Dnevnik 314 - Thai vs. Lizard King, kejsing 50%-50%

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai vs. Lizard King, kejsing 50%-50%

Post Postao/la 314 »

dobar pot Hypno :thumbsup: thx

ako ne uzgojim gljive, bar mogu reć da sam uzgojio i dobru kontaminaciju.... :D

baš mi se to i dogodilo, jedna od dvije tegle u kojima je THAIse kontaminirala i to sa onom super kontaminacijom....moram staviti sliku kad sliknem ;)

LIZARD KING e pa njemu monokariotske hife još uvijek traže partnere koji se sramežljivo skrivaju negdje iza zrnaca raži :x

e ali imam jedno pitanjce. naime, površina "kolača" je ostala nakon 1. flusha ko da je preživjela bombardiranje, puna rupa i neravna.

evo slike, pa pitanje je zašto su tako počele izlaziti...kaj ima fali?

ja mislim da je to zato jer u udubinama na poovršini postoje bolji uvjeti, ali zašto su klobuci minijaturni i tijela tanka i dugačka.....
not my...
not my...
Picture 7.jpg (93.44 KiB) Pogledano 1653 puta.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai vs. Lizard King, kejsing 50%-50%

Post Postao/la 314 »

Skriveni sadržaj
Za pregledavanje skrivenog sadržaja na forumu, trebaš se prijaviti.
Privitak/ci
...probušio neke male rupice na foliji pa sve skupa stavio na temperaturu 26 stupnjeva, a sad slijedi samo čekanje i viđenje :)
...probušio neke male rupice na foliji pa sve skupa stavio na temperaturu 26 stupnjeva, a sad slijedi samo čekanje i viđenje :)
rupe.JPG (117.57 KiB) Pogledano 1627 puta.
kad je kejsing lejer bio gotov pokrio sam posudu folijom i...
kad je kejsing lejer bio gotov pokrio sam posudu folijom i...
kejsing lejer 2.JPG (174.23 KiB) Pogledano 1627 puta.
stavio sterilizirani vermikulit za kjesing lejer i dobro pazio da bude svuda jednake debljine i ravne površine
stavio sterilizirani vermikulit za kjesing lejer i dobro pazio da bude svuda jednake debljine i ravne površine
kejsing lejer.JPG (145.55 KiB) Pogledano 1627 puta.
napunio sam posudu, dobro izravanao površinu (to je bitno), ali nisam stiskao supstrat...
napunio sam posudu, dobro izravanao površinu (to je bitno), ali nisam stiskao supstrat...
punjenje posude.JPG (133.57 KiB) Pogledano 1627 puta.
zatim sam talog kave strpo u sve to skupa i opet dobro promješao, evo smjesa je spremna za posudu
zatim sam talog kave strpo u sve to skupa i opet dobro promješao, evo smjesa je spremna za posudu
dodavanje kave.JPG (124.73 KiB) Pogledano 1627 puta.
dobro promiješao...
dobro promiješao...
mješanje raži.JPG (180.09 KiB) Pogledano 1627 puta.
nakon što sam odmjerio količinu kokosa za posudu, stavio sam koloniziranu raž...
nakon što sam odmjerio količinu kokosa za posudu, stavio sam koloniziranu raž...
raž u kokos.JPG (148 KiB) Pogledano 1627 puta.
a posudu sam naopačke stavio na najlon, za svaki slučaj...
a posudu sam naopačke stavio na najlon, za svaki slučaj...
čuvanje od zla.JPG (101.39 KiB) Pogledano 1627 puta.
vilicu sam nakon brisanja zamotao u čisti papiranti ručnik
vilicu sam nakon brisanja zamotao u čisti papiranti ručnik
vilica 2.JPG (97.95 KiB) Pogledano 1627 puta.
najlon sam preklopio po pola, da se ne bi na površinu primile kakve zlobne spore
najlon sam preklopio po pola, da se ne bi na površinu primile kakve zlobne spore
najlon 2.JPG (85.91 KiB) Pogledano 1627 puta.
onda sam posudu, vilicu i najlon obrisao dobro sa alkoholom
onda sam posudu, vilicu i najlon obrisao dobro sa alkoholom
alkohol.JPG (101.13 KiB) Pogledano 1627 puta.
najlon sam izrezao u dimenzijama posude, da ne bi enzimi micelija pojeli posudu, jer mi se to dogodilo :)
najlon sam izrezao u dimenzijama posude, da ne bi enzimi micelija pojeli posudu, jer mi se to dogodilo :)
najlon.JPG (104.71 KiB) Pogledano 1627 puta.
alkohol, skalpel, vermikulit, raž, najlon, papiranti ručnici, vilica, kava, AL posuda, rukavice
alkohol, skalpel, vermikulit, raž, najlon, papiranti ručnici, vilica, kava, AL posuda, rukavice
materijal.JPG (114.27 KiB) Pogledano 1627 puta.
4-5 punih čajnih žlica kave zakuhati normalno, bez šećera i ostavti da slegne talog
4-5 punih čajnih žlica kave zakuhati normalno, bez šećera i ostavti da slegne talog
kava.JPG (105.19 KiB) Pogledano 1627 puta.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai vs. Lizard King, kejsing 50%-50%

Post Postao/la orbit »

Meni su se obje posude thai-a umjesto da propinaju, kontaminirale.. steta... a LK, radi ..
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai vs. Lizard King, kejsing 50%-50%

Post Postao/la HypnoToad »

Koliko ti već stoji taj lizard king? Bojim se da su sad šanse za germinaciju prilično male...
Ti 'rijetki' i mutirani strejnovi su smeće ustvari. Ja sam nedavno pokušao s nekim mutiranim albino strejnom, čisto da vidim dal se sjećam ičega, i rezultati su bili više nego bijedni. Trebalo je više od mjesec dana da propina i na kraju je došlo par gljivica. A uvjeti i supstrat su bili odlični, da sam radio s golden tičerom il nečim takvim, dobio bi kilu po posudi... Mada me količina ne zanima, ionako su sve otišle u smeće, ali uspio sam izvuć cijela 3 printa iz 2 posude! :ohnoo:
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai vs. Lizard King, kejsing 50%-50%

Post Postao/la 314 »

da fakat, dobro da si me podsjetio jer sam stavio na kolonizaciju 12.2. ... to je dosta vremena prošlo, ali expreminta radi budem pričekao još, imam mjesta i vremena...baš me izaziva, mogu ti reć B-)
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai vs. Lizard King, kejsing 50%-50%

Post Postao/la orbit »

Probaj dodati jos spora ako imas u sprici, meni je tako proradilo u 2 navrata...
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai vs. Lizard King, kejsing 50%-50%

Post Postao/la 314 »

složil si budem nove šprice,

ali evo, danas nakon 23 dana se u jednoj tegli LIZARD KING-a pojavio znak micelija. :hexer: u droj tegli još nema ništa, raž se na dnu posude osušila....
1. znak micelija u tegli br. 3 LIZARD KING nakon 23 dana
1. znak micelija u tegli br. 3 LIZARD KING nakon 23 dana
LZ tegla br 3.jpg (102.21 KiB) Pogledano 1593 puta.
a u onoj posudi, u koju sam pomiješao THAI raž sa kokosom i malo kave te stavio kejsing lajer od verma, micelij je fino izbio na površinu i stavio sam ga na pinjanje, e sad sam se sjetio (upravo dok pišem) da sam zaboravio upaliti svijetlo (ali to ne smeta).

6 dana nakon prebacivanja u posudu dogodilo se ovo:
micelij je izbio na površinu nakon 6 dana prebacivanja u posudu. kokos + kava, kejsing lejer vermikulit; THAI
micelij je izbio na površinu nakon 6 dana prebacivanja u posudu. kokos + kava, kejsing lejer vermikulit; THAI
posuda.jpg (167.45 KiB) Pogledano 1593 puta.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai vs. Lizard King, kejsing 50%-50%

Post Postao/la Mary Jane. »

Hej PI kakvo je stanje kod tebe? dali napreduje šta god? :-B
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai vs. Lizard King, kejsing 50%-50%

Post Postao/la 314 »

fala na pitanju, ide sve super

znači 10 dana od zadnjeg posta, tj. od stavljanja na pinjanje i pojave micelija u tegli sa LIZARD KING-om ima dobrih vijesti.

onu mrlja u tegli sa LK-om se povećala i onda sam protreso teglu da se mic malo raširi dalje, danas je fino raširen i širi se dalje. brine me jedino ako je raž izgubila vlagu; kaj bi se moglo dogoditi i dal ima dovoljno micelija da se 100 % kolonizira, pošto je sve krunlo od jedne flekice? micelij se razmožava, to mi nije jasno?

danas je čak i posuda sa THAI sporama pokazala male pinove i sad nestrpljivo čekam da da vidim kakvi će razultati biti na kokosu i kavi sa kejsing lejerom od vemra :D

ful mi je drago kaj uspijevam sa lizard kingom, kolko dugo je tegla stajala da se mic primi....
THAI je počeo sa pinjanjem :) nakon 10 dana, vjerovatno zbog nešto niže temp
THAI je počeo sa pinjanjem :) nakon 10 dana, vjerovatno zbog nešto niže temp
DSCN1325.JPG (218.52 KiB) Pogledano 1560 puta.
od dvije tegle LK nakon dugog čekanja jedna se primila i fino se kolonizira od jedne početne pjegice micelija :)
od dvije tegle LK nakon dugog čekanja jedna se primila i fino se kolonizira od jedne početne pjegice micelija :)
DSCN1326.JPG (131.1 KiB) Pogledano 1560 puta.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Dnevnik 314 - Thai vs. Lizard King, kejsing 50%-50%

Post Postao/la HypnoToad »

314 je napisao/la:dal ima dovoljno micelija da se 100 % kolonizira, pošto je sve krunlo od jedne flekice? micelij se razmožava, to mi nije jasno?
Da, 'dovoljno' je micelija. Ustvari je bolje ovako. Kada ubaciš masu spora i dobiješ germinaciju na više mjesta u tegli, imaš jako puno različitih sojeva sa različitim svojstvima. Jedan soj, ilitiga pravilno značenje strejna, dobiješ iz dvije spore od kojih je svaka samo nekoliko mikrona velika, i iz njih izađu hife koje su isto toliko široke. Micelij se ne razmnožava, on raste. Jedan takav organizam se može proširiti otprilike ovako prije nego nastupi starenje i degradacija u performansama: jednu teglu (početnu) može se proširiti na još 10 transferom micelija, svaki od tih na još 10 (znači 100 ukupno), i svaku teglu na 5-10 litara krajnjeg supstrata. Tako da što se toga tiče nemaš nikakvih problema.
Vode bi trebalo biti dovoljno za kolonizaciju, kasnije supstrat preuzima ulogu zadržavanja vode pa zrnje više nije toliko važno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori