HPPD ili kako to nazvati

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
vladimir66
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 20.02.2020, 13:57

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la vladimir66 »

perke je napisao/la:
vladimir66 je napisao/la:Imam hppd vec godinu ipo dana, probao sam svakave stvare kao lek, nista nije pomoglo do dana danasnjeg, jedino cigare sto sam prestao da pusim da kazem da sam vise fit u odnosu na ranije, ali generalno stanje isto od kada je krenulo, procitao sam ovaj thread pa sam hteo da pitam jesu pomogle kome pecurke, posto sam ja hppd dobio od mdme, imam sve simptome: flotersi, bfep, ogromna anksioznost, problemi sa spavanjem, after imidzi, oci mi titraju kada gledam direktno u nekoga, nezamislivo ziveti sa ovim stvarno, dojadilo mi je vise, bukvalno zivim bez uzitka u bilo cemu vec godinu ipo dana, da naglasim da sam samo jednom probao ekstazi, ne znam ni sta je bilo u tableti sa obzirom kakva je Srbija zemlja, cime god da sam pokusao da se izlecim bezpomocno, pa sam spreman i glive da probam, ako je nekome bilo od pomoci. :)
Jedno uzimanje te dovelo u to stanje? Nemoj da se ljutis, ne znam koliko si uzeo, ali to sto pricas, bar iz mog iskustva, su sanse ravne nuli.
Kazes da si "probao", zna se sta to znaci. Ako ti imas te simptome tako dugo kao sto kazes, onda nisi probao nego si se posteno najeo.

Jednom probao, pojeo jednu tabletu za celo vece, verovali ili ne, msesec dana sve bilo u redu, przio sam gandzu u tom periodu, snifao sa vremena na vreme, nista vise od toga. :)
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Spunk »

Ne razumijem zašto onda povezuješ sa ekstazijem?
Snifao? Na što se to odnosi? U mom rječniku snifanje je gonganje (ljepilo)...
Jebivjetar
vladimir66
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 20.02.2020, 13:57

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la vladimir66 »

Spunk je napisao/la:Ne razumijem zašto onda povezuješ sa ekstazijem?
Snifao? Na što se to odnosi? U mom rječniku snifanje je gonganje (ljepilo)...
Pod snifao mislim na kokain, a ne vidim kakve veze kokain moze da ima sa halucinogenim drogama, kad hppd znaci citiram: "hallucinogenic persisting perception disorder".
Dakle ako ovo ima bilo kakve veze sa snifanjem moguce jedino da je ubrzalo ceo taj proces i da je telo odgovorilo ovim nacinom, ni sam ne znam kako bih defninisao sve ovo jer je samo polje toliko neistrazeno i sve teorije i nagadjanja su od strane ljudi koji na osnovu svojih simptoma i na osnovu nekih svojih predpostavki donose neke zakljucke koji su daleko od preciznih.
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la Spunk »

Nisam mislio ništa loše, ne zamjeri ništa.
U principu, siguran sam da o tome znaš puno više nego ja i glupo je da bilo šta govorim. Al ebiga ovo je forum pa se lako zaletiti uglupo
Ali opet, mjesec dana je puno. Statistički značajno opada mogućnost pojavljivanja hppd što više dana prođe. Uglavnom unutar tri dana. I što više vremena prođe, manje su šanse da ima veze sa tom supstancom.
Nisam siguran, ali mislim da tjeskoba može biti okidač(ne uzrok, već okidač) Ebiga, kokain može priuštiti lijepu tjeskobu... A i sama trava može dovesti do hppd-a. Tako da može biti da je sve to jedan sklop okolnosti, a tijelo ti govori- odjebi sva ta sranja. Jebiga, ne valja...
Neki mali postotak konzumenata to dobije. Valjda ima neka konstelacija unutarnjih (i vanjskih) okolnosti koje čine da se to dogodi. I dogodilo ti se. Ali bitno je to da ustvari nisi oštećen. Sve štima s tobom. Nisi spaljen ili nešto slično. Nije ugodno ni poželjno, ali možda možeš nešto važno izvući iz toga. Zdraviji pristup svemu(hrani, ljudima, životu...) i 100% dolazi na svoje.

Drži se

Jebote ko neki pop zvučim
Jebivjetar
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la AFX »

Nema to veze s HPPD-om nakon mjesec..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
BelegBeli
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 31.05.2020, 21:15
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: HPPD ili kako to nazvati

Post Postao/la BelegBeli »

Ja zaista ne znam sta drugo da kazem osim- SAMO UMERENO. Sve probleme izazivate sami sebi jer ne umete da budete odgovorni. Snazne substance treba konzumirati sa izuzetnim postovanjem prema njima! I od jednog eksera ti ne moze biti nista osim ako si uzeo od nekog neproverenog ko zna sta. Prave eksere sa Boze sacuvaj cime. I kokain mesaju sa raznim sranjima. A i kokain je sranje od droga, realno. MDMA, Psylocibin, THC i LSD su najsigurnije ali i sa njima treba biti pazljiv i nikako ne preterivati.
Odgovori