Morning Glory (Vrtni Slak) Ipomoea

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Avatar
saputnik
rank2
Postovi: 27
Pridružen/a: 12.04.2010, 20:36

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la saputnik »

brusvilis je napisao/la:Mogu provjeriti sa dobavljacima o cemu se radi pa javim.
i? da li si saznao možda u čemu je problem ove godine sa nabavom sjemenja?
Hvala ;)
hypokeimenon
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 19.06.2010, 02:49
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la hypokeimenon »

@Punxerklc

Ne, ekstrakcijom dobijes prevelike kolicine suhe tvari da bi ikako moglo stat na blotter.
Al mozes stavit u gelcaps ako ti je bas napeto B-)
slika
zato napravimo vatromet i slavlje najveće
ispratimo zadnje trenutke osamdeset i treće
Avatar
mikalit
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 23.03.2010, 14:02

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la mikalit »

Izrasle su mi violacee, ali ništa od semenki. Za razliku od njih, običan ladolež mi daje gomilu semenki. Možda je ovo neki hibrid, koji je jalov što se semenki tiče.

slika

Uploaded with ImageShack.us
Khan-abis

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Khan-abis »

citajuci prijasnje postove vjerojatno je uzaludno, ali moram pitat
eto ja se sutra spremam u pohod gradom (zg)
pa me zanima ima li sjemenja mozda u nekim specijaliziranim trgovinama (konzum i sl. je pretpostavljam 0 bodova)

navodno bi na zitnjaku trebalo bit ipomea purpurea (od one ljubljanske sjemenarne)
sad me zanima isplati li se to uopce uzimat jer naiso sam na netu na neke oprecne stavove

mislim da na ambalazi toga(purpurea) pise heavenly blue, a na drugom forumu jedan lik se kleo
da je super
:-?
btw.
ako je bed ovako javno iznosit informacije, moze i na pm
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Red »

tebi i treba heavenly blue, druge vrste vrtnog slaka nemaju LSA u sjemenkama. takoder treba gledat da sjemenke nisu tretirane nekim sranjima, cisto da ti ne bude vise muka nego sto ce ti biti :D

ne moras se ni truditi... nema ih, niti nam je itko javio da ih je opet vidio. vrijedi ih traziti na proljece rano ljeto, tada se pojave u trgovinama ili u vecim vrtnim centrovima ili sjemenarnama, tamo bi ih trebali drzat cijele godine. ali izgleda da nema...

oh...to ne znaci da ipak ne mozes napraviti turneju ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Khan-abis

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Khan-abis »

hvala na odgovoru
sto se tice turneje, to u svakom slucaju budem obavio - javim se kakvo je stanje di sam bio
pa da nemoraju drugi trosit vrijeme na istim mjestima
pozz ;)
Khan-abis

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Khan-abis »

pa evo ovak
prvo sam iso u avenue mall - tamo sam bio u konzumu - 0 bodova

opcenito avenue mall - nisam nasao ni ducan koji bi mogao drzat nesto takvo - bila je ko fol prije neka cvjecarnica ili nesto slicno, sad uglavnom ne postoji

nastavio sam prema zaprudu - takoder 0


reko, jebe mi se, idem na zitnjak
tamo sam otiso u kaliu (vrtni centar na koji sam kasnije naisao i u mercator centru) - na to cu se vratit josh

na kraju otiso u importane jer tamo je navodno u onom konzumu znalo bit - importane - 0


dakle, kalia sad trenutno nema heavenly blue vec samo mix
kojem na ambalazi kao i na heavenly blue ambalazi od sjemenarnice ljubljana pise
ipomea purpurea (ovo ce mi valjda netko objasnit jer neda mi se trazit od umora)

to sam uzeo dvije kesice (da ja nisam dolazio djaba :D) od po 20kom sjemenja i nis - neznam sta bi s tim

jel bi bilo bacanje u vjetar kada bi sad to iso sadit?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Red »

ti trazis Morning Glory Ipomoea violacea sve druge mixeve zaboravi.
karakteristicno su crne boje

slika

sadi se u proljece, i umire na kraju ljeta kada se sjeme skuplja ;)

posadi ako zelis, ali tko zna koliko ce narast a i mislim da ti sada nece ni cvjetove baciti, kasno je sada...zbilja kasno. ja znam zasaditi na pocetku proljeca i onda tamo 8-9 mj skupljanje sjemena :D

svaka cast na turneji :ymapplause:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Khan-abis

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Khan-abis »

Red je napisao/la:ti trazis Morning Glory Ipomoea violacea sve druge mixeve zaboravi.
karakteristicno su crne boje
ma znam, al kao sto sam naveo vec - oni su na pakovanje heavenly blua isto tiskali ispod ipomoea purpurea



Red je napisao/la:sadi se u proljece, i umire na kraju ljeta kada se sjeme skuplja ;)

posadi ako zelis, ali tko zna koliko ce narast a i mislim da ti sada nece ni cvjetove baciti, kasno je sada...zbilja kasno. ja znam zasaditi na pocetku proljeca i onda tamo 8-9 mj skupljanje sjemena :D
na wikipedii pise da ovo sjeme takoder sadrzi lsa
sad neznam bas koliko je ta informacija tocna jer na forumima neki kazu da ime drugi da nema

neznam, mozda bi bilo pametnije pricekat iduce proljece pa malo uredit okucnicu :D


na erowidu se isto nesto spominje [link]
Red je napisao/la:svaka cast na turneji :ymapplause:
visak vremena dobro dode tu i tamo ;)

htio sam josh pogledat oko trga (ugl. dolac i smartshop)
ali ne vjerujem da ista ima tamo
mozda ako je netko naiso pa nek podijeli to s nama (informaciju naravno :D)


edit:
naiso sam na josh jedan link koji me josh vishe zbunio
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Morning Glory / Vrtni Slak

Post Postao/la Red »

znam, i ja sam nasla dosta ovih i onih misljenja ali ova jedna je sigurna :) pa se toga treba drzati i ne se "trovati" sa drugim pizdarijama.

to sto je na slici plavi slak nista ne znaci, oslanjajte se samo na latinske nazive i tu nema greske ;) ipomoea purpurea jeste plava, ali tamno plava i kazu da takoder sadrzi Lsa, ali heavenly blue je najpotentniji i zato treba samo Ipomoea violacea traziti na pakiranju ;)

nemoj da te zbunjuju sve te informacije

sjecam se sa drugih foruma kada su ljudi gutali sve zive varijante i svi bi se samo sa mucninom na kraju borili, ali oni koji su se domogli Ipomoea violacea nisu zazalili i ja se oslanjam samo na takve informacije :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori