❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la storm.raver »

naturista je napisao/la: 30.11.2021, 14:53 Da li i i amanita raste samo na brdovitom predelu ili se moze naci i u nizim predelima?
Uglavnom raste po četinarskim šumama, pretežno ispod smreka, ali vredi obratiti pažnju i na druge četinare. A ponekad i ispod breza. Visina i nagib terena nemaju nikakve veze, bitna je vrsta pomenutog drveća, da ih traziš u pravo vreme godine, i da ima vlage u zemlji i vazduhu.
Kod nas su samonikli četinari obično preko 800m tako da je češće sreću ljudi na većim visinama.
:mushroom: learning things :mushroom:
naturista
rank2
Postovi: 24
Pridružen/a: 20.08.2021, 21:33

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la naturista »

storm.raver je napisao/la: 30.11.2021, 16:18
naturista je napisao/la: 30.11.2021, 14:53 Da li i i amanita raste samo na brdovitom predelu ili se moze naci i u nizim predelima?
Uglavnom raste po četinarskim šumama, pretežno ispod smreka, ali vredi obratiti pažnju i na druge četinare. A ponekad i ispod breza. Visina i nagib terena nemaju nikakve veze, bitna je vrsta pomenutog drveća, da ih traziš u pravo vreme godine, i da ima vlage u zemlji i vazduhu.
Kod nas su samonikli četinari obično preko 800m tako da je češće sreću ljudi na većim visinama.
A koje doba godine je pravo za nju, ima u mojoj okolini breza, ima i ponesto cetinara, mozda i imam neke sanse.
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la storm.raver »

naturista je napisao/la: 02.12.2021, 14:00 A koje doba godine je pravo za nju, ima u mojoj okolini breza, ima i ponesto cetinara, mozda i imam neke sanse.
Zakasnio si, ispucaju se do početka zime. Verujem da se može naći i dalje, samo manje su šanse. Pokušaj, nikad se ne zna. Ali nema svrhe ići previsoko, sad je sneg i mraz gore po planini. Prošla godina je bila dobra za njih, viđao sam ih bukvalno svugde, a ove godine i ne toliko.

Evo ih ispod jele (ili možda smreke šta li je, svakako četinar) od prošle godine što sam slikao:
slika
:mushroom: learning things :mushroom:
naturista
rank2
Postovi: 24
Pridružen/a: 20.08.2021, 21:33

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la naturista »

storm.raver je napisao/la: 02.12.2021, 14:58
naturista je napisao/la: 02.12.2021, 14:00 A koje doba godine je pravo za nju, ima u mojoj okolini breza, ima i ponesto cetinara, mozda i imam neke sanse.
Zakasnio si, ispucaju se do početka zime. Verujem da se može naći i dalje, samo manje su šanse. Pokušaj, nikad se ne zna. Ali nema svrhe ići previsoko, sad je sneg i mraz gore po planini. Prošla godina je bila dobra za njih, viđao sam ih bukvalno svugde, a ove godine i ne toliko.

Evo ih ispod jele (ili možda smreke šta li je, svakako četinar) od prošle godine što sam slikao:
slika
Auu al su lepe, majko moja. Kao sa razglednice. svaka cast :D

Jbg, sresce nam se putevi kad tad, mada osecam neku cudnu povezanost sa njiom, kad sam citao one mikimaus tekstove kako su smrtno otrovne cak i na pogled maltene, nisam nikako mogao da poverujem u to, jednostavno nisam tako osecao, i onda kad sam usao malo dublje u ceo ovaj svet, i procitao mnoge relane tekstove o njima, i o drevnim samanima sa izmedjusotalog i nasih prostora koji su ih vekovima koristili, onda mi je sve imalo smisla i ukplalapo se nekako sa onim sto sam osecao.
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la storm.raver »

Zlatar:
slika
slika
slika

Jablanik:
slika
:mushroom: learning things :mushroom:
Avatar
Purple
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 07.05.2022, 18:08
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Purple »

media/images4/1665548108.jpg

Moj prvi lov je u životu bio prošli vikend i Ona me je pronašla🍄
I moj prvi post ovdje🥰❤️
Zadnja izmjena: Purple, dana/u 12.10.2022, 08:48, ukupno mijenjano 1 put.
Samo ljubav💜
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la storm.raver »

Purple je napisao/la: 11.10.2022, 21:53 media/images4/1665548108.jpg

Moj prvi lov je u životu je bio za prošli vikend i našla me je🍄
I moj prvi post ovdje🥰❤️
Svaka čast i dobrodošla :mushroom:
:mushroom: learning things :mushroom:
Odgovori