Meskalin - Peyote & San Pedro

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la AFX »

Ima tko preporuku medija tj. zemlje za San Pedro, dobio sam predivan primjerak od 1,5m, no u nekoj malenoj vazici pa bih mu htio dati malo više zemlje..točnije presaditi ga u veću vazu da bude sretniji u novom domu. Imate kakve preporuke kod presađivanja kaktusa?
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la silvangoran »

AFX je napisao/la: 23.05.2020, 20:58 Ima tko preporuku medija tj. zemlje za San Pedro, dobio sam predivan primjerak od 1,5m, no u nekoj malenoj vazici pa bih mu htio dati malo više zemlje..točnije presaditi ga u veću vazu da bude sretniji u novom domu. Imate kakve preporuke kod presađivanja kaktusa?
Izvrsno raste u zemlji za kaktuse, kod zalijevanja (jednom do dva puta tjedno kad se presadi) je dobro dodati tekuće gnojivo za kaktuse. Za tako veliki treba i velika vaza. Presadi ga zajedno sa kompletnom zemljom u kojoj je sada, da mu ne oštetiš korijen. Odmah nakon presađivanja natopi zemlju, ali ne tako da baš pliva (a i mora vaza imati na dnu otvor za izlazak viška vode, jer i ako je vani mogao bi se utopiti od previše kiše). On je vrlo lagan za održavanje, siguran sam da će se dobro snaći u velikoj vazi. Kad ga preneseš skupa s njegovom zemljom, stavi ga malo dublje, odnosno nasipaj zemlje još nekoliko cm više nego ima sad, i dobro je pritisni, jer je kaktus već dosta visok, pa da ne padne ako nije dovoljno stabilan).

Postoje na netu recepti za zemlju, ali ne vidim razloga za komplikaciju kad je zemlja za kaktuse koju kupiš u vrtnom centru posve adekvatna.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la AFX »

Thnx! ;)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

Za tolku mrcinu uzmi odmah kantu od 20 litara! Od jupola il neš slično,izbuši par rupa na dnu.
Meni kupovna zemlja za kaktuse nikad nije odgovarala sve koje sam ja našao su bile treset i kvarcni pijesak. A to je živi užas, i skupo ko vrag.
Ja zamiješam otprilike 40/30/20/10 zemlju za cvijece/perlit/zeolit/glisnjak ili drugo organsko gnojivo. I zalijevaj sa što manje tekućeg gnojiva, kaktusi svakako brže rastu, ali postanu puno osjetljiviji na bilo kakve bolesti ili promjene klime. Vjeruj mi, šopao sam ih gnojivima i u zadnjih par zima sam izgubio 50+ metara Trichocereusa i 100+ drugihvrsta kaktusa.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la AFX »

HypnoToad je napisao/la: 24.05.2020, 19:40 Za tolku mrcinu uzmi odmah kantu od 20 litara! Od jupola il neš slično,izbuši par rupa na dnu.
Meni kupovna zemlja za kaktuse nikad nije odgovarala sve koje sam ja našao su bile treset i kvarcni pijesak. A to je živi užas, i skupo ko vrag.
Ja zamiješam otprilike 40/30/20/10 zemlju za cvijece/perlit/zeolit/glisnjak ili drugo organsko gnojivo. I zalijevaj sa što manje tekućeg gnojiva, kaktusi svakako brže rastu, ali postanu puno osjetljiviji na bilo kakve bolesti ili promjene klime. Vjeruj mi, šopao sam ih gnojivima i u zadnjih par zima sam izgubio 50+ metara Trichocereusa i 100+ drugihvrsta kaktusa.
Ma da, i namjeravam tako u veću vazu/posudu staviti. Kad spominješ organsko gnojivo..jel ok konjsko gnojivo?
Probat ću ovu kombinaciju..samo da negdje ubodem neku XXL vazu
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

Okej je i konjsko, i kompostirano i ne-kompostirano. Obiđi neke bauštelce (ili baje u blizini), imat će sigurno koju kantu jupola viška. To je 20 litara, taman za velikog trichocereusa.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la bartul_9 »

Jel mogu samo doznat kad bi trebao mijenjati zemlju i presadivati svoje San Pedro kaktuse? Mislim da je jos uvijek ok al poceli su stvarno jako brzo rast, na oko je vidljivo i mislim da je ovaj najveci narastao sigurno vec 10ak centi.

Inace su sad na vecem i jacem suncu, vodu nadoljevam svaki put kad se potpuno osusi i nikad da pliva u njoj.
:sunn: you got nothing to lose
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la bartul_9 »

media/images3/1605587708.jpg

media/images3/1605566259.jpg

Jel sve u redu sa njima. Kad da mjenjam zemlju i šta da radim sa njima preko zime, da ih držim u kući cijelo vrijeme ili?
:sunn: you got nothing to lose
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la silvangoran »

Meni izgledaju ok. Najbolje ih je preko zime pustiti kako jesu, ostavi ih unutra, da odmiruju. Nemoj ih zalijevati kao do sada, najbolje jednom u 15 dana. U proljeće ih možeš preseliti van i staviti u novu zemlju i veću vazu.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la storm.raver »

bartul_9 je napisao/la: 16.11.2020, 20:10 media/images3/1605587708.jpg

media/images3/1605566259.jpg

Jel sve u redu sa njima. Kad da mjenjam zemlju i šta da radim sa njima preko zime, da ih držim u kući cijelo vrijeme ili?
Cao bartul jesu legalni ovi kaktusi, sme li se to posedovati mrzi me da citam krivicni zakonik. Gde si ih kupio
:mushroom: learning things :mushroom:
Odgovori