Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
BelegBeli
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 31.05.2020, 21:15
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la BelegBeli »

HypnoToad je napisao/la: 23.06.2018, 19:54
Hypno a i svi (ako neko uopste vidi ovo). Nabavio sam 4 grama Agrocybe Aegrite tj Jablanovace. Ne mogu na netu uopste da nadjem da li su psilocibinske tako da nemam pojma da li da ista ocekujem kada pojedem jednu porciju od 2grama. Ima li neko iskustva sa njima? :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la HypnoToad »

Naravno da nije psihoaktivna, tko ti je to izlagao???
Jablanovača je jestiva i ljekovita gljiva, nimalo psihoaktivna. Čudno mi je da ti je to netko podvalio pod psihoaktivnu a rekao pravi naziv.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
BelegBeli
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 31.05.2020, 21:15
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la BelegBeli »

HypnoToad je napisao/la: 24.06.2020, 20:28 Čudno mi je da ti je to netko podvalio pod psihoaktivnu a rekao pravi naziv.
Saznao sam u cemu je caka... Oni su zvanicni proizvodjaci gljiva i posto su haludze zabranjene, nalepili su etiketu da je to Jablanovaca. U pitanju je Mexicana :D A sta znam ja laik kad procitam na latinskom naziv: Agrocyba Aegerita.

Okej, sad posto znam sta je, mogu da citam i istrazujem sta me ocekuje :) Bice mi ovo prvi put.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la HypnoToad »

Dal možeš staviti sliku tih gljiva da ja vidim što je?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
BelegBeli
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 31.05.2020, 21:15
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la BelegBeli »

HypnoToad je napisao/la: 24.06.2020, 21:01 Dal možeš staviti sliku tih gljiva da ja vidim što je?
Mogu buraz ali sutra. Cuvam ih u frizideru kod babe :D
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Firmus »

Samo nemoj da ih baba poprži sa jajima i slaninom :D Koliku ćeš dozu uzeti za prvi put? Ja bi ti savjetovao 1.5 ili 2 g, ali moraš se osjećati spremno i dobro taj dan, i jedi lagano i dosta voća itd. A prije nego uzmeš nemoj ništa jesti bar 4-5 sati prije. Ako budeš gladan pripremi nešto pa lako gricneš kad počme djelovati ili poslije tripa. Koliko si ih platio ako smijem pitati?
BelegBeli
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 31.05.2020, 21:15
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la BelegBeli »

Firmus je napisao/la: 25.06.2020, 00:35 Samo nemoj da ih baba poprži sa jajima i slaninom :D Koliku ćeš dozu uzeti za prvi put? Ja bi ti savjetovao 1.5 ili 2 g, ali moraš se osjećati spremno i dobro taj dan, i jedi lagano i dosta voća itd. A prije nego uzmeš nemoj ništa jesti bar 4-5 sati prije. Ako budeš gladan pripremi nešto pa lako gricneš kad počme djelovati ili poslije tripa. Koliko si ih platio ako smijem pitati?
Hvala na savetima! Nece ih pronaci baka jer je, nazalost bolesna vec nedeljama, ima 81 godinu i polako joj se gubi zivotna energija :/

Uzecu 2 g.
Platio sam 2500 dinara po porciji. Ne znam odakle si tako da sam odradio konvert, to ti je 160 kuna.

I ako mozes, citiraj me posto jedino tako dobijem obavestenje o novom postu.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Firmus »

BelegBeli je napisao/la: 25.06.2020, 11:26 ...
Imaš kraj pri vrhu u lijevom kutu Novi postovi, inače nije preporuka citirati ako je post odma poviše tebe... Ionako forum nije toliko aktivan u zadnje vrijeme pa ćeš vidjeti poruku ako tako gledaš.

81 godina nije mnogo, može ti baba živjeti još dosta godina, samo treba promijeniti malo navike, ima dosta prirodnih metoda koje su efikasne. Možeš i njoj napraviti čaj od 0.1 g, možda joj se svidi mikrodoziranje, a neće štetiti. Meni često popravi raspoloženje i ako sam tužan ili nešto da mi energije. Ili ako samo umoran pomaže mi da zaspim i opustim se.

I ne samo to nego kad mirkdoziraš više si u kontaktu sa svojim tijelom i emocijama, manje živiš u mislima i više si u sadašnjem trenutku. I ja sam primjetio da se zdravije hranim, tj. uopće mi ne paše da jedem neke nezdrave stvari. Najviše me vuće voće i sirovo mlijeko, a to je budimo realni najzdravija prehrana.
BelegBeli
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 31.05.2020, 21:15
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la BelegBeli »

Nije 81 godina mnogo ali neki ljudi umiru i ranije. Deda je umro u 71-oj. Ne bih se igrao sa mikrodoziranjem, iskreno.
Ja cu poceti sebe da mikrodoziram kada budem krenuo da ih uzgajam sam. Posto mi se ne isplati da dajem skoro 50e za 4 grama.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Firmus »

Nema nijedne osobe kojoj bi škodilo mikrodoziranje, pogotovo ako napraviš čaj koji je blaži za želudac jer nekima ljudima smetaju ta tvrda vlakna od gljiva ili im se okus ne sviđa.

Ovo je neopisivo moćan lijek koji je univerzalan, znači nije ko neka njihova sranja da će ti samo spustiti tlak ili nešto. Nego ti doslovno poboljšava sve aspektne života i svakome daju ono što mu treba. Koji god problem imao može ti pomoći. Pogotovo ako upotrijebiš i ostale metode liječenja kao redovita vježba/istezanje/šetnja, boravak u prirodi i na moru, kupanje, sunčanje, post (tzv. gladovanje), post na sokovima, izbacivanje iz prehrane umjetnih stvari i ubacivanje što više sirove hrane a pogotovo voća i povrća te domaćih mliječnih proizvoda i sirovog mlijeka.

Slažem se da je to skupo i da, bolje da uzmeš više za trip jer ćeš tako više iskoristiti. Ali kome god da daš tu mikrodozu bit će oduševljen učincima. Ja znam na dane bit skroz sjeban, ne da mi se živit, budem živčan i depresivan i onda napravim čaj od npr 0.5 g i nakon sat vremena plešem i skačem po kući i smijem se.

Ne mogu ti opisati koliko je dobro mikrodoziranje jer sve manje od 0.3 nema nikakve opasnosti za bilo koju osobu. Doslovno je učinak gljiva da brišu program koji imaš u glavi i samo te stavljaju u tijelo i poboljšavaju osjetila itd... Ja kad god uzmem tako neku srednju ili malu dozu odma mi se poboljša vid i um se umiri.

Čisto kažem, ovo je stvarno čudo i tko god je donio zakon ili na bilo koji način sudjeluje u represiji gljiva je potpuni idiot. Naravno da je zabranjeno jer bi se onda stvorila prava zajednica i jedinstvo ljudi i ne bi ovisili o političkim strukturama koji kontroliraju ljude kao ovce.

Ako si dobar sa engleskim, evo najbolja knjiga na temu zdravlja, zove se Making old bodies young:
https://archive.org/details/makingoldbo ... 3/mode/2up
Odgovori