Dnevnik 314

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

DOBRO JUTRO DNEVNIČE 314 :)

ok, bio kakav bio, krenuo sam jučer u akciju i izribao prostoriju sa izosanom, stavio raž da se namače i kreuno sterilizirati 1dcl vode, kad tamo expres poklopac (u klasi AMC-a) ne dihta i ispušta paru, onih dva centa vode u loncu je isparilo, ali se sve dobro prokuhalo kojih 30-40 min.

ne znam sad jel' to bilo dovoljno jer sam negdje pročitao da su neki samo kuhali u običnom loncu......hm.....pošto je ta voda namjenjena za moju jedinu sporu koju imam odlučio sam nabaviti/posuditi ispravan lonac i obaviti sterilizaciju kak spada.

malo sam ljut, jer sam htio da mi dva procesa idu paralelno jedan s drugim....i ljut sam na svoj expres poklopac jer je makina prava, a pošto je to kupljeno davne '93 i nije korišteno gumica je otvrdnula i niš koristi je.

imam pitanje ili dva....
expres lonac od 10 litara......dal je u njega premalo stavit dva centimetra vode, dal da stavim više? i koliko, ako da?
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la Red »

mozes spore i u destiliranu vodu staviti bez sterilizacije, bude ok. ali ako zelis biti 110% sguran, steriliziraj.

ako steriliziras nesto kratko, kao npr. vodu ili sprice onda je 15 min dovoljno a sa time i malo vode, do 2 cm. ali ako kuhas nesto sat vremena, normalno da treba staviti vise vode, da expres nebi ostao bez vode usred kuhanja, do 5 cm, da tegle ne plutaju, vec da fino stoje.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

thx Red :thumbsup:

jučer je bio uspješan dan (tj. večer)...evo kako je bilo...

dan prije sam stavio raž da se napije vode...
slika

u među vremenu sam nabavio jedan veliki expres lonac i jedan mali ex lonac, te ponovno sterilizirao 1 dc vode...
slika

kad je to bilo gotovo, taman se raž več napila vode (jer je prošlo 24h) i stavio sam je da se malo prokuha...
slika

kad se prokuhala 10 min, cijedio sam je i brisao krpom, dok nije bila izvana suha...
slika

slika

e, super!
od 4 tegle koje sam do pola napunio sa raži, kad se prokuhala dobio sam 5 tegli!!! zakon!! tu petu teglu sam nazvao "petica" i ona se solo sterilizirala u malom expres loncu, podmetnuo sam pod nju malu pepeljaru da ne bude polegnuta....al se tokom kuhanja nekak pomakla i kuhala se polegnuta....kaj bude bilo s njom, to budemo još vidli; "petica" je experiment....
slika
slika

ajmo dalje, raž je sterilizirana i vrijeme je da se šprice napune. u potpuno dezinfekciranoj prostoriji, sa maskom na licu i rukavicama, rukama opranim do lakta, zrak miran ko bubica, skalper prvi put izvađen iz pakiranja i skuren upaljačem, ohlađen prirodnim putem, šprice pripremljene i 1dcl vode na 22 stupnja C....prvi put se spore pažljivo vade iz zip-vrečice i otvaraju, lagano skalperom stružem u vodu, uzimam špricu i dobro ih pomiješam, super su se rasporedile bez muke, punim 1. špricu, zatvaram posudicu sa sporama istom folijom, zamatam špricu u foliju i označavam....i tako 9 puta. dobio sam 9 šprica punih lijepe lagano mutne ljubičaste tekučine :ymdevil: :ymdevil: i spremio sam ih u frižider.
slika

slika

slika

dragi dnevniče 314, ovo je zakon :ymdevil: :ymdevil:
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la dr.manijak »

Dagi dnevnice 314, vas gazda ili stvaralac sudbine, imenjak 314 je hirurg opste prakse i ima opreme da vas sve rastavi i spoji.

314 secan grow.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la extranoize »

314 samo tako dalje, tvoj trud će biti nagrađen :mushroom: :mushroom: :mushroom:
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la Fig »

kakav entuzijazam i perfekcionizam, odličan uzgojni pristup ... šta reć :ymapplause:
također vjerujem u predivnu isplatu tvog truda :mushh:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la Red »

EEe tako se to radi. :ymapplause: ne sumnjam da rezultat nece biti pozitivan. Zelimo ti uspjesan grow, nek ti izrastu zdrave bebe :psy
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
vidra
rank4
Postovi: 126
Pridružen/a: 02.08.2010, 21:00
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la vidra »

i ja pratim i navijam. stvarno svaka čast za trud i - pedantnost - ako je to dovoljno dobra reč za ovo što ti radiš :)
:thumbsup:
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

hvala vam svima na podršci, a i pomoći, što prošloj - što budućoj :ymhug:

trudim se da nigdje ne zajebem, a pošto niko nije savršen uvijek se može dogodit neki zek...

pa da nastavim dalje sa dnevnikom...

nakon što su se tegle ohladile i paralelno se spore odmorile u špricama, došlo je vrijeme da ih posijem....upalio sam grijač u boxu i nakon nekog vremena provjerim dal se digla temp. NIJE. reko, niš, ostavit ću to sad do sutra pa da vidimo kak će onda bit. drugi dan čim sam se probudio upalila mi se žaruljica i sjetim se da nisam zatvorio rupe na boxu i normalo da se nije mogao zagrijati. OK, SUPER :blinkk: zatvorio sam rupe i dobio 26 stupnjeva.

znači raž se odmarala 24 sata duže, a isto tako je šprica sa sporama 24 sata bila van frižidera na 21 stupanj C....nadam se da ta mala odgoda nije ničemu štetila....

tijekom ušpricavanja spora vadio sam jednu po jednu teglu, označavao brojem, iglu sam sterilizirao upaljačem i hladio alkoholom svaki put prije ubrizgavanja i dobro protresao (raž je izvana suha i ne lijepi se, dok je unutra vlažna ili mokra). pošto je bila nedjelja, dan poslije druženja, primjetio se manjak koncetracije i negdje se zagubilo 2ml spora......e ja fakat ne znam di su, al kad sam došo do "petice" šprica je bila prazna, tak da sam ovak i onak experimentalnu teglu br. 5 eliminirao.
korisito sam špricu br 4, iz neke intuicije....bla bla....danas oko podne sam provjerio temp u boxu i bila je 26,5. TAMAN.

pišem u detalje jer će uvijek biti lakše nekom drugom srtučnijem od mene uočiti neki propust ili zajeb, pa me može upozoriti na to.

hvala i do pisanja.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
TeyaTek
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 04.09.2011, 19:30
 pohvaljen: 2 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la TeyaTek »

314, ti moj idol :ymapplause:
Odgovori