred mene nisu imali masku, i njih je zaštitar ignorirao. A meni je rekao da nemam pravo biti bez maske. Rekao sam mu da ću onda otići, ostavio sam sve stvari i zatrčao se prema izlazu kao Usain Bolt na 100 metara. :thumbsup:
Avatar
Molder
rank3
Postovi: 54
Pridružen/a: 14.01.2019, 22:36
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Molder »

Firmuse skoncentriši se prvenstveno da završiš fax i dalje da RADIŠ NA SEBI.
Ja sam pre 2 godine imao isto takvo razmišljanje kad mi je ostalo malo do kraja faxa, na kome sam učio gluposti.. Uhvatila me je kriza i razmišljao sam o svakakvim stvarima koje su me sputavale u životu, ili kako sam se sam sputavao blokadama koje sam pravio u svojoj glavi. Uglavnom imao sam svoj problem, tj. probleme i loše sam se osećao i nisam znao šta dalje da radim. Sve mi se nekako raspadalao, a i ceo život ido tada mi je delovao bezveze proživljen.
Napisao sam na jedan veliki papir neke stvari i zalepio na vrata od sobe i svaki dan sam čitao to i vodio se tome, razmišljanjem da napredak ne može da dođe odma, nego da moram da radim za to. Možda će u početku biti još teže, ali svakako će postati bolje kasnije.
Neke od stvari koje sam zapisao bile su mentalna harmonija, meditacija, napredak na ličnom i profesionalnom nivou, trening i što je najbitnije po mene bilo tada je organizacija dana. Da svaki dan ustajem u 08:00h i da radim sve obaveze i na sebi, a drugi deo dana od 17:00 da uživam.
Meni je takođe značilo da ne dozvolim drugima da negativno utiču na mene svojim negativnostima. To može da važi i za ovu koronu, i sve gluposti koje plasiraju ili ti čitaš negde ili koje vdidiš u roditeljima.
Kad sam sve to sročio porazgovarao sam sa roditeljima i rekao im sve, ali sam insistirao na razgovoru činjenicama, argumentima a ne na svađi. Neke stvari sam im objasnio i odnos je postao bolji. To bi i ti mogao da uradiš
Posle pola godine napredak se video i sve je postajalo bolje. Kao da sam uskočio u neku drugu paralelnu dimenziju, dok sam ranije verovao da sam u nekoj jako lošoj realnosti.
Moraš sam raditi na sebi, i rešavati svoje obaveze i probleme jer neće niko drugi.
Ne razmišljaj o negativnim stvarima, već usmeri misli na rešavanje trenutnog sranja i dugoročnom boljitku.
Ja sam završio fax i zaposlio se u struci, i ako sam smatrao da je taj fax glupost, ali znači jer sad imam više vremena a opet i nešto para
Moraš da gledaš u napred a ne da patiš za onime što se dešavalo i gde si grešio, jer to vreme nikad nećeš vratiti. Život ide dalje i skoncentrši se na saddašnji trenutak i na to da budućnost učiniš lepšom po sebe učeći iz grešaka.
Avatar
Molder
rank3
Postovi: 54
Pridružen/a: 14.01.2019, 22:36
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Molder »

Takođe mi je pomoglo da napravim svoj plan razvoja za narednu godinu. Zapisao sam sve na jedan papir po crtama, stvari koje želim da menjam, gde želim da napredujem, i onda sam to povremeno čitao i probao da se vodim time. Kroz godinu dana nisam ispunio sve, možda ni pola, ali se video napredak i za sledeću godinu sam napravio novi plan razvoja. Moj plan se odnosio na moj profesionalni razvoj, duhovni razvoj ,socijalne i emocijalne veštine, zdravlje, porodicu i kuću, pozitivne ljude, rodbinu, hobije, čitanje knjiga i zabavu
Lakše je kad stvari imap napisano i kad imaš nešto čime ćeš da se vodiš u narednom periodu. Napravi neke dugoročne ciljeve i onda u osnovu na to kratkoročne i skoncentriši se na te kratkoročne i budi uporan i posvećen, i za godinu dana ćeš se sigurno bolje osećati nego sad.
Uživaj u malim stvarima, ljubavi, prirodi, moru, livadi, svemu što je lepo, a nedaj negativne stvari da te poremete.
Mislim da je zlu i cilj da se loše osećamo kroz strahove, laži,negativu koje stvara i prenosi na ljude....
Pozdrav
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Firmus »

The Way to Love: The Last Meditations of Anthony de Mello
slika
slika
slika
slika
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

Izolacija jeste lek i mozda cak i najefektivniji nacin za samospoznaju koja je sastavni deo prosvetljenja covekovog. Biti okruzen samo prirodom posle izvesnog vremena svakako coveka stavlja u prirodno stanje jer ni nepostoji nista drugo u tom slucaju. No mnogi od nas koji su iskusili tu cistu viziju koju pruza izolacija od drustva nailaze na problem prilikom vracanja u svet" koji je ostao isti ili se promenio na losije :). U slucaju vracanja covek svakako nastoji podeliti svoje blagostanje sa drugima i pruziti im ljubav i svetlost, toplinu samospoznaje, no u vecini slucajeva ono sto se desava jeste da mu se vizija lagano muti i vibracija biva oborena od strane drustva" . Bez obzira na cistinu koju covek dosegne u stanju izolacije dok se pere u potocima planina cvrkutima ptica i udise mirisne polene, neizbezno je da u koliko posle toga uroni u katran drustva ne bude upraljan a bez ciste vizije dalje nevidi pravi put i tako se saplete o sopstvenu adikciju kao malo dete sve ispocetka.No naravno tragovi prosvetljenja koje je jednom dosegnuto uvek nastavljaju da isijavaju iz te individue tokom zivota iz prostog razloga sto po prirodi stvari svetlost je ona koja se probija kroz mrak a ne mrak kroz svetlost.Naravno covek moze da bira i da ostane u prirodi i da do kraja zivota ostaje ciste vizije bez preterane potrebe da je deli sa drugim ljudima no to je vec do same prirode individue. Bodhisatvva i Jivanmukta dobro su poznati termini u vedama koji detaljno opisuju razlicitost puteva nakon prosvetljenja postignutog na ovaj nacin.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

slika

slika
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la bartul_9 »

Koliko sam shvatio kroz ovaj 12. mjesec bi trebale nove energije stići na našu planetu, svježe, karma koja se kupila u zadnjih 20 godina bi se trebala očistiti i za puno ljudi bi ovo trebalo označavat početak novog drugačijeg života.

Puno smo naučili, puno smo propatili, puno smo se borili sa samim sobom, tražili se, te nakon zadnjih 6,7 mjeseci u kojima se sve prekrenulo i nekako vratilo u neka starija vremena, spremni smo za novu etapu života.

Mislim da bi to svi mi trebali osjetit, jednostavno nešto se mjenja u srži.

Snovi su mi vividniji nego ikad. Svaki put kad meditiram automatski osjetim ogromnu energiju oko sebe, neko blaženstvo, neki mir.. Znaći mogu doći do tog stanja u roku od 20 sekunda, a prije mi je trebalo dugo da upadnem u to stanje blissa, (ako bi se uopce uspio dovoljno opustit), koje mi je sad pri ruci kad god ga poželim.

Sad šetam psa i vidim 3 zelene krijesnice na podu kako svijetle, i doslovno formiraju savršeni trokut. :)

Fokusirajte se na ono šta želite, izbacite stare patterne iz svojih misli. Uočite ih kad krenu i usmjerite misli na ono šta želite. Mislim da je sada vrijeme da vam sreća okrene prednji kraj. Sad smo u krugu koji smo čekali dugo. Neće ni to trajati vječno, uvijek se vrti u krug, zato iskoristite vrijeme koje je pred vama. Oni koji to osječaju, znaju koliko dugo to čekaju.
:sunn: you got nothing to lose
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Firmus »

"To find the Kingdom is the easiest thing in the world but also the most difficult. Easy be­cause it is all around you and within you, and all you have to do is reach out and take posses­sion of it. Difficult because if you wish to pos­sess the kingdom you may possess nothing else. That is, you must drop all inward leaning on any person or thing, withdrawing from them forever the power to thrill you, or excite you, or to give you a feeling of security or well-being. For this you first need to see with unflinching clarity this simple and shattering truth: Con­trary to what your culture and religion have taught you, nothing, but absolutely nothing can make you happy. The moment you see that, you will stop moving from one job to another, one friend to another, one place, one spiritual tech­nique, one guru to another. None of these things can give you a single minute of happi­ness. They can only offer you a temporary thrill, a pleasure that initially grows in intensity, then turns into pain if you lose them and into bore­dom if you keep them. Think of the numberless persons and things that so excited you in the past. What happened? In every single instance they ended up by caus­ing you suffering, or boredom, did they not? It is absolutely essential that you see this because till you do, there is no question of your ever finding the kingdom of joy. Mostly people are not prepared to see till they have suffered re­peated disillusionment and sorrow. And even then only one in a million has the desire to see. They just keep going at it pathetically knocking at the door of other creatures, begging bowl in hand, craving affection and approval and guid­ance and power and honor and success. For they obstinately refuse to understand that hap­piness is not in these things.

If you search within your heart you will find something there that will make it possible for you to understand: a spark of disenchantment and discontent, which if fanned into flame will become a raging forest fire that will burn up the whole of the illusory world you are living in, thereby unveiling to your wondering eyes the kingdom that you have always lived in unsus­pectingly. Have you ever felt disgusted with life, sick at heart of constantly running away from fears and anxieties, weary of your begging rounds, exhausted from being dragged about helplessly by your attachments and addictions? Have you ever felt the utter meaninglessness of working for a degree, then finding a job, then settling down to a life of boredom; or, if you are an achiever, settling down to a life of emotional turmoil caused by the things that you are chasing after? If you have, and is there a single hu­man being who hasn't, the divine flame of dis­content has arisen within your heart. Now is the time to feed it before it is stamped out by the routine chores of life. Now is the Holy Season when you simply must find the time to get away and look at your life, allowing the flame to grow and grow as you look, refusing to let any­thing distract you from this task.

Now is the time to see that absolutely noth­ing outside of you can bring you lasting joy. But the moment you do that you will notice that a fear arises in your heart. That fear that if you allow the discontent to be, it will turn into a raging passion that will grip you and cause you to revolt against everything that your culture and your religion hold dear; against a whole way of thinking and feeling and perceiving the world that they have brainwashed you into ac­cepting. This devouring flame will cause you not just to rock the boat but to burn the boat to ashes. Suddenly you will find yourself living in an altogether different world, infinitely removed from the world of the people around you, for everything that others hold dear, everything they are crying their hearts out for, honor, power, acceptance, approval, security, wealth, is seen for the stinking garbage that it is. It disgusts and nauseates. And everything others are forever running away from holds no terrors for you anymore. You have become serene and fear­less and free, for you have stepped out of your illusory world and into the kingdom. "

Preuzeto iz knjige Anthony de Mello - "The Way to Love" (poglavlje "Fire on Earth").

Evo link za download: https://1lib.eu/book/2077445/ae0ce2 . Ima i hrvatska verzija knjige, zove se Put ljubavi, ali na žalost nisam je uspio zgrabiti :)

Evo sam ipak našao online domacu verziju: Klikni na mene!

"Razmislite o paraboli Carstva, sadržanoj u jevanđeIju. Carstvo je blago zakopano na nekoj livadi. Čovek koji ga pronalazi, vraća ga u zemlju, zatim zadovoljno odlazi da rasproda sve što poseduje da bi kupio tu livadu.

Ako još niste našli blago, ne gubite vreme tražeći ga.

Blago se može pronaći, ali zaludno je tražiti ga, jer je vama potpuno nepoznato kakvo je to blago. Ono što poznajete samo je drogirana sreća vašeg sadašnjeg postojanja. Šta onda da tražite? I gde? Tražite u svom srcu, tu iskru nezadovoljstva, i raspalite plamen dok ne bukne u ogroman požar.
Mladi ili stari, većina nas nezadovoljna je životom jednostavno zato što želimo nešto: više saznanja, bolji posao, lepši automobil, veću platu. Naše nezadovoljstvo rađa se iz naše želje za „još više". Ali ja ne raspravljam o toj vrsti nezadovoljstva. Baš ta želja za „još više" ometa jasno razmišljanje. Ako smo, naprotiv, nezadovoljni ne zato što nešto određeno želimo (nezadovoljni svojom trkom za novcem ili položajem, svojom tradicijom, onim što imamo i što možemo dobiti), već samo nezadovoljni, ničim posebno, već svime u celini, tada će nas nezadovoljstvo prosvetliti. Kada se ne zadovoljimo da sve prihvatamo ili pratimo zatvorenih očiju, već to počnemo da dovodimo u pitanje, da istražujemo i produbljujemo problem, tada postoji opažanje, a od njega potiču radost i kreativnost.
Najčešće, vaše nezadovoljstvo posledica je toga što vam nešto nedostaje. Nezadovoljni ste jer nemate dovoljno novca, moći, uspeha, vrline, ljubavi ili svetosti. To nije zadovoljstvo koje će vam radikalno promeniti život.
Kada je poreklo nezadovoljstva u pohlepi ili ambiciji, njegovi plodovi su nemir i frustracija. Onog dana kada budete nezadovoljni ne zato što vam nedostaje ovo ili ono, već nešto što uopšte ne možete da izrazite; onog dana kada budete imali dovoljno svega za čim ste do tada trčali i kada vam bude dosta tog trčanja, u vašem srcu nešto će se razbistriti, doživećete unutrašnju viziju, posle koje ćete početi da uživate u svemu i ni u čemu."
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la bartul_9 »

Evo jedan video kojeg sam napravio iz zabave.

:sunn: you got nothing to lose
Odgovori