Raza/kukuruz + coco coir/agroperlit?

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
hawaiian
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 29.05.2012, 14:54
Ima zahvala: 4 puta

Re: Raza/kukuruz + coco coir/agroperlit?

Post Postao/la hawaiian »

Nije bilo ni kad sam ja trazio ali sam tad mislio da trenutno nemaju na lageru ,pokusaj da ih pitas gde ima u tvom gradu jer su meni poslali kontakt od radnje iz NS (NS EXOTIC) pa sam isao tamo po vermakulit .
acala
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 11.04.2012, 17:19
 pohvaljen: 4 puta

Re: Raza/kukuruz + coco coir/agroperlit?

Post Postao/la acala »

hawaiian je napisao/la:Nije bilo ni kad sam ja trazio ali sam tad mislio da trenutno nemaju na lageru ,pokusaj da ih pitas gde ima u tvom gradu jer su meni poslali kontakt od radnje iz NS (NS EXOTIC) pa sam isao tamo po vermakulit .

Poslala sam email toj radnji u NS mozda imaju pa da porucim ! Hvala
travuljina
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 18.07.2012, 20:21

Re: Raza/kukuruz + coco coir/agroperlit?

Post Postao/la travuljina »

Ja sam pre neki dan narucio iz Hidroponike i imali su, bez problema stiglo za dan, nego sta mislite o kukuruzu da li moze da posluzi? A sto se tice razi u prodavnicama zdrave hrane nalazim samo u obliku pahuljica ne mogu da nadjem u zrnu da li moze ta raz u pahuljicama da se koristi ili da nastavim potragu za zrnom? :)
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Raza/kukuruz + coco coir/agroperlit?

Post Postao/la sometimes »

koristi kukuruz umjesto razi

sta se tice pahuljica - ne, potrebna su zrna

neznam odakle si ali u svakoj prodavaonici bio-bio ima razi u zrnu
....it didn't make any sense.....
salep
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 28.03.2013, 21:28

Re: Raza/kukuruz + coco coir/agroperlit?

Post Postao/la salep »

Agroperlit je medijum kojim se služi u uzgoju biljaka, on može biti umešan sa umjetinm i prirodnim gnojivima. Termika Zrenjanin je jedini proizvođač Agroperlita u regiji. Agroperlit se razlikuje od građevinskog u granulometriji mora biti krupan za proizvodnju biljaka kao što su rajčica paprika itd, za rasad se koristi sitniji prelit koji još zovu građevinski ali u biti to je isti materijal samo različite granulometrije. Sitniji se koristi zato što treba semenu da lakše isklija kroz sitniji perlit. On Ph neutralan potpuno neškodljiv za okoliš.
Može da se meša sa zemljom, ako se koristi u hidroponiji koristi se isti perlit u 5 do 6 ciklusa, nakon toga ga možete baciti na zemlju menja vodno vazdušni režim zemljišta (skuplaj u sebe vodu kada je previše a kda je suša otpušta je iz sebe) !l perlita vezuje čak do 2,5 litara vode.
Puno pametnoga o tome možete pročitati na http:
//www.termika.rs/sr/proizvodi/agro-program
http://www.termika.rs/sr/o-perlitu/148-agro

Razlika između raznih proizvođača agroperlita Bugarski,Austrijski,Slovački
i agroperlita iz Srbije je u osnovnoj sirovini Agroperlit mora biti beo i krupnih granula
kako znam da ovi u Srbiji koriste Grčku sirovinu sirovi perlit a ostali Mađarsku sirovinu koja nema taj procent čistoće.
Probao sam ih sve sa Srpskim sam najzadovoljniji oni također imaju službu tehničke podrške za korisnike koji rade uzgoj sa njihovim proizvodima te mogu dosta pomoći u početku.

Cijena agro pelrita u Srbiji je oko 7kn u Fabrici 100l veća.
Za sada ga nema Hrvatskoj
Odgovori