Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
milorad1612
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 02.09.2015, 21:00
Ima zahvala: 83 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la milorad1612 »

Hteo bih da probam a odgojim gljive na kukuruzu sa vermikulitom, pa me zanima da odmah stavim kukuruz u one aluminijumske tanjirice pa da ih tako sterilisem i ubacim spore. Zanimaju me iskustva. Hvala
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Black »

milorad1612 je napisao/la:Hteo bih da probam a odgojim gljive na kukuruzu sa vermikulitom, pa me zanima da odmah stavim kukuruz u one aluminijumske tanjirice pa da ih tako sterilisem i ubacim spore. Zanimaju me iskustva. Hvala
Mislim da imaš sve detalje što i kako već itekako opisano na forumu,sve šta si dosad napisa nema smisla ni zrno.A da ja ne ponavljam isto,pročitaj malo kako se što radi,opširno i ne postoji lakši ni kraći postupak....
:ohnoo:
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1248
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 557 puta
 pohvaljen: 461 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

Dal ima netko ideju sta bi moglo biti razlog da gljive pinaju..pocnu se razvijati i ostanu male..ono tipa 1cm i ne rastu
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 513
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 200 puta
 pohvaljen: 239 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

nedostatak kisika možda i višak onog drugog, dioksida,monoksida...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
cluster
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 15.02.2016, 23:14
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la cluster »

ovako malo sam pročešljao forum i msm da bi ovde najbolje bilo postaviti pitanje...krenuo sam s procesom uzgoja i pridržavao se uputstva za uzgoj....e sad interesuje me sledeće...micelj u teglama je negdje plave boje...jel to znači da je došlo do kontaminacije ili da pustim da se tegle koloniziraju pa da vidim šta će biti...hvala
ps...iste držim u boxu prekrivene dekom
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

cluster je napisao/la:micelj u teglama je negdje plave boje...jel to znači da je došlo do kontaminacije
To jako ovisi o tome da li je micelij plave boje, ili je zelena boja pored micelija. Ako je micelij plav to je zbog oksidacije psilocina, ako je zeleno na mjestima koja nisu prekrivena micelijem, onda je plijesan.

cluster je napisao/la:ps...iste držim u boxu prekrivene dekom
Zašto??!? To je idealan način za osigurati kontaminaciju. I za grijanje i za prikrivanje postoje bolje metode od vlakana krcatih svih mogućih nečistoća, grinja i spora plijesni i bakterija.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
cluster
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 15.02.2016, 23:14
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la cluster »

pa u uputstvu za uzgoj gljiva na raži navodi se da nakon kultivacije odnosno ubacivanja spora... tegle treba držati na tamnom mjestu i ako je hladni period grijati do temp od 27-28 stepeni pa sam napravio box i stavio tegle unutra i ispod grijač da održava temp na otp 27 stepeni...ako ima koji bolji način ili trebam nešto promijeniti svaki savjet će dobro doći...ps box je zatvoren i deka ide preko
Avatar
milorad1612
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 02.09.2015, 21:00
Ima zahvala: 83 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la milorad1612 »

Ja drzim tegle u kartoskoj kutiji. Pa tu kutiju drzim u vecoj kartonskoj kutiji. I unuyra imam obicnu sijalicu od 20w. Sa termosratom za ukljucivanje i iskljucivanje. I za sada sve ide kako treba. Mozes pogledati u dnevniku mezatapec prvi uzgoj. Srecno
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Ne treba biti tamno, makni tu deku. I ne treba biti 27 stepeni, slobodno smanji na 24, sigurnije je.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
cluster
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 15.02.2016, 23:14
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la cluster »

smanjio sam grijač u boxu na 25 stepeni i skinuo deku...trebam li možda staviti malo na dnevno svijetlo tegle ili box...i hvala na savjetima
Odgovori