Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Gljivur
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 13.07.2015, 11:02
 pohvaljen: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gljivur »

muscaria je napisao/la:
Gljivur je napisao/la:Ja se stvarno nadam,dali u fazi fruitanja moze doc do necega da one ne pinaju ? Osim kontaminacije i losih uvjeta
Osim kontaminacije i loših uvjeta, teško da će ih nešto spriječiti da propinaju. S gljivama treba strpljivoooo....
PS. Uslikaj koju sliku u krupnom planu.
Sad kad dodem doma slikat cu meni to sve dobro izgleda,ak propina ocekujte fotke :)
pssihijatrija
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 30.11.2014, 18:01
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la pssihijatrija »

I meni se to upravo dogada i zbunjena sam...radila sam ih prije i nije mi se to desavalo , sada nikako da propnu...msm dogodi se nekad da mi temp ode na 25 stupnj ali koliko sam upucena da to ne bi trebalo predstavljat neki prevelik problem , vecinom je temp 23-24...izgledaju mi full zdrave , lijepi bijeli i ima miris ali nista se ne dogada vec nekih 10-tak dana...:/
Gljivur
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 13.07.2015, 11:02
 pohvaljen: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gljivur »

pssihijatrija je napisao/la:I meni se to upravo dogada i zbunjena sam...radila sam ih prije i nije mi se to desavalo , sada nikako da propnu...msm dogodi se nekad da mi temp ode na 25 stupnj ali koliko sam upucena da to ne bi trebalo predstavljat neki prevelik problem , vecinom je temp 23-24...izgledaju mi full zdrave , lijepi bijeli i ima miris ali nista se ne dogada vec nekih 10-tak dana...:/
A znm i mene brine sve full ok izgleda,pustit cu pa kaj bude samo provjetravaj :)
Gljivur
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 13.07.2015, 11:02
 pohvaljen: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gljivur »

Evo slike izbliza kak vam to izgleda ?

slika
slika
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

Odlicno izgleda,dokle god je sve belo nema apsolutno nikakvog razloga za brigu ;)
Gljivur
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 13.07.2015, 11:02
 pohvaljen: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gljivur »

Chegi je napisao/la:Odlicno izgleda,dokle god je sve belo nema apsolutno nikakvog razloga za brigu ;)
Na shroomeryiju mi je lik reko da je to bacterial contamination,mozda su slike lose ja nis ne vidim ovak u zivo ,nikakve promjene boja mirisa ili slicno.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

Daleko od toga da se nesto specijalno razumem u kontaminacije ali sam poprilicno siguran dok je sve belo da nema razloga za brigu,bice to okej,samo polako ;)

Mada jeste da mi malo cudno izgledaju te bele gomile,ako na to mislis? Trebao bi neko iskusniji da ti da odgovor,ja se nadam da ce ti iz tih belih gomilica krenuti pinovi vec sutra i da ce sve biti okej :D
Gljivur
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 13.07.2015, 11:02
 pohvaljen: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gljivur »

Meni izgleda ko da bi trebalo propinat svaki čas
Avatar
Mutinus Caninus
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 13.04.2015, 22:15
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mutinus Caninus »

Ej ljudi, radim sterilizaciju vermikulita, pa se nadam da ću kroz nekoliko dana napokon pomiješati sve sa micelijem. Primijetio sam da u teglu stane duplo više mokrog vermikulita nego suhog (valjda od stiskanja rukom u procesu cijeđenja), pa me zanima šta je sad dobar omjer, 1 tegla tog nazovimo ga kompresovanog vermikulita i 1 tegla micelija ili da stavim manju količinu?

I zanima me ovo oko raspoređivanja, što piše u gajdu ("fino rasporediti"). Da li to znači da kolonizirani micelij iz tegle rascjepkam, usitnim i sve fino pomiješam sa vermikulitom ili?

Veliki pozz :ymhug:
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la pecurko »

Ne vidim zašto bi mešao verm sa zrnjem, on nije hranljiv već ima ulogu rezervoara vode, tako da je dovoljno staviti sloj verma, pa kolonizirano zrno, pa kejsing sloj verma na vrh. Bar ja tako radim, doduše najčešće taj dole i ne stavim, već samo na vrhu.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori