Kako se pokrenut?

Proširimo horizonte
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la 314 »

tebi treba neko da te gurne.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la luther7hrol »

Introspekcija i suočavanje sa svojim najdubljim pokretačima/blokatorima, uz trijeznost glave. Dugo mi je trebalo da to shvatim. Dugo sam teoretizirao o svemu i svačemu što bih "ja volio da je" i opravdavao se ovim ili onim. Mogu reći da su me izvorno pokrenuli kristali i knjiga Dr. Camila Cruza "Bila jednom jedna krava". Tada sam shvatio koliko sam zaglibio. "Ostalo je povijest"

Stati na loptu, zatvoriti se malo u sebe, iskreno preispitati svoje srce za svim što mu stvara težinu i za onim što bi mu izazvalo radost, ali ne zbog drugih nego samo zbog sebe. Postoje razne tehnike disanja kojima se može postepeno uranjati u sebe i suočavati se sa svojim najgorim potisnutim osjećajima. Vidi: "Proces prisutnosti" M.Browna, upravo ga radim. Takav put jedini je ispravan put, jer sve terapije, svi savjeti, svaka afirmacija i svaki put će trajati koliko traje i na kraju te opet dovesti pred tvoju najgoru noćnu moru - tebe samog. Jer, dok god čovjek ima potrebu da nešto mijenja, da sebe mijenja, to je opet vrsta bijega koji će prije ili kasnije dovesti do iste točke.
Treba slušati srce. Ako treba, ono što srce kaže napisati na zid svoje spavaće sobe, velikim slovima. Neki trigger, nešto tipa: "Što sam danas napravio da postignem svoju tajnu želju?"
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la Shanti »

E to baš šta je beyond gore napiso i lutherol...
Također viđam oko sebe neke ljude koje gorljivo žele da "uspiju"...naprave nešto..ostvare i slično...
a većina ih to radi na neosvješten način, tj. postaju mašine koje samo negdje "idu"..projiciraju sebe u prošlost ili budućnost...i ja sam isto prije tako razmišljao...nikad "nisam imo vremena" i proklinjo dan što tako brzo prolazi iako sam normalno obavljo funkcije i raznorazne uloge kojima smo opterećeni u životu...
Naravno, to ne bi trebala biti izlika za neulaganje svoje energije u nešto "konstruktivno" ...iako mislim da bi to trebalo biti zamijenjeno riječi dekonstruktivno jer bi takve konstruktivne radnje i trebale bit dekonstruktivne u smislu dekonstruiranja svega što nije istina...ega..
Cilj bi trebao biti izbacivanje nesvjesnosti iz života i unošenje radosti bivanja u sadašnjosti...u svakom trenutku biti spreman na smrt...bavljenje sa intuitivnijim aktivnostima koje prenose fokus iz ograničenog "ja koji djeluje" u recimo "Boga koji djeluje kroz mene"...ili kako god to zvali.. neznam
Na konkretnom planu to može predstavljati recimo da meditiraš većinu dana...a za to većina nas nije sposobna tj. možda bolje reći ne dozvoljamo sebi (naravno ako još imamo raznoraznih polariteta u umu koje treba razriješiti)...zato bi trebalo vršiti aktivnosti bez očekivanja ploda naše karme tj. rada...ne djelovati zbog osobnih želja, naravno to nije laka stvar, mada zapravo nije ni toliko teška...
Također je pametno "uskladit se sa vremenom" što bi značilo, ranije dizanje ujutro, i lijeganje na vrijeme...ja sam to osbno prakticirao i ne mogu nabrojati prednosti takvog rasporeda vremena...dignit se prije sunca je zakon...iako malo malo pa se izbacim iz takta :bigsmilee: pogotovo sad kako su ovi praznici i to...
Spomenuo si NLP, to je isto super metoda, kao i npr. autosugestije, što bi bio neki pandan za mantra tehnike...bitna je koncentracija i predanost u izvršavanju ovih tehnika...
Meni zna smetat ako se desi period da previše duvam, tj. ganja me pokrene i osjetim to, ali kao da mi ta aktivirana energija svaki put (kako kad) malo bježi, tj. da moj um ne može pratit njen intenzitet u konkretnim akcijama, pa onda dolazi do određene količine pasivnosti...što se većini ljudi dešava kad duvaju...sigurno ste čuli kako kažu da ih "zaglupi"...
A to sam riješio tako da sam smanjio vevu, tj. jednostavno nakon nekog vremena razumiješ kako ona radi, pa ti umjesto pljuge veće zadovoljstvo predstavlja sjest i meditirat, kontemplirat, svirat instrumente ili slično (iako je duvanje pa sviranje dobitna kombinacija :D ali ne ako je veva previše indikasta), i puno veći gušt mi predstavlja obavit sve dnevne "probleme" koje imam, npr. izvršit aktivnosti koje mi osobno predstavljaju neke "must do" kao npr. određena količina čitanja, fizičkog vježbanja, pjevanja i slično, kao i obavit obaveze koje svi imamo zahvaljujući tome što pripadamo ovoj predivnoj civilizaciji :cheesy: pa tek na kraju svega, na kraju dana zapalit kada se sve lagano prebacuje u neki pasivniji mod...
A ima i ona priča, (ne sjećam se baš točno) kaže vidio neki biznismen nekog dalmatinca na obali kako peca ribu leđero...
pa ga pita, a jel što ne bi ti recimo prodo tu ribu šta ufatiš
-a pita ga ovaj a šta ću onda
-pa uzmeš si recimo neki veći bolji štap za pecanje ili možda mrežu
-a šta dalje
-pa si kasnije kupiš barkicu pa pecaš sve više i više, pa poslje neki brod...a možda i zaposliš neke ljude da obavljaju to za tebe i imaš firmu i to..
-e a šta bi onda radija ?
-pa ljepo bi sjedio po cjeli dan uživo, peco...
-e a šta sad radim boga ti ? :)
Avatar
Gadgadni
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 06.06.2010, 10:53
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 40 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la Gadgadni »

potsjetilo me ovo na Mary Schmich-ov govor koji je i u filmu Vrtlog života tj na jednu recenicu iz govora koja glasi:

"Don't feel guilty if you don't know what you want to do with your life. The most interesting people I know didn't know at 22 what they wanted to do with their lives. Some of the most interesting 40-year-olds I know still don't"

sto prilazem i kao odgovor na doticni problem ;)

[media]link[/media]

...dance the funky chicken, dance the funky chicken ;) ...
'The world is a dangerous place, not because of those who do evil.
but because of those who look on and do nothing' ~ Albert Einstein
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la shroomko »

Shanti je napisao/la:Cilj bi trebao biti izbacivanje nesvjesnosti iz života i unošenje radosti bivanja u sadašnjosti...u svakom trenutku biti spreman na smrt...bavljenje sa intuitivnijim aktivnostima koje prenose fokus iz ograničenog "ja koji djeluje" u recimo "Boga koji djeluje kroz mene"...ili kako god to zvali.. neznam
Ne sviđaju mi se ovakvo razmišljanje: "drugi bi trebali imati cilj koji..." je moj cilj.

Što ako netko gradi izvor čiste vode u nekoj zabiti u Africi ili se bori protiv Monsanta u Argentini ili iz čistog ega gradi biznis u Slavoniji koji će kao nusproizvod zapošljavati 10 ljudi i prehranjivati 10 siromašnih obitelji - neka se mani tih gluposti i neka počne meditirati!

Takvo razmišljanje je glupo.
Treba prihvatiti da svatko ima svoje ciljeve i ne treba nametati drugima svoje ciljeve.
Prosvjetljeni ljudi vide savršenstvo u svijetu kakav je i ne nameću drugima svoje vrijednosti.

Ali što se tiče pitanja autora ove teme, neka vrsta meditacije bi puno pomogla.
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la Shanti »

Hahaha krivo si me skonto...al da...uvijek je to tako sa riječima :)
Pročitaj bolje, nisam ni reko da bi neko trebo meditirat umjesto radit..upravo sam suprotno napiso..
Nit sam reko njemu šta bi trebo radit i koji cilj imat u životu, već sam spomenuo ili makar pokušao okvirno dočarat neke stvari koje se tiču objektivne realnosti...a ovo što si spomenuo baš sam na to i mislio..nešto kao aktivna meditacija...ili ispunjavanje preduvjeta za odricanje od "lažnog svijeta" :)
Naravno da ja ne mogu nikom reći što bi trebao raditi u životu, nego sam podijelio viđenje iz svoje perspektive koje je (makar sam se uvijek trudio :D ) "poravnato" sa objektivnom realnošću ili kako god to zvali...teško je objašnjavat takve stvari riječima pa ni neću više da se ne upetljam u mrežu verbalnih misanderstendinga :cheesy:
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la luther7hrol »

Naravno, nitko mu ne nameće svoje viđenje svijeta ali zato svi možemo pomoći tako da podijelimo svoja iskustva i gledišta s njim: ono što pali za nas, možda će i za njega. Svakako nitko ne može dugo bježati od nerazjašnjenih energetskih konflikata a da bude
zaista dubinski sretan. Kako će to netko učiniti, to je već njegova stvar :thumbsup:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la antoniopavaroti »

Dr.Duke je napisao/la:Pozz svima i sve najbolje u novoj :ymparty:
U novoj godini sam se odlucio pokrenut,jer sam nekako previse usporen i nebitne stvari mi oduzimaju puno vremena. :loony:
Tj uopce nemam osjecaja za vrijeme,svaku stvar radim pet puta duze nego sta je normalno,npr dignem se oko devet deset i pijem kavu do podne,il jedan sat,pa malo idem na komp i prodje tri cetri sata,i tako,uglavnom bilo sta da radim traje dugo,cak i kad nesto razmisljam :glupan: prodje deset minuta,npr koje hlace obuci i sl gluposti,a kad izadjem na pet minuta van nema me cijeli dan :D
Jednostavno se zadubim u misli il ono sta radim i nekako se iskljucim,previse sam u alpha valovima,a htio bi se prebacit na gama valove,di mozak radi puno brze,a ne da se gubim u mislima...
Pa sam razmisljao dal bi bilo dobro kad bi se ogranicim da mogu radit samo sat vremena jednu stvar tako sta bi si navino sat da zvoni svaki sat dva :biggrin: ,pa bi me to valjda malo trgnulo...nezz,sta vi mislite,kako se prebacit na gama valove,kako se ubrzat?
Ah..sve je relativno , kolko je nešto dobro ili ne jer nije se čovjek rodio da bi se umorio nego odmorio..he he..a i ako sve dugo traje onda ti je djevojka presretna.. :cheesy:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Dr.Duke
rank2
Postovi: 49
Pridružen/a: 12.12.2013, 18:51
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la Dr.Duke »

Hvala ljudi super ste i dajete korisne savjete,ALI,uvjek ima ono ali :D ,ovih dana sam nes pokusavo i tek sam sad skonto kolko sam ubiti sjeban,jednostavno je to jace od mene i nemam energije za nikakve promjene...probo sam radit jednu stvar jedan sat,tako da u danu imam vremena za deset do petnaest stvari,ali uvjek bi prvo radio ono sta je lako :biggrin: ,prvo kava,pa komp,onda malo van svrljat okolo,pa telka...i onda kad nisam imo vise sta radit,jer samo jedan sat "smijem" radit jednu stvar,iso sam meditirat...
Susjedi mi nabijali muziku,pa reko idem ja u sumu negdje,tamo cu imat mira...Al kad sam doso tamo mozak mi nije dao mira :-W poceo razmisljat o glupostima i nikako da se smirim,sjeo na neki kamen i zapalio cigaru pa cu kao onda meditirat,al vraga,opet mi se pocele motat totalno nebitne stvari po glavi,i nista,sjedio tamo sat vremena i promatro prirodu a mozak pusti da se smara scim oce :biggrin: ,reko ma nije to nista drugi put cu kao se vise potrudit :D i sad doso na red poso,trebo sam nes rijesit i sjeo ja kao sad cu to ja bez beda XD,al opet nisam mogo se koncentrirat na nista,jednostavno ja ocu jedno,a on (um) po svom...i tu sam puko ~X( ,pustio sve u kurac,napusio se,zavalio u fotelju i blejo u neke spotove dok nisam zaspo...i tako,zakljucio sam da sam u totalnoj banani i nastavio po starom :ohnoo:
A danas nes bezveze citam na netu i nadjem rijec prokrastinacija,malo guglo i naso ovaj video,koji me totalno opisuje,sve isto ja radim kao sta oni kazu,ne mogu nista zapocet ni zavrsit i radim samo sta je lako,uglavnom ne znam vise sta da radim jer ja bi sve expres,a nista ne dolazi tako preko noci,mislim ono,osjetim da napredujem al brzinom puza :D ,mozda se rijesim neke blokade u godinu dvije kad me zivot natjera,al ono,to je nista.Nezz,mozda tako mora biti,mozda neke stvari moraju ici svojim tokom....

http://www.youtube.com/watch?v=UXziurFkQxM
Music On World Off
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Kako se pokrenut?

Post Postao/la luther7hrol »

A možeš ti tim stvarima nametnuti svoj tok, tako da mu se prilagodiš do neke mjere i radiš diverzije po noći, kad nitko ne gleda ;-)

Ja sam isto imao taj problem s koncentracijom i rasijanošću, započinjao mali milion stvari i nikad ništa ne bih završio, a zapravo ni sam nisao znao što želim iako sam sebe uvjeravao da znam da želim puno toga. Neki dan sam tako radio jednu energetsku vježbu u kojoj je trebalo vizualizirati da primaš nešto što jako želiš, i kad nisam nikako mogao doći do predmeta svoje žudnje, shvatio sam, na svoje veliko iznenađenje, da ne znam što uopće želim ili da ne želim ništa, iako se to kosi sa svim mojim "željama"! :eeek:

Ja ti mogu reći što je meni stvarno pomoglo, a nadam se da ti nećeš shvatiti to kao nametanje ili nešto tome slično. Ali možeš probati, tko zna, možda se i ti nađeš u tome ili te nešto takvo navede na put na kojem ćeš se bolje naći? Otkad sam se skinio sa sve kemije i industrije, lijekova, prerađene hrane i uporedo s tim počeo iz nekog instinktivnog razloga eksperimentirati sa gledanjem u Sunce, te radom sa kristalima, ja sam novi čovjek. Otada mi je koncentracija/inteligencija toliko porasla da nisam sebe mogao prepoznati. I to, vrlo brzo, nakon početnih velikih kriza i razbolijevanja, jer sve te loše vibre napuštaju tijelo i onda nastaje veliki šok za njega.
Stvarno je zanimljivo kako se sve te male stvari počmu događati sinkrocitetno i voditi te, samo treba sebe utišati i osvrnuti se za znakovima, koje svi mi dobivamo. Ja sam od svoje "preobrazbe" počeo doslovno čuti u glavi nekakve "glasiče" koji su me vodili kroz te, jako teške, situacije. I uvijek su bili u pravu.

Naravno, u čitavoj priči dobro je i ako se možeš osloniti na neko slatko stvorenje, čak i ako to znači da ćeš se kroz neki period transformacije oslanjati samo na sebe, ali da znaš da će ta osoba biti tu uz tebe i za tebe i da ćeš ju tek tada, sa novim sobom, moći više usrećiti... :thumbsup:
Odgovori