Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Odgovori
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Sophia »

Clipssy nemaš opciju zato jer tu ti sve piše, ako ti je slučajno promaknulo
>>>> novo-registrirani-clanovi-obavijest-t1143.html ,


nakon što sam više manje detaljno pročitala ovij 6-7 stranica na temu aye, primjetih da nije napisano baš o LA DIJETI iliti samoj pripremi za ceremoniju,ja se spremam uskoro na ceremoniju sa starim šamanom iz prašume negdje i dobila sam la dijetu, pa eto da vam to pretipkam u slučaju da se netko odluči to sam doma raditi (što nikako nepreporučujem i smatram to dizrispektom, ali eto la dijete da se prosec št o lakše prodje)

eto što sam ja dobila (ukoliko se netko od iskusnih neslaže sa nekom napisanom stavkom molila bih komentar):

esencijalano je držati tzv.la dijetu kako bi pripremili svoje tijelo i duh za susret sa Medicinom te pojačali iscijelivanje,čišćenje i uvide. la dijeta ne uključuje samo poseban režim prehrane ,već i ponašanja

Najbolje je početi držati poseban režim prehrane 7 dana prije ceremonije,minimalno 3 te još 2-3 dana nakon s postupnim vračanjem na uobičajnu prehranu. Osobe koje se nedrže la dijete imaju puno neugodnije i teže iskustvo sa Medicinom.

osim posebnog režim aprehrane , nužno je u istom periodu apstinirati od seksualnih odnosa i manstrubacije.

Alkohol i rekreativne droge (uključujuću marihuanu,gljive i sl) ne smiju se konzumirati minimalno 2 tjedna prije ceremonije i barem tjedan nakon, Obije stvari uzrokuju veoma neugodne posljedice jer ih medicina ne trpi, a pogotovo MDMA koju je opasno po život konzumirati prije i nakon uzimanja medicine.

Pušiti možete jer spiriti kao i Majka Medicina imaju afinitet prema duhanu.
Vezano uz prehranu ,želite li i ako ste već iskusni u postu - la dijetu možete započeti postom u trajanju od 24h do 3 dana, ili postiti na sam dan ceremonije

Poseban režim prehrane
što se NE smije konzumirati : sol, šećer(bijeli,smeđi,umjetni zaslađivaći), ulja, masti,ocat,začini:čili,papar,kari.. , meso, mlijeko i mliječni proizvodi, procesuirana hrana,konzervirana hrana, suho voće,prezrelo voće, pekmez, soja i svi proizvodi od sije, frementirane namirnice, gljive, kruh, peciva,tjestenine, juhe iz vrećice, kava,kupovni sokovi, slatkiši

što se smije umijereno konzumirati : vrlo male količine extra djevičanskog maslinovog ulja, različite sjemenke,vrlo male količine meda,češnjak,luk,limun,bosiljak, jaja svaki 2-3 dan, riba svaki 2-3dan-riba bi trebala biti ili ona koja se ne hrani drugim ribama ili,ako se hrani onda ona koja ima male zube,mineralna voda

što konzumirati svakodnevno : svježe voće,povrće-friško ili kuhano ili pečeno(ali bez ulja znači u pečnici,roštilju,pari),juhe od sviježeg povrća, integralna riža,zob,quinoa,heljda,(izbijegavajte pšenicu osim mlade koja se priprema kao sok),mahunarke,čaj,svježe pripremljeni voćni sokovi,vodda.

kako još pripremiti duh i tijelo za ceremoniju
izbijegavajte stres,situacije i osobe koje ga izazivaju barem 7 dana prije ceremonije,Također izbjegavajte mjesta na kojima se ljudi masobno okupljaju(kafići,restorani,protesti..) Zaboravite na na TV,novine,politiku,, Provovodite što više vremena u prirodi kako bi vam frekvencija na kojoj vibrirate postala prirodnija. Gradovi ,posao koji obavljamo i svakodnevne obaveze tjeraju nas da vibriramo na neprirodnoj frekvenciji i s vremenom oslabjuju,zagađuju naš um i tijelo,To može utijecati na vizije odnosno njihovo pojavljivanje, jasnoću, Fokusirajte se,meditirajte,razmislite i osvijestite namijeru s kojom čete pristupiti ceremoniji - iscijelenje, blagostanje,,,,ukoliko imate puno namijea i ne znate što biste izabrali- možda nije loše odlučiti ceremoniji pristupiti s namjerom da majka medicina učini za vas ono što vam je najpotrenbnije..


eto ukratko sam prepisala ono najbitnije od popisa kojeg sam dobila,, na la dijeti sam već par dana i pripremam se, već dugosam u kontaktu sa Medicinom kroz snove(prije),slikanje,događaje, šamanica mi veli da Medicina zna sklopit ugovor i javit se mnogoo prije samog susreta, imala sma je prilike piti ali sam odbila jer nisam osiječala da je to ispravan način, i eto tko ćeka taj dočeka :)

ps, ispičavam se zbog mogučih gramatičkih grešaka piljila sam u papire dok sam prepisivala, a neda mi se das provijeravat ljenčuga štaš hehe ;) ugl, nadam se da će nekome ovo pomoći ovo sam dobila od šamanovog pomočnika da mi ceremonija prodje što lakše.
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Clipssy
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 30.04.2012, 11:55
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Clipssy »

Ok, sorry, nisam to video jer obicno citam samo zanimljive delove foruma :D

Uglavnom hteo sam da pitam da li u Srbiji postoji negde turisticka agencija koja organizuje te "ekskurzije" ili da napise neko ko je vec bio, gde i kako otici, na sta obratiti pazanju, koliko je novca potrebno itd.
Introduce a little anarchy, upset the established order and everything becomes chaos
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Sophia »

Organizora se u hrv, mog u ti javit sljedeće godine kad bude, ili za par mj, budem pitala, a šaman koji dolazi o njemu se pisalo u časopisu Svijetlost,, ma samo strpljenja, ako ti treba doči, doći će , iliti tko čeka taj dočeka :) sada je vrijeme kada se želje iz srca i s čistom namijerom ostvaruju , tako da vijerujem da će se i tebi psoložit da se nađeš sa tom biljnom učiteljicom,,

neznam jel to znak ali maca mi je danas donjela malu zmijicu predivnu šarenu točkastu, a tu na bregu di živim još nikad nismo vidili zmijice :D ,, shvatit ču to kao da mi je spirit pokucao na vrata hehe i naravno macu sam uzela u kuću,a zmijicu pustila da živi :)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Shanti »

Sve najbolje :)
Da se mene pita osobno, ne bih jeo bilo kakvu ribu pošto ne spada u "sattvičnu" hranu i izaziva letargiju (umnu, probavnu), a također bih pripazio i sa češnjakom i lukom (u manjim količinama).Vjerojatno ovo sa ribom dolazi od toga što su narodi koji većinskim dijelom koriste ajahuasku, iz takvih predjela u kojim je riba jedan od glavnih izvora hrane. Spomenuto je i dobro maslinovo ulje, a mislim da ne bi štetilo ni isto tako hladno prešano laneno recimo...
just my 2 cents :bigsmilee: :sunn:
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Psychonaut »

Ja mislim da ayahuasca dijeta ima dva nivoa:

1) MAOI dijeta, koja podrazumjeva nekonzumiranje stvari koje su opasne u kombinaciji sa MAOI(npr. alkohol, amfetamini, hrana bogata tiraminom itd.). Ovo je osnovna dijeta koje se morate pridrzavati, vjerovatno je dovoljno da je se pridrzavate nekih 24 sata prije ceremonije, i fizicki rizik ce biti minimalan.

2) Duhovni post, odnosno priprema za ayahuasca iskustvo. Po mom misljenju, u ovaj aspekt posta spadaju vecina stvari koje La Dieta obuhvata, ukljucujuci i seksualni post. Covjek se postom posvecuje se iskustvu i gradi svijest kako bi tokom iskustva bio sto jaci i "cistiji".Making a commitment to the experience. To je poenta. Nisu vazni detalji (hoces li recimo jesti malo cokolade ili neces), nego velika slika i namjera.
Inace je ovo veoma logican recept kako da se bilo koje psihodelicno iskustvo dobro iskoristi. Uprvo je to dimenzija koja po mom misljenju razlikuje enteogen od droge. Nije u pitanju sama supstanca, nego nacin na koji se koristi.

Trenutno sam na postu u pripremi za ceremonije u narednih par dana, pa ovako malo razmisljam naglas :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Sophia »

sad cu u veoma kratko rec iskustvo- ugl psyajhonaute upotpunostise slažem s tobom, a čak su nam u neim segmentima iskustva bila slina,, o tome više za koji dan,, ugl pročiščavajuče - na svim razinama- radost zbog liječenja cijelog bića ,, rekla mi je doć još a ona i vizije, do tada neka se izliječim akkao mi je rekla,,, ugl,, čim dodjem za svoj komp detaljni opis cijele ceremonije, onoliko oliko se riječima to može opisati :)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
thoth
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 07.05.2012, 10:15

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la thoth »

Bok svima.

Zna li netko da li se negdje u europi (po mogućnosti što bliže Hrvatskoj)organiziraju ayahuasca ceremonije, te je li netko bio na takvoj ceremoniji.

Također, chachruna, napisala si da se putovanja organiziraju u hrvatskoj, možeš li napisati nešto više, gdje, kako, koliko često, i kad je sljedeća.

Unaprijed hvala svima.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Psychonaut »

Organizuju, vec se pisalo o tome na ovoj temi. Ja sam bio u Ceskoj, a siguran sam da se ceremonije organizuju u dosta drugih zemalja, jer je ayahuasca postala dosta popularna u zadnjih par godina.
Pozivam te da budes moj ucitelj
thoth
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 07.05.2012, 10:15

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la thoth »

Psychonaut je napisao/la:Organizuju, vec se pisalo o tome na ovoj temi. Ja sam bio u Ceskoj, a siguran sam da se ceremonije organizuju u dosta drugih zemalja, jer je ayahuasca postala dosta popularna u zadnjih par godina.
Hvala Psychonaut.

Molim te reci mi kako si došao do toga, jesi našao na netu, ili si vidio neki oglas i sl., i kad je to bilo. Jer većina rezultata na netu me upućuje uglavnom na ceremonije u Južnoj Americi što mi je trenutačno preskupo i predaleko.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Red »

o tim organizacijama smo pisali u ovoj temi podosta, kao i o samim ceremonijama koje se izgleda organiziraju sve cesce i na nasim prostorima. znam da je sada jedna bila nedavno, a sljedeca tko zna kad ce.

problem je sto nema reklama, nema oglasa i sl. vec usmena predaja, ljudi medu sobom razmjenjuju informacije i na taj nacin jedino mozes znati. ne znam kakva je situacija sa legalnoscu svih tih ceremonija kod nas? zanima me ovako radi vlastite znatizelje...
vjerojatno to sve pridodaje "tihoj organizaciji"
... a i ljudi nisu bas upuceni sto je aya itd. u krugu ljudi sa kojima komuniciram vjerojatno su svi culi, ali ako pitas moju baku ili mamu, susjedu ili nekogtreceg, blijedo te gleda :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori