Zasto koristite psihodelike

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la faceOff »

Firmus je napisao/la: 23.03.2021, 01:16Probaj ako imas hrabrosti. 

Da, ključno pitanje što se tiče eventualnih posljedica. Razlog radi kojeg sam na ovom forumu je taj što kao vjerujem u moć psihodelika. A koje pisljedice mogu biti? Mentalne- teško da može biti gore od ovog sad.
A opet, suicidalan je, sumanut... i ako bi si napravio nešto nakon toga, mene čeka pakao do kraja života.
Kad bi dodatno išao k vragu i bio institucionaliziran do daljnjeg, to je manja šteta od ovog sad. I za njega, i za druge
Pitanje interakcije sa lijekovima... Pazio bi par dana prije. Opet, u kakvom stanju je organizam kad krizira, pa na to gljive...
Firmus je napisao/la: 23.03.2021, 01:16Kad netko ima lose zivotne navike onda mu organi za eliminaciju ne funkcioniraju i u tijelu se skuplja sve vise otrova i to utjece tako da je krv lose kvalitete i automatski ti sjebe psihu i osjecas se lose. Zato bi ja ako je moguce preporucio smanjivanje lijekova bar malo tj postepeno. Ako kroz nekoliko tjedana smanjis makar za 5% i to je neki napredak. A bilo bi idealno da osoba posti bar jedan dan ili da pije nekoliko dana ili tjedana samo vocne sokove npr naranca i/ili jede svjeze voce. Svakako izbjegavati smece hranu niske energije. Isto tako sto vise vremena provoditi na svjezem zraku, suncu i u prirodi.
Bio je  jednom u nekoj vrsti komune. Nije vjerska zajednica. Rad sa stokom, uzgoj hrane, bez medikamenata... U par mjeseci se očistio fizički. Mentalno nikad nije bio tako bistar, od mog djetinjstva se ne sjećam takvih razgovora. Izašao je van na svoju ruku i trebalo je točno par dana da ode sve u kurac. Tijelo se vratilo, ali unutarnji demoni su i dalje tu
Firmus je napisao/la: 23.03.2021, 01:16Ali i gljive same po sebi bi mogle pomoci, naravno. Mozda bolje testirati vodu prvo sa nekom niskom dozom, meni i doze od 0.3-0.5 dosta pomognu, makar kratkorocno.

I nezz kakva je interakcija tih lijekova i gljiva, to isto treba istraziti, ali svi ti "lijekovi" su dugorocno stetni. Mozda da probas prvo sa manjim dozama pa vidis kako ide?
Nemam mogućnosti pazit na njega. On je jedan od razloga zašto nisam u svom kraju. Za Uskrs ću tamo ići. A da ga dovedem sebi nema šanse. Svojoj djeci ne želim ni najmanji djelić onog što sam ja  proživio u odrastanju. Sve što mogu je uzeti godišnji, otići tamo, provesti srijedu i četvrtak pazeći na dijetu, lijekove, drogu, u petak konzumacija, i biti s njim do Uskrsa.
Firmus je napisao/la: 23.03.2021, 01:16Tko zna, mozda postanes šaman 
Teško. Nikad nikom nisam dao do znanja da se bavim psihonautikom, a kamoli savjetovao i davao nekom na konzumaciju. Činim to samo radi sebe.
A i ovo o čemu razmišljam je ustvari radi sebe. Jer možda je način u mojim rukama. Ali stvarnost ne vodi računa o našim željama
Edit
Ovo što je oko Uskrsa... Čista slučajnost, ako slučajnosti postoje. Jeben tajming i simbolika
Nego, muči me taj raskorak u meni. Više mi je pun kufer jalovog mentalnog lamatanja i preseravanja, a u stvarnosti ne pratiti to. Ono što vjerujem i ono što činim. Kao zabrinut sam za ekologiju planeta, a malo toga radim po tom pitanju. Serem o sustavu, a kotačić sam. Smatram da je široka suradnja bitna, a sebičan... Tako i ovo. Vjerujem da psihodelici otvaraju biće i imaju potencijal, a kad treba primjeniti...
Pravi put je tamo gdje se većina slaže da je tako, ali istovremeno ne radi to
Ne znam
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la Firmus »

Ja sam baš vidno manje sebičan i bolje raspoložen nakon gljiva... uvijek se sjetim primjera kad sam bio skroz loše raspoložen, proklinjao i mrzio cijeli svijet i onda uzmem čaj od 0.5 g i nakon sat vremena sam zahvalan što sam život i život je lijep, skačem i plešem po stanu od sreće...

I uvijek se ponavlja ta tema zahvalnosti i poniznosti. Sve prolazi i mi smo samo djelić u vječnosti, totalno smo nebitni, ali imam ogromnih problema sa egom.

Meni je prosto nevjerojatno da je nešto ovakvo ilegalno, znači uvijek ostanem začuđen koliko me gljive vole i kako mi pomažu otvoriti srce i da budem bolja osoba. Sad na žalost nisam konzumirao ima sigurno pola godine, ali radim na tome jbg.

Pa probaj, nemaš onda puno izgubiti. Ako mozes reci jos nekome sta smjeras pa da bude u blizini ako bude neka zeznuta situacija. Ali ako stvoriš dobar set i setting, mislim da mozes dosta napraviti. Nezz koliku si dozu imao na umu itd... Ja ne bi pretjerivao s obzirom da ima psihičkih problema. Probaj sa nekom umjerenom dozom kao 2.5-3 g.

I ja sam isto velik licemjer, kao bavim se duhovnoscu itd. ali nekad baš imam jake borbe sa negativnim emocijama. Ali opet kazem, gljive su po meni najljekovitija stvar na svijetu. Pravo čudo.

I prije bi se uvijek bojao prije tripa, ali sad vidim koliko to nema smisla. I tripam iz sebičnih razloga tj. želim si poboljsati zivot, ali tu nema nista lose. Jer kad nisam sjeban, svijet je ljepše mjesto.

Terence je garant u pravu kad kaže da smo danas ovoliko ludi i egotistični, jer smo izgubili taj sveti sakrament koji je način kontakta sa Univerzalnim Umom. Živjele gljive :ymapplause:
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la faceOff »

Sve je to povezano. Negativne emocije, bolesni napuhani ego... Ali kao da sve ima jedan izvor. Strah!
Vjerojatno to ima neku biološku opravdanost. Tko zna što su praoci i pramajke proživljavali na savani dok su se uspravljali. Mora da je tjeskoba odigrala ključnnu ulogu u preživljavanju i razvoju.
Ali kad se dodatno kulturološki napravi presing, civilizacijski zahtjevi, roditeljski...
Sve je krivo postavljeno da bi mogli biti vedri

Evo jedna prigodna. Baudelaire

Iznad svih jezera i iznad dolina,
i iznad najvišeg planinskog vrhunca,
i dalje od zvijezda i dalje od sunca,
i iznad granica svemirskih dubina

Kreće se misao sa toliko strasti,
kao dobar plivač među valovima,
i ostavlja brazdu među prostorima
sa neizrecivom i mužijačkom slasti.

Odleti što dalje od gnjilih močvara,
pročisti se gore u bistrome zraku
i pij kao nektar u ovome mraku
vatru koja vrata nebeska otvara!

Iz briga i jada od kojih se gine,
od kojih se duša mutno zamaglila,
sretan je tko može u zamahu krila
uznijeti se prema poljima vedrine!

I nalik na ševu samo zato mari
da svakoga jutra čistog zraka kuša,
- tko nad svime lebdi i bez muke sluša
razgovore cvijeća i svih nijemih stvari!
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
harp
rank5
Postovi: 176
Pridružen/a: 09.06.2021, 10:27
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Zasto koristite psihodelike

Post Postao/la harp »

imam hortonovu bolest. takozvane samoubilacke glavobolje. najbolnije stanje poznato čovjeku.
nakon svih terapija i sintetskih triptamina stanje je ostalo isto, ali tablete su uništavale organizam.
zamijenio sam sintetsko s prirodnim i zivim bez boli vec 2 godine.
Odgovori