Promene vezane za simbol 2012.

Proširimo horizonte
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la mucak »

po mom misljenju strah i panika dve su razlicite stvari.Smatram da ako nebi postojao strah da nebi postojala ni hrabrost, a kad hrabrost nebi postojala to bi onda bilo gadno.Tako da samo hrabro jer dobro nam ide ;D Kao mace kad pravi prve korake iz svoje jazbine pa se vraca u nju da bi svakim danom pravilo nove korake i islo dalje, tako i mi talasamo i otkrivamo nove stvari skupljamo hrabrost to da uradimo i vracamo se nazad da bih jednog dana bili slobodni kad sazremo za to.

zakljucak mog zadnjeg putovanja bio je, Ziv, macka i hrast tatica.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Da, hrabrost je potrebna jedino ako postoji neka količina straha. Kod večine ljudi hrabrost jest potrebna, mnogo hrabrosti, ali samo zato jer žive kroz nesvjesni ego. Inaće strah i hrabrost su apsolutno nepotrebni, ne postoji ni jedna jedina stvar u ovom svemiru koje se čovjek mora bojati. Strah je razlog degradacije iz ljubavi u zlo, strah je produkt nesvjesnog ega koji se boji za opstanak svoje ličnosti.

hrabrost nije potrebna ako nema straha, jer tad jednostavno jesi, kad znaš tko si i gdje si, nemožeš se više bojati. pravilne odluke donosiš u sekundi bez razmišljanja ili emocionalnih reakcija. Ne bojiš se ničega jer kad živiš kroz čisto osjećanje znaš da donosiš pravilne odluke i da drugačije nije moglo biti, i nečeš se sažaljavati nad samim sobom jer znaš da je to ego, da to nisi ti.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Devil'sChase »

Genijalan potpis od Nitni

FEAR - False Emotions Appearing Real
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la mucak »

Da takvo stanje sigurno postoji beyond, to bi bilo nesto poput apsolutne svesti ili nesto tome slicno.Imao sam stanja de su se pitanja i odgovori stvarali istovremeno bez greske, ali to nije konstantno.Jednog dana kada se budemo stopili svi kao jedno, necemo imati razlog da se plasimo to je cinjenica.Mene interesuje dali cemo jednog dana opet morati da stupimo kao takvi na jos veci nivo decemo se susresti opet sa novim strahovima kojecemo prevazici?

Bezveze mi je apsolutna svest kad poznajem velicinu beskonacnosti i znam koliko mogu da ne znam.
Nadam se da mi mozes nesto od ovoga razjasniti.

izvini sto ti postavljam licna pitanja ali nemogu da znam kolko znas dok mi to ne pokazes, i nadam se da bih mogao dosta da naucim, cak sta vise i siguran u to.hvala u napred
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ljudi bi trebali naučiti razmišljati transcendentalno. Ti si sad zabrijao da je stanje bez ega i straha nešto nedostižno i teško al to uopće nije istina, puno je lakše nego što misliš (pod "stanje bez ega" mislim biti svjestan svog ega i kontrolirati ga, njega se nemožemo riješiti niti je to potrebno, samo je svjesnost potrebna). Kad shvatiš koju moć posjeduješ ništa te nemože ni dotaknuti protiv tvoje volje, nemože ti čak doći ni u život ako ne postoji u nekoj formi u tvojoj glavi.

Svi mi već jesmo jedno ali nam ego onemogućuje da to uvidimo na iskustvenoj razini, ali postojimo i kao zasebna bića, i uvijek ćemo postojati kao zasebna bića, i uvijek ćemo gledati svijet iz kuta percepcije svog bića/duše, koliko god bili "blizu" Bogu, koliko god puta umrli i vratili se u fizičko ili završili u anđeoskim razinama. Sve je jedno, i fizičko i eterno i astralno, i gaia, i bog i demoni i anđeli i mi i sve. Nema to je tamo pa moram doć do toga tako i tako, sve je tu odma. Nema odvojednosti, sve je stopljeno u jedno, samo naš um separira stvari i tunira svjesnost na neki spektar percepcije.
Ono o čemu razmišljamo tamo i to je naše biće, ako razmišljamo o demonima i bojimo se da nas ne zaskoće, manifestirat ćemo ih u svom životu i zaskočit će nas jer takvim razmišljanjem tuniramo svoju svijest na njihovu razinu postajanja (svaki oblik ego borbe privlači demonske energije).

Ti jesi apsolutna svijest, nemožeš doći do onoga što već jesi, moraš se samo riješiti toga što te spriječava da to uvidiš, a to je čvrsta usidrenost u svoju ličnost... u umu u kuli od karata koje predstavljaju tvoja mišljenja o tome što svijet jest, što si ti, koji su limiti tvog bića i sve težnje ega. Trebaš se samo pustiti i biti, usidrit se u srce, osjećati i intuitivno ić za osjećanjima bez previše razmišljanja, svemir je čista magija, magija nemože biti racionalno objašnjena na razini čiste fizičke stvarnosti, pa se ne isplati ni truditi, to ne znači da nećeš nikad shvatit što je svemir, očeš, vrlo detaljno i jasno, ali putem životnih iskustva, osjećanjem i intuicijom.

Kad prihvatiš odgovornost za sve što zračiš/manifestiraš, kad ego rastopiš u razinu jednake vrijednosti prema svima i djeluješ u životu kroz srce, nećeš se više reinkarnirati na isti nivo, već na puno viši, kako napreduješ u rješavanju svog ega tako sve više postaješ Bogom, svijest se stapa s Bogom u jedno, tako se energije dižu i nabijaju u nebesa, ali ćeš svejedno uvijek gledati iz perspektive svog bića/duše. Nemogu ti to tako slovima objasniti, riječi su vrlo nespretne za objašnjavanje nečeg toliko radikalno drugačijeg od ego perspektive u svijetu gdje je sve odvojeno i gdje se sve međusobno bori.

evo jedan link usput koji mi je doletio http://2012-transformacijasvijesti.com/ ... oj-planeti
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la mucak »

;D

Zelim ti reci da i ja takodje koristim reci pa da mi je tesko sve da kazem, napomenuo sam pritom negde i da nisam pismen i da ovo sto sam piso po ovom forumu je vise nego sto sam ukupno pisao u zadnjih 15 godina.A put kojim sam ja zagrebao jeste put ka tom stanju.Nekom je to mozda i lako nekom mozda tesko.Ja pokusavam da drzim pravac i guram napred.
Sve to sto ti pricas istina je ali osecam dok to citam da ta istina i tebi dolazi u talasima.
Ili si mozda dosegao nesto vise ne znam ;D

negledam ninasta kao na gresku, posmatram cinjenice razmatram stanja prelazim nivioe cvetam pa mi latice opadnu da bih opet cveto .Sirim se rastem volim plasim se sve je to zivot sve je to ljubav samo ljubav.Ljubav koja raste Beskonacno velika i beskonacno mala nema nikakve razlike merama se mi koristimo preko reci da bi svatili sta je sta ali reci su ego same po sebi.
Ako zelis da svatis svatices ako nezelis neces. Sve je to istina.

Vreme da se cveta jeste sada, cvetajmo zajedno previse problema ima u svetu trenutno svuda se ratuje ljdi umiru od gladi strah vlada medju njima ne znaju sta cine njihov strah svakim danom sve je veci, deca pate !!! To su cinjenice nesmemo bezati od njih Postoji ljubav ali postoji i tuga prema toj deci i tim ljudima i tuga je ljubav a sve to zivot i tako sve u one magicne osmice. Da se sto pre pomogne toj deci smisao je moje zurbe.

http://www.youtube.com/watch?v=AuP3fqzFh4E

http://www.youtube.com/watch?v=mgRm1ISlw_A
ko smo s?ve mi?r
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la HypnoToad »

Za mene je najbolja i najznačajnija promjena u mom osobnom razvoju što sam se napokon izliječio od psihoze uzrokovane drogama, tj. stanja svijesti u kojem je napisana većina postova u ovoj temi. I mogu vam iskreno reći da je puno ljepše opet živjeti ovdje, uživati u malim stvarima, ne opterećivati se svijetom, poveznicama, teorijama i td. Tu smo putnici, stavljeni da iskusimo ovaj svijet i sve što on nudi. I sami biramo na koji njegov dio ćemo se fokusirat, da li ćemo mrzit jedni druge, sklapat teorije, dijeliti svijet na 'nas i njih', ili ćemo od svake osobe pokušati stvoriti prijatelja i prepoznati ono najbolje u njoj/njemu.
Stvarno je ugodnije živjeti bez opterećivanja što je 'tamo negdje'. Nemožemo to znati. Možemo naglabati, razmišljati, stvarati teorije. Ljudski mozak i mašta jako vole sklapat ogromne strukture od samo par sitnih detalja koje posjeduju. Jer ako su jedne stvari o kojima čitate i pričate istinite, zašto nisu sve? Zašto je netko u pravu a netko u krivu? Zašto uzimate ono što se slaže u vašu sliku svijeta, a odbacujete sve ostalo? Nikada nećemo saznati pravu istinu, naši mozgovi i osjetila su toliko strašno ograničeni i funkcioniraju prema šablonama prilagođenim preživljavanju u ovom svijetu. Trebamo se fokusirati na kontrolu nas samih, svakog dijela našeg bića, i djelovati prema onim principima za koje svi u našoj dubini znamo da su ispravni. Svijet nemožemo mijenjati, možemo samo sebe, a s time i našu blisku okolinu, i samo vjerovati, tj. znati, da će sve postupno prijeći na bolje. Jer hoće, ili će nestati. Tako priroda funkcionira, ako je neko stanje neodrživo, ili evoluira, ili potpuno izbriše, prihvati pogrešku i ide ispočetka.
Naravno, oni kojima je najviše namijenjen ovaj post se nikako neće složit, branit će svoja uvjerenja onim standardnim 'ah, jadan, ti još nisi na višoj razini svijesti da bi razumio'. I to je u redu i normalno, ego nemože priznati sebi da je možda u krivu. Ali stvar je u tome da sam bio tamo, vidio sam, mislio sam, i sada kada sam se vratio sam potpuno svjestan činjenice da je to bila psihoza. Ja ne poričem moguću točnost nekih od tih teorija, ali naglašavam da su naši umovi toliko ograničeni da nećemo nikada shvatiti što se zapravo događa. Treba samo prihvatiti put ovakav kakav jest, ići naprijed i ne bojati se, ne stvarati teorije o budućnosti. Živjeti u trenutku i za trenutak. Što se dogodi, dogodit će se, bolje ćemo biti spremni ako ne sastavimo neku svoju pogrešnu teoriju unaprijed. A isto vrijedi i za ono što možda slijedi nakon smrti. Nikakvo naše opterećivanje neće promijeniti neizbježno.
Moj savjet je više sna, eliminirat droge, zdravo se hranit, biti zahvalan i pozitivan i pristupati svakoj osobi s kojom se sretnete kao da je najbolja, najzanimljivija i najvažnija jedinka koju ste ikada vidjeli! Svi smo u svojoj biti isti, svi želimo isto. Kako ćete primiti nešto što želite ako to prvo ne date? Jedino na takav način možemo svijet učiniti boljim mjestom.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Carlos Castaneda
"Objasnio je da unutrašnja tišina nije samo odsustvo misli. Pravilnije, ona je u vezi sa uklanjanjem sudova, posmatranje bez tumačenja. Tvrdio je da ulazak u tišinu može biti objašnjen, na osobeno protivrečan način čarobnjaka, kao učenje o tome ‘kako misliti bez reči’.”
“Za većinu od vas, ovo što govorim nema smisla zato što ste navikli da se posavetujete sa svojim razumom u vezi svega. Ironija je u tome što naše misli čak i nisu naše. One odjekuju kroz nas i u tome je razlika. I kada god nam dosađuju dok učimo da upotrebljavamo razum, mi završavamo tako što ih prihvatimo.”
“Ako upitate razum, on će vam reći da je svrha čarobnjaka besmislica zato što ona ne može biti racionalno dokazana. Umesto da vas savetuje da krenete u iskrenu proveru te svrhe, on će vas prisiliti da se sakrijete iza čvrstog zida tumačenja. Dakle, ako želite da imate šansu, postoji samo jedan mogući izlaz: isključite um! Sloboda se postiže bez razmišljanja.”
“Poznajem ljude koji su sposobni da zaustave svoj unutrašnji dijalog, i oni više ne tumače, oni su čisto opažanje; oni nikada nisu razočarani ili žalosni zato što sve što čine započinje iz centra za odluke. Oni su naučili da posluju sa svojim razumom kao gospodari i žive u najizvornijem stanju slobode.”
Nastavio je govoreći kako je tišina naše prirodno stanje.
“Mi smo rođeni iz tišine i u nju će mo se vratiti. Ono što nas kvari su sve te sulude ideje koje prolaze kroz nas u skladu sa našim načinom grupnog življenja.”
“Naši srodnici, primati, imaju veoma ukorenjene društvene običaje čiji je cilj da se umanji nivo napetosti unutar grupe. Na primer, oni posvećuju većinu svog vremena brinući se jedni o drugima, njušeći jedan drugog ili uzajamno trebeći vaške.”
“Ti običaji su urođeni, i zato su trajni; oni su tu u nama, unutar tebe i unutar mene. Ljudska bića su samo naučila kako da ih zamene razmenjivanjem reči. Kad god nam se ukaže prilika, umirujemo jedni druge pričajući o nečemu. Nakon hiljada godina zajedničkog života mi smo se srodili sa tim prilikama do te tačke da, bez obzira spavamo li ili smo budni, naš um se nikad ne utišava, on uvek priča sam sa sobom.”
“Don Huan je tvrdio da smo mi grabljive životinje koje su pomoću sile pripitomljavanja pretvorene u preživare. Mi provodimo svoj život prežvakavajući beskrajni spisak mišljenja o skoro svemu. Misli nam stižu u obliku grozdova; svaka je povezana sa drugom sve dok celi svemir uma ne bude ispunjen. Ta buka nema upotrebnu vrednost zato što je njen praktični cilj da slavi veličinu ega.”
“Zato što se protivi svemu što su nas učili kada smo bili deca, tišini treba pristupiti u duhu borbe. Tada stičete veliko preimućstvo: iskustvo prikradača. Savremeni čarobnjaci preporučuju da prođemo kroz svet bez posvećivanja ikakve pažnje, postupajući preme svemu jednako. Ratnik prikradač (tragač) postaje gospodar situacije – na dobro ili na loše, zato što postoji nešto užasno efikasno u delovanju bez korišćenja uma.'" CC

“Naša stvarna situacija je da smo energetski blokirani, što je posledica onoga što čarobnjaci nazivaju ‘kolektivna učvršćenost skupne tačke.’ “
“Neobična posledica te učvršćenosti je način na koji se specijalizujemo. Kada se pripremamo za profesiju, na primer, umesto da proširimo svoje poglede, mi uglavnom završimo postajući pasivne, dosadne osobe, lišene kreativnosti i motivacije. Za nekoliko godina, naš život postane umršen, ali, udaljeni od preuzimanja odgovornosti za sopstvenu promenu, mi okrivljujemo okolnosti.”
“Jedna od najozbiljnijih navika koja uobličava naš popis je navika da pričamo drugima o svemu što radimo ili ne radimo. To je važan deo socijalizacije. Mi želimo da stvorimo originalnu sliku samih sebe, ali ta slika završava kao oblikovanje sebe prema isčekivanjima drugih ljudi tako da postajemo imitacije onoga što drugi žele da budemo. Jednom kada su nas oni definisali kao činjenicu, mi moramo da postupamo po određenim šemama ponašanja, čak i kada su nam se smučile ili čak i ako ne verujemo u njih, zato što nas svaka želja za promenom navodi da se sudarimo sa zidom.”
“Većina ljudi se oseća prazno kada nemaju ljubav ili prijatelje, zato što su sagradili svoj život na slabom temelju međuljudskih odnosa tako da nemaju ni malo vremena za preispitivanje svoje sudbine. Na žalost, prijateljstvo je uglavnom zasnovano na razmenjivanju poverljivih podataka, dok je u isto vreme osnova premisa svakodnevnih međuljudskih odnosa da će sve što kažemo jednog dana biti upotrebljeno protiv nas. Tužna je činjenica da su oni do kojih nam je najviše stalo, takođe izvor naših najvećih glavobolja!”
“Čarobnjaci smatraju da nas pričanje o sebi čini pristupačnim i slabim, dok nas učenje kako da budemo tihi ispunjava snagom. Pravilo puta znanja je da preokrenete vaš sopstveni život u nešto toliko nepredvidivo da čak ni vi lično ne znate šta će se desiti.”
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la mucak »

:D

Neide vam lose zasada, pazi ovako moja ideja i jeste da svi iznesete svoja misljenja kao sto sam ja uradio, cak sam to vise puta i napisao ;D meni je to drago.Slazem se skoro sa svime sto je napisano od strane svagoa od vas.Ponavljam naravno da je sve to tako.
Ja saljem moju poruku ti tvoju svi svoju onda vec imamo malo vecu i sareniju sliku, nevidim nista lose u tome.Samo vibriramo nista drugo :D I naravno da svi mi ovde imamo ego koji se sudara sve su to samo metafore sve reci, reci su reci a zivot je zivot ljubav nije ljubav ljubav je rec.
Nije meni bitno sta ti mislsi bitno mi je to da mislis, to je bitno a ne da nemislis i da se sluziz tudjim glavam sta je mucak reko sta je ovaj sta je onaj reko i jos to da uzmes kao vlastitio misljenje.Pa nema nista gore od toga.

Sve sto zelim na ovom forumu upravo je dati svoje misljenje podeliti ga sa vama a za uzvrati trazim isto to.TO je neka moja ideja kako bi stvari bolje funkcionisale kako bi vise zapravo razumeli jedni druge i kako bi svi dosli do sjajnih ideja u nasim glavama, a ne ostavili te ideje zakljucane zauvek. TO je moja poruka to je moja vibracija to je talas koji ja saljem vama .Uzmi malo, daj malo i stvari teku dalje.

Treba loziti vatru to je ono sto vam ja pricam.

Idite po drva donesite ih ovde na vatru to vas ja molim.

http://www.youtube.com/watch?v=OPu5YhJhpuo

SAMO GLASNO:D:D:D Hear my fredom .... singing from the botom of my hear LOVE LOVE LOVE
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Promene vezane za simbol 2012.

Post Postao/la Beyond Le Fov »

trenutna situacija kod večine ljudi kako bi ja to ilustrirao, mislim da je dosta jasno što šta predstavlja:

slika
Odgovori