Finalna faza, prosvetljenje

Proširimo horizonte
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la bartul_9 »

slika

slika

Eto malo i od mene.

Jako je zanimljiv tarot, kad se stvarno uđe u dubinu svega.

Sretan Božić ekipa, svima koji slave.
:sunn: you got nothing to lose
Milan33
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 13.02.2020, 23:09
 pohvaljen: 1 put

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Milan33 »

Stvar je kada shvatite da je sve zapravo nevažno i da samo mi svi i ja osobno nitko i ništa onda je to prava stvar.
Nisam još došao do to jer uvjek ostaju neki repovi za rješavati. Za takve stvari moraš riješiti sve nevažne stvari.
Kada postigneš ultimativnu mirnoću i sreću. Da me krivo ne shvatite za sreću nije potrebno ništa matrijalno.
Matrijalno je sve u svemu nevažno. Svatko zaslužuje malo, koliko ga pripada.
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la bartul_9 »

Isto toliko je sve jako važno i bitno pa čak i mi sami. Sve je to dio svijeta u kojem živimo, jedno ne ide bez drugog, tako i važno bez nevažnog.
:sunn: you got nothing to lose
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Reci da je jedan od polova ultimativna istina, a drugi zanemariva laz je apsurd, kao i svaki oblik izolacije i odvajanja u jedan pol. Jedan implicira nerazdvojno postojanje drugoga a sve u kreaciji je izrazeno kroz spektar izmedju polova.

Ako je smisao postojanja kreirati, uroniti u kreaciju i prozivljavati ju iz svakog kuta, tada je iluzija temelj, platno kreacije kao ono na kojem slikar slika. Iako je iluzija i uzrok patnje, ropstva duse.
Odvojenost, razlika, vazno, nevazno, protok vremena, dimenzije, polovi, sve se to nalazi na platnu iluzije, u koju je svijest uronjena, u kojoj se gubi ili budi, plovi, kroz nju roni, po njoj plese i zaplice se.
Da bi postajala glazba treba postajati osjecaj protoka vremena, tisina i interpretacija razlike vibracija u tonove, dusa koji ih komponira, emocije koje s njome rezoniraju. Isto je i s bojama, oblicima, rijecima koje komponiraju price, ideologije, strasti i stavove.

Iz pocetne tocke apsoluta duha, u korijenu iz kojeg izlazi kreacija nista nije bitno, ta spoznaja daje osjecaj rasterecenja duse koji toliko mnogo naterecenih ljudi trazi i treba vise nego ista, ali je i oblik izolacije od suocavanja svijesti s problemima u koje se zaplice i zbog kojih pati. Pa se jave razne religije da nude obecanja o spasenju a zapravo jos vise uspavljuju svijest, zarobljavaju dusu u iluziju.
Sve je bitno jer nosi informaciju o uzroku i posljedici koje treba osvijestiti da bi se spoznavalo sebe i izbavilo iz gluposti nesvijesnih lanaca. Lazi i provokacije, eksploatacije, sve ima svoje mjesto u potaknucu na evoluciju i jacanje individualnosti, krpanje svih slabih karika prije nego se moze vinuti u nebesa kao visoko drvece snaznih i elasticnih debla.
Sto je bitno i nebitno na skali prioriteta svatko uci sam uz pomoc patnje i osjecaja nistavila, spoznaje po tezini tereta kojeg stavlja na ledja svojim djelovanjem u zivotu, i po kratkotrajnosti zadovoljstva ispunjavajuci zelje ega, maske u koju se svijest uzivila.
Svi putevi vode u raj, doma, ali mnogi prvo prolaze kroz brojna unistavanja i terete, gubljenja sebe u masi, jer su ta iskustva bitne puzle samospoznaje.
Jedino se individualac moze samospoznat, jer jedino individualac zapravo razmislja i trazi razloge sam za sebe iz sebe i ima hrabrosti sljediti sebe bez obzira na sve sta mu se servira iz mase, svi drugi samo kopiraju program i u njega se zatvaraju, svijest uspavljuju. Ovce nikada nemogu prestati biti ovce, nitko ih nemoze izbaviti iz iluzije kolekivnog sna mase. Svaka ovca prvo mora postati crna ovca da bi se imala sansu probuditi, da bi krenula na put samospoznaje. S druge strane rijetko tko moze razumjeti potpunog individualca koji nema nikakve primjese kolektivnog sna. Zato uvijek sve tezi u balans izmedju dva pola, dvije krajnosti svega. Izmedju realnosti i iluzije, individualnosti i kolektiva. Uroniti se u iluziju dovoljno duboko da se moze uzivati u kreaciji, a opet ne preduboko da se ne izgubi svijest, da kreacija ne postane ropstvo.

"The desire to know your own soul will end all other desires." ― Rumi
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la AFX »

Molim te, prestani se tako lijepo izražavati, osjećam se kao idiot.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

To sta rade drzave diljem svijeta narodu ima svoj duhovni aspekt, i to veoma bitan za duhovnu evoluciju svake individue. Drzava te svojim otrovom i zeljom za korupcijom duse, psiholoskim lancima i vrijedanjem inteligencije, vrijednosti sebe kao bica, prisiljava da se zauzmes za sebe, da budes individualac, daje ti najveci duhovni izazov koji mozes zamisliti, ako prodjes test postajes covjek, izadjes iz psiholoskog zatvora u kojem vec zivis duboko uronjen, mozda u stagnaciji ili tones sve dublje sve brze... ako se ne zauzmes za sebe, stanes u obranu svoje duse, inteligencije, i postanes to sta jesi iza sve iluzije, postat ces samo baterija sistema.
Kao sto je i izlozeno iz politickog i ekonomskog vrha kao dio plana "velikog reseta". Nema tu vise nade da ce se sve "vratiti na normalno", to nije plan, ostati u nekom polusnu konformistickog ignoranskog zivota vise nije opcija, drugacija su vremena dosla. Budjenje ili postajes borgova radilica, i to je izbor koji ces uciniti svojim djelima, akcijama i reakcijama, nitko drugi nece biti kriv. Sistem se rusi, maske iluzija koje te uspavljuju i sisaju se ruse, sistem treba zagristi jace i dublje da bi opstao, i tako sve jace i dublje bez zastoja u krajnost, pitanje je samo gdje ti je granica tolerancije? Nakon neke osobne razine toleriranja vrijedanja svoje duse vise nema onoga tko bi mogao reci dosta i probuditi se, jer je vec u predubokom snu bez ikakve osobne volje, borgova radilica bez svijesti. Tamo gdje dusa nije pilot gasi se svijest, nestaje, ukljuci se autopilot matrixa i sise energiju. Kad si se vec odrekao sebe zasto matrix nebi popio to od cega si se odrekao? free lunch.

Mislis da je novac sigurnost koju ces vjecno imati na raspolaganju? Pitaj se koliko jos ima love u drzavnoj blagajni i tko ce puniti njeno sve vece izljevanje. Sta kad sisa sistema presusi prema svakome tko zeli zadrzati za sebe zadnju mrvicu svoje duse? To je samo pitanje vremena koje sve brze nestaje.

Treba imati muda da, kao ovaj heroj koji je otvorio svoju teretanu unatoc prijetnje drzave kojoj su pokrice za silovanje naroda strah sacinjen od iluzionarnih maloumnosti, iako je vecina ostala u lancima straha. Taj heroj piri vatru u ostalim potencijalima da nastane pozar koji ce spaliti represora. Svemir je uz tog heroja, mnogi su se nasli da ga podrzaju u borbi, novcem, djelima i uslugama. I nije bitno tko ce pobjediti borbu, bitno je tko ce rasteretiti dusu svojim djelima, i samim time pruzit najvecu nagradu koju u zivotu moze osjetiti i kroz nju ziviti, u lakoci i punoci, zadovoljstvu autenticnosti. Na tu foru funkcionira sve, svemir hrabrost nagradjuje, kad covjek stane uz ono sta zna u dubini sebe da treba napraviti unatoc prijetnjama, tada napravi duhovni skok, to i terence zna...



slika

slika

slika
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

Vec u ranom punoletstvu covek se susrece sa egsistencionalnim strahom. Zavrsava srednju skolu u pocinje da kapira da ce morati da se izbori za svoje materialno postojanje. Iz tog straha spreman je da proda dusu ili drugim recima sebe ono dete koje se rodilo, i tu se oblikuje karakter koji je zasnovan na strahu i sluzi samo da prezivi materialno. Dusevna vatra biva potisnuta i zanemarena a vatra ko vatra ako je ne lozis ugasi se vec do 30 godine i ostaje samo ugljenisana materija.Tako sistem preuzima ostatke bozije tvorevine i lozi ih u svoju masinu kao ugalj u pec. Covek primecuje vec u 20im da nesto nestima i pokusava da nadje izlaz i da ponovo pokrene plamen duha da nadje neku alternativu, izlaz is sistema. No kandze sistema su daleko vece i mocnije nego sto covek u svojim 20im moze da poima. No da ukljucimo malo i matematike, recimo da 80% ljudi ni ne pokusa da pronadje alternativu vec mirno prihvataju sistem traku koja ih dalje vodi, ostaje nam onih 20% koji se bore da iskoce sa trake.Sistem je mnogo stariji od 20 godina i naravno da je predvideo kriticnu grupu ljudi i zna tacno kako da se obracuna snjima i pretvori ih u dragoceni ugalj.Alternativna spiritualnost/duhovnost 21. veka jeste deo sistema/fabrike koja sluzi da ovih 20% koji i dalje tinjaju pretvori u ugalj. Najbrzi nacin da se spali covek od 20-30 jeste droga,i elektronska muzika koja je nista drugo nego oruzije i to veoma mocno, a pogotovo kad se ljudi skupe u gomilu ko suvo granje poliveno benzinom zapale u transu. Kao sto je hipi kultura love/light 70ih propala u 3 godine i sprzila milione mladih sirom sveta isto se ponovilo na malo drugaciji nacin i u psytrance svetu.Uz pomoc napredka tehnologije i hemije stvorene su izuzetno mocne alatke u tom delu sistema. U te alatke spada alternativna filozofija spiritualnosti koja se putem interneta rasirila do svih 20%.Ujedinjeni idejom misleci da su iskoracili i uzdigli sebe na nivo visoke svesti pod uticajem raznoraznih supstanci i veoma mocnim oruzijem "muzikom" vrlo brzo bivaju samleveni mocnim alatkama i tako je sistem ugasio jos oko 10% od ovih preostalih 20%. Ovih preostalih 10% videvsi sta se desilo sa ostatkom ekipe okrecu se religiji manastirima/ashramima ili tome slicno i iz straha opet predaju svoj zivot u ruke drugih svoj duh duhovnom vodji itd koji opet radi na kraju krajeva za taj isti sistem hiljadama godina i tacno zna metodu obmane i kako da prestavi zrtvama laznog boga.

Ja ove godine punim 33 godine. I dalje se borim za svoje dete u sebi, za onog koji se jesam rodio i odrzavam vatru na svoje decacke nacine svakog dana.
Takodje sam udaren teskim udarcima mocnih alatki sistema no nebi reko da sam u knockoutu vec da sam naucio kako da drzim gard visoko i cvrsto i da vidim odakle udarci dolaze kako bih se unapred izmakao.
Vecina vas je mojih godina i proziveli ste slicno, verovatno se mnogi od vas nece sloziti samnom, no sad vec dolaze i nove generacije koje mozda izvuku nesto iz nasih gresaka.

I na kraju da spomenem onih nevidljivih 0.00001% koji nikad nisu usli u fabriku sistema, oni su samo ostali u prirodi zato ih i nevidimo.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la storm.raver »

mucak je napisao/la: 18.02.2021, 17:23 Vec u ranom punoletstvu covek se susrece sa egsistencionalnim strahom. Zavrsava srednju skolu u pocinje da kapira da ce morati da se izbori za svoje materialno postojanje. Iz tog straha spreman je da proda dusu ili drugim recima sebe ono dete koje se rodilo, i tu se oblikuje karakter koji je zasnovan na strahu i sluzi samo da prezivi materialno. Dusevna vatra biva potisnuta i zanemarena a vatra ko vatra ako je ne lozis ugasi se vec do 30 godine i ostaje samo ugljenisana materija.Tako sistem preuzima ostatke bozije tvorevine i lozi ih u svoju masinu kao ugalj u pec. Covek primecuje vec u 20im da nesto nestima i pokusava da nadje izlaz i da ponovo pokrene plamen duha da nadje neku alternativu, izlaz is sistema. No kandze sistema su daleko vece i mocnije nego sto covek u svojim 20im moze da poima. No da ukljucimo malo i matematike, recimo da 80% ljudi ni ne pokusa da pronadje alternativu vec mirno prihvataju sistem traku koja ih dalje vodi, ostaje nam onih 20% koji se bore da iskoce sa trake.Sistem je mnogo stariji od 20 godina i naravno da je predvideo kriticnu grupu ljudi i zna tacno kako da se obracuna snjima i pretvori ih u dragoceni ugalj.Alternativna spiritualnost/duhovnost 21. veka jeste deo sistema/fabrike koja sluzi da ovih 20% koji i dalje tinjaju pretvori u ugalj. Najbrzi nacin da se spali covek od 20-30 jeste droga,i elektronska muzika koja je nista drugo nego oruzije i to veoma mocno, a pogotovo kad se ljudi skupe u gomilu ko suvo granje poliveno benzinom zapale u transu. Kao sto je hipi kultura love/light 70ih propala u 3 godine i sprzila milione mladih sirom sveta isto se ponovilo na malo drugaciji nacin i u psytrance svetu.Uz pomoc napredka tehnologije i hemije stvorene su izuzetno mocne alatke u tom delu sistema. U te alatke spada alternativna filozofija spiritualnosti koja se putem interneta rasirila do svih 20%.Ujedinjeni idejom misleci da su iskoracili i uzdigli sebe na nivo visoke svesti pod uticajem raznoraznih supstanci i veoma mocnim oruzijem "muzikom" vrlo brzo bivaju samleveni mocnim alatkama i tako je sistem ugasio jos oko 10% od ovih preostalih 20%. Ovih preostalih 10% videvsi sta se desilo sa ostatkom ekipe okrecu se religiji manastirima/ashramima ili tome slicno i iz straha opet predaju svoj zivot u ruke drugih svoj duh duhovnom vodji itd koji opet radi na kraju krajeva za taj isti sistem hiljadama godina i tacno zna metodu obmane i kako da prestavi zrtvama laznog boga.

Ja ove godine punim 33 godine. I dalje se borim za svoje dete u sebi, za onog koji se jesam rodio i odrzavam vatru na svoje decacke nacine svakog dana.
Takodje sam udaren teskim udarcima mocnih alatki sistema no nebi reko da sam u knockoutu vec da sam naucio kako da drzim gard visoko i cvrsto i da vidim odakle udarci dolaze kako bih se unapred izmakao.
Vecina vas je mojih godina i proziveli ste slicno, verovatno se mnogi od vas nece sloziti samnom, no sad vec dolaze i nove generacije koje mozda izvuku nesto iz nasih gresaka.

I na kraju da spomenem onih nevidljivih 0.00001% koji nikad nisu usli u fabriku sistema, oni su samo ostali u prirodi zato ih i nevidimo.
Interesantan post. Ili mozda ispovest sprzenog psy trensera ? (No offence)

Uglavnom, daleko je broj od 20% buntovnika. Kad pogledam svoju generaciju, približniji je broj od 2% tih sto su bili sa vatrom u srcu. 98% su vec zestoko indoktrinirani do kraja srednje, posle se samo takmice ko ce se više "ostvariti" u zivotu (napraviti vise dece, vecu svadbu, brak itd)
Naravno ima dosta onih sto zele te blue pill vrednosti, ali ne mogu da ih ostvare, mozda i njih racunas u tih 20 posto, mada to su klasicni gubitnici. Oni ne zele alternativu, samo su luzercine.

Ne verujem da sistem radi na tome, na razbijanju uma psajtrensera/rejvera nekim supstancama. Sistem se urušava iznutra, slicno kao i hipi sistem sto pominjes. Nema nekog cilja, plana, vizije, ili realne alternative sistemu. Ne predlaze se nista, alternativa je zurka. Život se pretvori u besomucno orgijanje i drogiranje dok se sam ne urusi kao kula od karata. Tu je veliki faktor mladost, i cela ta hipi/psajtrens/rejv prica mi lici na necije odrastanje.
Onog trenutka kad shvatis da imas 29-30 godina, i da si prethodnih 10 godina bio po žurkama na esidu i mdmi, dok su drugi sad vec svi ozenjeni/imaju decu/rade vec godinama u sistemu, mislim da je to trenutak kad covek odraste, ili bar dodje sebi i shvati kako je ta prica koja je verovao da je rešenje, bila samo jedna predugačka zurka.

Tad se postavlja pitanje sta dalje, ne verujem da je to lose što se desilo, ali ne verujem ni da je ukljucenje u sistem/ostvarivanje tih društvenih ciljeva išta bolje rešenje, niti da vodi nekoj sreći i prosvetljenju.
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
Gaviero
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 04.01.2021, 06:02
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Gaviero »

Sistem je do kraja kurvanjski, manipulatorski.
Koliko znam, način života koji je smetao svim oblicima sistema je - seljaštvo. U njemu ima pun kufer sjebanih obrazaca, ali ta neovisnost i oslanjanje samo na sebe i svoje bližnje je oduvjek bilo kontra i van  sistemski.
A oblici pobune i otpora unutar sistema su uvijek samo jačali sam sistem. On iznalazi rješenje napetosti i inkorporira ga u sebe i biva jači. Hipi pokret je mobilizirao ostale segmente, sam se ispuhao, a oblici acid razmišljanja su napravili novi iskorak u hightech industriji i dali novi zamah ka totalnoj kontroli.
Ali seljačine su oduvjek bili slobodari
You didn't come into this world. You came out of it, like a wave from the ocean. You are not a stranger here.
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

Na svu srecu nisam sprzeni psytrenser :) a nisam ni odrasto, No nebitno to sto sam ja to svakako nikad necemo zakljuciti ;), ono sto sam u ovom postu hteo reci je da nije slucajnost sto postoje sprzeni psytrenseri ili izgubljeni spiritualisti vake nake vrste, tj da moj predhodni post upravo upire na to da je sve namesteno poput partije saha kad zagrizes otrovnog pijuna a mislis da si napravio sjajan potez. I da je problem daleko veci od provodjenja par godina na zurkama, no o sputavanju duha i obmanjivanjem laznom duhovnoscu koja se prenosi sa generacije na generaciju i prozima se kroz sve oblike umetnosti koja ima mocan uticaj na ljucku svest i duh. Psytrance scenu sam istakao malo vise od ostalog jer je muzika oruzije koji ima najjaci uticaj na sam duh. Takodje upirem na to da sistem ako je zao nije glup i ne proracunat, a slucajnosti kao slucajnosti za mene nepostoje ni dobre ni lose.
ko smo s?ve mi?r
Odgovori