Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Konzumacija, načini pripreme & primjene, ekstrakcije itd.
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Ruskinja »

ajme, to sve zvuči prezanimljivo... Jednostavno neobjašnjivo... :psy
Uzela bih odmah, ali i ja sam se odlučila za pristup da biljka dođe k meni, barem još neko vrijeme, dok se ne uvjerim da sve ovo nije početni zanos i ekstaza te da me stvarno putevi i dalje vode u tim nekim smjerovima...

Od javnih ličnosti koji su imali iskustva s biljnom učiteljicom (i priznali to svijetu) to su David Icke i Jim Carrey. Ima li ih još? Iz Hrvatske? Možda Ante Gotovac (zato se tako i primirio =)) )
I kako znanstvenici definiraju dmt? Kao drogu?!
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la shroomko »

Bio sam na ceremoniji u Nizozemskoj prosli vikend. Bilo je odlicno, ne samo ayahuasca vec i vjezbe koje se rade, grljenje, davanje i primanje ljubavi. Osjecam se kao novi covjek.

I ekipa je super, ostajem jos neko vrijeme u Amsterdamu kod jednog lika kojeg sam tamo upoznao.

Sto se tice samog procesa, moj osjecaj je da ti ne radis nista vec samo lezis i promatras sta ayahuasca radi. Isto tako ne biras na cemu se radi vec aya radi sto zeli. Ja sam isao sa idejom da cu raditi na jednoj jako bitnoj stvari a ispalo je da se radilo na stotine raznih stvari i na kraju sam dobio ono sto sam trebao a ne ono sto sam zelio.

Jedina stvar u vezi kojeg sam osjecao da imam izbor je da li zelim da proces bude intenzivan ili njezan. Bio je oboje, dubok i intenzivan, a opet njezan i nikad se nisam osjecao kao da necu moci podnijeti ili da je pretesko.

I na kraju nisam dobio nista do cega ne bi sam mogao doci, ali sam dobio 6 mjeseci svakodnevnog rada na sebi u jednom vikendu.
Ladolež
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 13.05.2013, 20:37
Ima zahvala: 1 put

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Ladolež »

Interesuje me da li se Psychotria viridis moze konzumirati bez Banisteriopsis caapi,ako moze na koji nacin? dejstvo? :) :D
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Psychonaut »

Nisam cuo da se moze pusiti, ali se sigurno moze kombinovati sa nekim drugim MAOi, na primjer sa Harmalom.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la oseloth »

Ladolež je napisao/la:Interesuje me da li se Psychotria viridis moze konzumirati bez Banisteriopsis caapi,ako moze na koji nacin? dejstvo? :) :D
Mora se praviti napitak i mora ići sa nekim IMaO tipa harmale ili ako netko ima kakvih antidepresiva kući. Ali onda to više nije prirodno.

Pušiti se ne može. Može se jedino ekstrahirati slobodna baza no to je komplicirano i dugotrajno
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Psychonaut »

Ova godine sam dozivjeo 4 nove aya ceremonije, o kojima nisam pisao, pa reko da se prijavim :)

Ranije se radilo o samanu iz plemena Quechua, a ovaj put se radilo o Shuar tradiciji. Quechua saman je drzavao ceremonije u apsolutnom mraku, i konstatno "samanizirao" ucesnike, dok Shuari u ceremonijalnom prostoru odrzavaju vatru, a ucesnici sjede u krugu oko vatre i oltara, a "intrakcija"(lijecenje) izmedju ucesnika i samana je kraca i manje individualna. Ove ceremonije pocinju oko 11 navece, i traju do oko 7-8 ujutro, i odrzavaju se u velikom tipi-u, koji moze da primi 30+ ljudi, u prirodi. Nakon otvaranja cerenomije, vatra dogori, i osatje samo zar. U narednom peridu dolazi kod vecine ljudi dolazi do intenzivnog ciscenja, najcesce povracanjem. Saman pjeva i svira icarose, i vrsi ciscenja. Nakon toga cesto slijedi faza prociscenosti, kada smo iz sebe izbacili negativnost koja nas blokira. Ljudi sjede oko vatre, pjevaju i sviraju icarose, mantre, "bajaju" ili se jednostavno prepustaju univerzalnoj kreativnoj energiji koja kroz njih tece. Savka melodija je "medicina", melem za dusu i tijelo. Ova faza traje sve do jutra, kada se ceremonija lagano privodi kraju, a zatvara se ritualnim pusenjem duhana prilikom cega svaki od ucesnika ima sansu da nesto podijeli sa drugima.
Osnovna ideja Shuarskog samanskog ucenja je da se "kroz put u tami moze koracati jedino otvorenog srca" - kada otvorimo srce nasi problemi se rjesavaju sami od sebe. Saman cesto prica o ovome u toku ceremonije, i pokusava da navede ucesnike da do toga zakljucka dodju i sami. Atmosfera na kraju ceremonije je krasna - energija u tipi-u je prepuna ljubavi i otvorenosti, svi se medjusobno podrzavaju, hvala, grle i vole. Svi odlaze ozarenih ociju. Oni hrabri se cesto vracaju, zato sto prepoznaju potrebu za daljim lijecenjem.

Sto se tice subjektivnih iskustava, o tome se tesko govori, ali mogu pokusati. U dva vikenda koja sam proveo na Shuarskim ceremonijama, oba puta je prvi dan (petak) bio vezan za ciscenje, i ispustanje akumuliranog smeca, dok je druga noc bila nagrada za odradjeni posao. Moja lekcija je bila vezana za duhovnu osnovu fizicke realnosti, i nacin na koji se fizicka realnost stvara. Imao sam prosvjetljene vizije jedinstva Atmana i Brahmana, i znao sam da je to nas pravi identitet, i u granicama nasih mogucnosti.

Pod uticajem ayahuasce, imamo mnogo vece kapacitete za koncentraciju i lasersko izostravanje svijesti koje mozemo upotrijebiti da sami pronadjemo nas sopstveni put do izvora. Osnovni alat je nas dah, i svjesnost prikovana na njega.
Ayahuasca nam ne pokazuje samo vizije, vec i nacine kako da ih ostvarimo. Zabavni dio igre je u tome sto mozemo sami da se ucimo i lijecimo, kroz cistu praksu, ukoliko smo dovoljno svjesni i otvoreni. Od srca Vam zelim da to probate.
Pozivam te da budes moj ucitelj
abnormal
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 01.08.2013, 09:19

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la abnormal »

Pozdrav svima......
Vec duze vrijeme znam za ayahuascu i uvijek mi je bila privlacna pomisao o konzumaciji ,ali prije par dana sam osjetio neku cudnu zelju,neku potrebudozivjeti to iskustvo.... Jednostavno osjecam ko da me sama ayahuasca zove.... Ko da sam dobio neki zadatak... I onda sam poceo traziti po netu i nasao ovaj odlican site...
E sad pitanje koje pitaju manje vise svi: da li neko od vas ima bilo kakvu konkretnu informaciju o aya ceremoniji na ovim nasim prostorima (jer si bas ne mogu priustiti neko putovanje u Nizozemsku ili cak J. Ameriku)...
Znam da sam tu novi i znam da nije zgodno sam tak davati info o stvarima koje i nisu bas legalne ,ali neznam kome da se obratim...
Inace nemam obicaj pisati po forumima i ovo mi je mozda peti post u zivotu... Ali ovo mi je stvarno jaaako vazno i bio bi vam jaaako zahvalan za bilo kakve mrvice od informacije...
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la Ruskinja »

abnormal je napisao/la:Pozdrav svima......
Vec duze vrijeme znam za ayahuascu i uvijek mi je bila privlacna pomisao o konzumaciji ,ali prije par dana sam osjetio neku cudnu zelju,neku potrebudozivjeti to iskustvo.... Jednostavno osjecam ko da me sama ayahuasca zove.... Ko da sam dobio neki zadatak... I onda sam poceo traziti po netu i nasao ovaj odlican site...
E sad pitanje koje pitaju manje vise svi: da li neko od vas ima bilo kakvu konkretnu informaciju o aya ceremoniji na ovim nasim prostorima (jer si bas ne mogu priustiti neko putovanje u Nizozemsku ili cak J. Ameriku)...
Znam da sam tu novi i znam da nije zgodno sam tak davati info o stvarima koje i nisu bas legalne ,ali neznam kome da se obratim...
Inace nemam obicaj pisati po forumima i ovo mi je mozda peti post u zivotu... Ali ovo mi je stvarno jaaako vazno i bio bi vam jaaako zahvalan za bilo kakve mrvice od informacije...
Ja sam ti samo htjela napisati da ukoliko ti nitko ne odgovori na tvoj upit, nemoj brinuti. Kad dođe pravo vrijeme, doći će i taj odgovor sam od sebe, možda od osobe i trenutka kada si se najmanje nadao.
U međuvremenu možeš se pripremati radom na sebi, pomoću višegodišnjih meditacija možeš postići isti efekt.
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
abnormal
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 01.08.2013, 09:19

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la abnormal »

@Ruskinja:ma sve je to meni jasno,samo sam sad malo nestrpljiv....ali hvala na utjesnim rijecima...
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Ayahuasca ~ Biljna učiteljica~

Post Postao/la shroomko »

Moje iskustvo s ayahuascom je bilo da sam polagao nadu da će mi to riješiti sve probleme. To je početak ovisnosti. Ne kažem da ayahuasca stvara ovisnost, ali to je taj uzorak - treba mi nešto izvan sebe da riješi moje probleme. Nisam bio primljen u grupu, nadao sam se još 2 tjedna dok sam bio na listi čekanja i onda sam odustao. Kad sam odustao počeo sam raditi sam intenzivno i nisam TREBAO ayahuascu i tek onda mi se pružila prilika da odem na ceremoniju.

Nisam bio siguran da li da pristanem ili ne i ipak nekako jesam. To je bilo puno drugačije nego nekoliko mjeseci prije kad sam mislio a fino, idem uskoro na ayahuscu, svi problemi će mi se riješiti i biti ću bog, raditi ću šta god hoću u stanju totalne nirvane.

To je samo moje iskustvo, ali nekome je možda korisno.
Odgovori