Kontaminacije

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la long_pipe_magician »

Molim vas, Nemojte svi u jedan glas!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la HypnoToad »

Baciti u smeće. Jedina opcija.
Zašto si pobogu radio cold shock na tropskoj vrsti?? To se radi za enoki i eventualno bukovače. Za cubensis jedino možda ima smisla raditi "hot shock" jer im je to prirodno. Ovako si oslabio micelij i plijesan je napala. Znam da se ta informacija širi okolo još uvijek, ali je skroz pogrešna.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la long_pipe_magician »

Tako kažu svi uzgajači koji prodaju te grow kitove. Prvo sam polio sve vodom i stavio u fridge na 12 sati onda sam ocjedio višak vode i stavio sve u vrečicu i na grijač i ostavio da raste. Postoji li mogučnost da se odreže polovica kita i baci, a ostatak ad ostavim ?

Edit: Mogu li to reklamirati uzgajivaču, pošto pljesan raste iznutra. Dakle nisam ih ja kontaminirao već sam dobio takav kit.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la AFX »

long_pipe_magician je napisao/la: 16.02.2021, 21:08 Postoji li mogučnost da se odreže polovica kita i baci, a ostatak ad ostavim ?

Edit: Mogu li to reklamirati uzgajivaču, pošto pljesan raste iznutra. Dakle nisam ih ja kontaminirao već sam dobio takav kit.
Ja se ni ne bih trudio koliko sam siguran da je sve ionako zarazeno.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Firmus »

Da, mozes pokusat sta hoces slobodno, ali nema šanse da išta izraste kad je toliko već zazaženo, jbg.
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la long_pipe_magician »

Reklamirao sam to jučer proizvođaču. Danas su mi odgovorili da će mi poslati novi bread ili vratiti novce, što god želim. Rekao sam im da mi pošalju novi bread.

Edit: @HypnoToad - što želiš reći da ne teba kit preliti vodom i staviti u zamrzivač. Ne treba ga uopće aktivirati, već ga samo stavim u vrečicu i osiguram 100% vlagu?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la HypnoToad »

Ček, dal si ga stavio u frižider ili pak u zamrzivač???
Uglavnom, nemoj raditi ni jedno ni drugo, cubensis je tropska vrsta i u prirodi im temperatura nikad ne pada ispod 20 stzpnjeva. Možeš uliti vode zagrijane na oko 25°C i pustiti na sobnoj temperaturi 12 sati te vodu izliti.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Gaviero
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 04.01.2021, 06:02
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la Gaviero »

Nisam nikada radio sa kitovima, ali nije mi nešto jasno.
Natapao si i šokirao prije prvog flusha? I tako proizvođač kaže da treba?
You didn't come into this world. You came out of it, like a wave from the ocean. You are not a stranger here.
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la long_pipe_magician »

Izbrisao sam ovaj post pošto nitko nije na njega odgovorio.
Zadnja izmjena: long_pipe_magician, dana/u 11.03.2021, 11:46, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
long_pipe_magician
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 06.01.2014, 11:38
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 30 puta

Re: Kontaminacije

Post Postao/la long_pipe_magician »

Nakon što sam žličicom prebacio micelij iz kita u staklenke tritikala koji sam prvo natapao u vodi jedan dan, pa ga prokuhao, ostavio da se suši 2 dana, pa ga sterilizirao u express loncu; micelij se počeo širiti ali ima i kontaminacija. Zanima me gdje sam pogrješio, koja je to pljesan i kako je dospijela unutra. Inače, mislim da mi je u teglama previše vlage. I čudno mi je zašto je na jednom dijelu tritikal jako vlažan, a na drugoj strani unutar iste staklenke čini se suh. Tegle držim na grijaču za podno grijanje u kutiji. Unutar kutije je temperatura 24C, pretpostavljam da je na dodirnom dijelu tegle i grijača 30C.
Svaka pomoć je dobrodošla.

media/images3/1615508490.jpg
media/images3/1615549671.jpg
media/images3/1615552793.jpg
media/images3/1615461819.jpg
Odgovori