Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
BelegBeli
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 31.05.2020, 21:15
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la BelegBeli »

HypnoToad je napisao/la: 24.06.2020, 21:01 Dal možeš staviti sliku tih gljiva da ja vidim što je?
Evo je slika, nije nekog kvaliteta. Male su pecurkice, mozda 4cm duzine.
slika
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la HypnoToad »

BelegBeli je napisao/la: 28.06.2020, 16:32
HypnoToad je napisao/la: 24.06.2020, 21:01 Dal možeš staviti sliku tih gljiva da ja vidim što je?
Evo je slika, nije nekog kvaliteta. Male su pecurkice, mozda 4cm duzine.
slika
Čini se da ipak jesu Psilocybe cubensis, ali loše uzgojene. Mexicana nisu sigurno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
BelegBeli
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 31.05.2020, 21:15
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la BelegBeli »

Evo ovako, danas sam pojeo dva grama ovih i da budem iskren, razočaran sam. Jeste mi bilo lepo, osećao sam blagu euforiju i empatiju prema ribama (pecao sam i kad sam prvu upecao, bilo mi ju je jako zao pa sam prestao pecati) ali nisam imao nikakve vizuelne niti slusne halucinacije. Imao sam 3 talasa, od kojih je drugi bio najjači ali opet kažem, mislio sam da će biti mnogo jače. Sad, da li je meni potrebna jača doza jer imam 85kg na 180 visine(pretežno mišićne mase jer treniram) ili je pak možda problem sto sam ih skladištio u frižideru na frizu?
BelegBeli
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 31.05.2020, 21:15
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la BelegBeli »

I da se razumemo, ja ne jurim "trip" radi zabave, ja želim psihodelicno iskustvo da me raspameti I da iz toga izadjem kao bolji čovek.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Firmus »

Da, 2 g. je premalo, pogotovo sa tom kilažom i još ako je roba malo slabije kvalitete... I ja isto sad imam takvu namjeru kao ti. Sljedeći put uzmi između 3.5 i 4.5 i nemoj ništa jesti 5-6 sati prije toga tj. na prazan stomak. Ako baš želiš ići do kraja uzmi 5.5 g. u mraku i tišini, zatvori oči i ima da poletiš tko zna gdje. Kad uzmeš 4 g nećeš biti u stanju pecati, vjerojatno ćeš cijelo vrijeme ležati, ali naravno ako trebaš pišati ili nešto bit ćeš u mogućnosti, ali najbolje da obaviš sve što trebaš prije toga i da pripremiš vodu za piti tako da se ne trebaš dizati.

Ali bolje biti siguran, tako da ne bi bilo baš pametno sa naše strane da smo ti odma preporučili 5 g. Jer se ne poznajemo, pa nije pametno davati takve savjete nekome koga ne znaš... ali sad bar znaš što možeš očekivati. Ali što god doživio na tripu, samo je bitno da si na sigurnom mjestu i da te neće nitko uznemiravati i bilo bi dobro da imaš nekog prijatelja kome se možeš javiti ili netko tko će te smiriti ako bude trebalo. U 99% slučajeva to neće trebati, ali eto čisto radi nekakve sigurnosti. I naravno samo zapamti da sve što se događa da će proći kroz 4-5 sati ma kroz šta prolazio i da sve što se događa da je za tvoje dobro.

Btw između 2 tripa trebaš čekati najmanje tjedan dana da se tolerancija vrati u normalu.

Evo jedan od naljepših govora Terencea McKenne, sad je konačno došlo vrijeme da se roknem sa tih 5 g. ,čini se da sam to trebao već odavno napraviti.
BelegBeli
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 31.05.2020, 21:15
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la BelegBeli »

Hvala ti na svemu Firmuse.
Jedino sto me gura od duple doze je kolicina novca koja mi je potrebna za 4g. Skoro 50e... Nadam se da ce mi printovi stici iz Spanije pa sam da ih uzgajam i ne brinem ni o cemu drugom osim o gljivama.

A da li je bilo pogresno sto sam ih drzao na frizu?
Inace nisam jeo nista skoro 15 sati pre uzimanja osim dve male kajsije.
Ostavi svoje utiske tripa :)
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la perke »

Boze, shure te :S i to debelo, buraz.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Firmus »

Ma ok, dovoljno je ne jesti 5-6 sati prije, a ako uzmeš neko voće to isto nije neki problem. Zato ti i je bolje uzeti što više, jer ćeš tako najbolje iskoristiti. Ja kad uzmem 2-3 g. bude mi super u tom trenutku, ali već nakon 2-3 dana osjećam se isto, jer to nije neka velika doza.
Jedino je logično da što veću dozu uzmeš bit ćeš sretniji i nećeš trebati toliko često uzimati. Ako sve bude ok, vjerojatno sutra uzimam 5-6 g. Znam da neću doživiti prosvjetljenje ali nadam se ću biti malo veseliji i imati pozitivniji pogled na život nakon toga.
I moja mala preporuka je da uvijek na dan tripa ako imaš vremena malo počistiš i urediš kuću ili sobu, jer u tom slučaju si svakako na dobitku bez obzira kako trip prošao, a i osjećat ćeš se ugodnije u prostoru koji je sređen nego kaotičan.

Mislim da je moj glavni problem, a vjerojatno i većine ljudi što previše živimo u mislima i apstrakcijama, a psihodelici ti pružaju iskustvo koje ti nitko ne može uzeti i na neki način brišu programiranje koje ti nameće društvo. To i jest razlog zašto su ilegalni, jer kad bi se psihodelici proširili, tada naši vladari ne bi mogli zaustaviti revoluciju svijesti. Skoro sva naša uvjerenja, stavovi, mišljenja i vrijednosti su nametnuti od strane naše kulture i većina nas nije ni svijesna u kojoj mjeri smo programirani. Ljudi misle da su samostalni i slobodni, da oni rade stvari jer tako žele, ali 99% nas djeluje prema tom programu koji su nam nametnuli roditelji, učitelji, mediji i kultura općenito.

Baš je šteta da smo se mi ljudi srozali samo na kotačiće u ovoj ogromnoj mašineriji koja uništava sve pred sobom. Čast izuzetcima... Ja imam mogućnost da se preselim na selo kod bake, ali nemam za to još hrabrosti. Pokušat ću živjeti u gradu još neko vrijeme, pa ćemo vidjeti. Tko zna gdje će me život odvesti.

Danas su vremena još luđa nego prije, i baš je zabrinjavajuće u kojoj mjeri su ljudi kontrolirani i kolika je propaganda. Ali mi ljudi se nismo uopće promjenili već tisućama godina. Tehnologija i znanost su napredovali, ali mi nismo doživjeli nikakav moralni napredak. I odgovor većine ljudi na sve ovo je pokušaj stjecanja nekakve sigurnosti.

Jedino što životu daje smisao je duhovnost tj. ljubav. Ali uvijek se postavlja pitanje kako to "postići" tj. koji je faktor promjene? Već smo imali kroz povijest mnogo probuđenih učitelja, ali svejedno nije došlo do nekakve promjene svijesti. Znam da su takvi učitelji uglavnom protiv psihodelika jer smatraju da promjena može doći samo iznutra... ali ako je istinita hipoteza Terencea McKenne da smo do prije oko 15 tisuća godina bili u simbiozi sa gljivama i da se sve što nas čini ljudima tj. jezik, glazba, ples, umjetnost itd. razvilo pod utjecajem psilocibina, onda je logično da u psihodelicima leži spas.

Inače ne vidim nikakav drugi način transformacije...I najbolja stvar od svega je što uzimanjem psihodelika ništa ne žrtvuješ, već samo možeš dobiti. Tako da trenutno naginjem da počmem djelovati u tom smjeru. Uostalom, ako oni koriste ovakve barbarske metode kontrole ljudi, tada je jedini odgovor na to naš protuudarac.
DadoRoski977
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 11.10.2020, 13:59
Ima zahvala: 1 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la DadoRoski977 »

@Beleg Beli
Druze moze li se znati odakle si ih porucio jer i ja sam iz SRB a nigde ne mogu da nadjem magicne uzitke 😁
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Firmus »

DadoRoski977 je napisao/la: 13.10.2020, 13:11 @Beleg Beli
Druze moze li se znati odakle si ih porucio jer i ja sam iz SRB a nigde ne mogu da nadjem magicne uzitke 😁
Zasto ne uzgojis sam? Kad skupis 20 postova mozes slati PM, pa ti netko mozda pomogne sa sporama. Od ostale opreme ti treba obični lonac, brašno od intergralnog (smeđeg) pirinača, vermikulit, jedna velika kutija od 50L i 2-3 kutije od 12-13 L. Sve ostalo mozes nabaviti u bilo kojem dućanu ili apoteci.
Odgovori