Psihodelici i vegeterijanstvo

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Ronin

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Ronin »

Devil Chase.. mi je rekao da prebacim svoj post ovdje ,pa ču to i uraditi,jer je tema zanimljiva svi ste otvoreni,iskreni....opet kad čovjek nešto kaže treba dobro pazit što čovjek želi reč,opet riječi nekad nisu dovoljne da bi čovjek objasnio ono što je doživio ili kao da rječi gube smisao..... al lijepo je kad ljudi znaju slušat i razumjet druge.....

Evo prvo krenuo bih od sebe ,od svog zdravlja,svog života i svog malog iskustva i mišljenja s vegetarijanstvom :

.Jednom sam pokušao biti vegetarijanac 6 mjeseci i znate šta nisam mogao niti 3 zgibova napravit,čim sam pojeo nakon 6 mjeseci prvi red pancete nakon 5 dana mi se snaga povratila...al opet treba pazit na ishranu tj.kako se jede neka se i troši čovjek....al eto viđao sam nekog tipa koji je vegetarijanac on i žena i imaju sina koji je rođeni vegetarijanac znate šta mali je ko leptir takorekoč ko curica,al eto ne bih htio jednog dana da mi žena nosi djete a da ne jede meso..nisam pametan..recite mi?..neki kažu da je ljudska probava u potpunosti identična s biljojedom,nek me netko ispravi ako nisam u pravu...i još nešto,dok sam bio vegetarijanac mili bože niti trunke agresije u meni ama baš ko da sam Buda...


Opet kao što vidite nisam rekao da je vegetarijanstvo loše a i jedenje mesa loše....
Mislim da danas su ljudi postali vegetarijanci zbog suosječanja s životinjama kao dosta večina ljudi...čega sam i sam svjestan...Ako radiš puno jedi meso da si povratiš snagu kao i u ratnoj i stresnoj situaciji da se oporavi,ako čovjek sjedi,moli ,meditira i ne kreče se neka jede žitarice......

Šta su vegetarijanci prije znali da je vegetarijanstvo zdravo možda ,ali da danas nije zapada i laboratorija ,gdje se može lako odrediti uzrok smrti,dali bi trebalo biti to da nije mesa nebi znali da je vegetarijanstvo idealno,pa da bi nas znanost i iskustvo u današnjici dovelo do toga da nam je probava upotpunosti indentična s biljojedom.Vjerovatno.
Do 1960 godine granica vjeka čovjeka popela se do 100-pa i preko 100 godina,ljudi su umirali prije zbog bolesti al to je opet druga stvar....znači hoču reč opet danas nam se životni vjek dosta produžio unatoč budučnosti usporedno s prošlošču.... znanost je velika stvar,razvoj mozga...itd... evoluiramo a da nismo svjesni....

Čovjek traži istinu u kojoj živi želi biti siguran....

Mislim danas svaka zemlja i podneblje daje određenu hranu čovjeku koja mu je upotpunosti potrebna.Danas se mladi okreču jogi,raznim istočnjačkim prehranama što je dobro al opet s druge strane indija usporedbi s današnjim europskim dostignučima:Lsd-a,Stanislava grofa u holotropskom disanju , te prvim izoliranjima raznih bolesti u europskoj medicinskoj kulturi,u kojoj indijska kultura zaostaje,smrtne zaraze poput bjesnoče koja je prva bolest u povjesti ,ipak danas u indiji je neizbježna uz ostale viruse i bolesti....još da ne nabrajamo ,južnu ameriku...... ayurveda hmmmm nema lijeka baš za sve...ispravite me?
Ikao su neki virusi stvoreni u laboratorijima....al to je opet druga strana zla...sad dal je to uzrok zapada ili jedenja mesa može bit....

Razumjem da je u čovjekovoj psihi imat podlogu pod nogama poput travnjaka,poput skotne kujice koja kopa pod tlo iako je na betonu da bi porodila mlade štence,iako joj je u podsvjesti da je zemlja kao podlaga ta da zaštiti mlade ,nesvjesna topline sadašnjeg doma i budučnosti ,sigurno mu je to u genima,osječa povezanost s prirodom kao što su i njegovi preci bili.....al danas morao shvatiti ,i ono malo mira što nam je ostalo i ono malo komada prirode ,i čiste vode pretvara se u sasvim jednu vrstu opstanka u jedan moderni rat.... Da se hranimo vegetarijanstvom u današnjici zbog znanosti,rata ili opstanka?valjda.....

Danas treba vodit svoj duhovni boj,shvačamo koliko smo zapravo kroz povjest evoluirali sad netko može reč i štete napravili ,s jedne strane reč da smo paraziti,nekakvi alieni ...ali duboko mi ljudi imamo svrhu na zemlji da živimo u skladu s prirodom i da je njegujemo.....znanje je zatvoren krug,smrt je neizbježna ,jedan je život .....uz sve te tuđe greške znamo kako živjet život dogurat,dugi niz godina,postič,mudrost,duboku starost i nasmijati se smrti u lice i reči ovo je taj trenutak ,a tu uskače vegetarijanstvo.... da opet s jedne strane budemo preplašeni u iluziji ovog modernog svjeta gdje ti ulijeva lažnu sigurnost da je život besmrtan,zar nas nitko ama baš nitko ne uči što je život i koliko je dragocjen....uz takvu spoznaju među svim mesožderima preplašen pojedinac bez podrške ,kako je glup što ne jede meso jer mora umrijet od nečega....

Umjerenost u jelu i piću odnosno Vegetarijanstvo je idealan način ,savršeno iskustvo duhovnosti,iskustva near death expirienca ,učenju pojedinca zahvalnosti prema bogu i prirodi.


Isus je bio postio u pustinji.Biblija spominje umjerenost u jelu i piću...Danas se religija gubi,meso se jede možda da bi se spasio rok trajanja ili meso od propadanja......da bi mesar bio mesar ,da bi ljudi zarađivali na muci drugih....Danas je svjet opasan....

...kažu ljudi su stvorili raj i pakao

Probudit se i bit prosvjetljen u današnjem vjeku ja to zovem umjetnošču i pravim ratnikom.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Psychonaut »

Neda mi se uopće pisat više i branit svoj stav jer moj stav i pristup temi nije u skladu sa mišljenjem nekih koji misle dobro životinjama a nemaju pojma o njima
Ne brinu se o njima nego ih kastriraju(70%kastriranih životinja je u vlasništvu veget.)
Svi od reda imaju kožne cipele,opasače i da ne nabrajam
npr vunene majice ,,
A mene nazivAju strvinojedom i ubojicom,,,
većina vegeterijanaca nikad nije o nikom brinulA, ili radila fizički,
Svi od reda su bez hrabrosti i briga ih za sve
ne želim nikog uvrijedit al od istine ne treba bježat
kad ste tako savršeni ne treba vam ni psihodelični poticaj tako da ova tema gubi na svojoj suštini,vegetarijanci zapamtite da je strvinar branio, hranio,timario godinAma vaše kožne cipele prije nego što su došle na vaše svete noge!
I njima nitko nije odsjeko ni muda ni jajnike
od brige za njih!
Mislim da pretjerujes sa generalizacijama. Umjesto kritike fiktivnih vegetarijanca koji odgovaraju nasim predrasudama, bolje je u raspravi pristupat svima kao nezavisnim pojedincima sa vlastitim misljenjima. Sto svi na kraju krajeva i jesmo :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Psychonaut »

Opet generalizujes kad kazes "vegetarijanci su agresivni...". Kao da recimo kazes "muslimani su teroristi...". Ako si naletio na nekoga ko te nazvao stvrvinarom ili ubojicom nema razloga da to shvatas osobno i vracas istom mjerom. Tako se problemi ne rjesavaju.
Ostim toga, to uopste ne znaci da vecina vegetarijanaca tako razmislja. Mislim da je to daleko od istine, bar kada su u pitanju vegetarijanci koje ja poznajem.
Vecina ljudi koju ucestvuju na ovome forumu nisu ni bezobrazni ni agresivni, i sa njima moze pricati sasvim normalno i ugodno, pogotovo ako se malo potrudimo. Bolje je obracati paznju na vlastito ponasanje nego na tudje.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Ronin

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Ronin »

Nije bitno bio ti Vegetarijanac ili mesojed, a nekome je bitno poput starijih,bolesnih ljudi ili nekima koji žive duhovan život na ovom forumu. Ja jedem meso ,pa poštujem i vegetarijance i mesojede, nije loše valjda bit umjeren u jelu i piću . . Treba se i potrudit to napisat,kroz pisanje čovjek sebe treba malo opširnije pokušavat predstavit na forumu..razmjenit iskustvo..biti svjestan svojih pogrešaka,prihvačat to, ne ulazit u nekakve diskusije gdje če zadnja rječ biti njegova....i držati se teme među ostalog,neka se tema nastavlja zašto je gušit uostalom?!Kako se kaže "Mladi smo naučit čemo" idemo dalje...znanje treba razmjenjivat ,zar ne? :)
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Devil'sChase »

Ronin, istina da, danas je znanost svugdje, i kad usporediš danas indijsku kulturu s znanosti naravno cini se znanost kao daleko naprednija, no necu uopce raspravljati i usporedivati znanost sa starim kulturama jer je to meni najgluplja moguća stvar šta postoji jer znanost nema pravo niti podragati nekakvu drevnu kulturu, a kamoli se usporedivati, naravno da svakome racionalnome umu danas je znanost najveće čovjekovo dostignuće no.... svaka čast toj čovjekovoj "evoluciji" s kojom je uništo svijet, samo zato je i služila znanost.. Možda nemam nikakve argumente sada zašto pričam da je znanost glupa, niti neću ih pisati jer to spada u ono što riječima ne možeš opisati. Meni je jedonstavno kad netko priča o znanosti i uspoređuje je s npr drevnim kulturama, koda slušam kako se nekakav dječak predozirao od opojne droge zvane marihuana i na mjestu ostao mrtav...

Imam tolikoideja da napisem u ovome postu, no nema smisla... Ono što me žalosti jer nitko nije odgovorio na moj post onaj još prije :( :( :( a stvarno bi me zanimalo...
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Psychonaut »

Vremena se mijenjaju. Mijenja se zivotni stil, a time i potrebe ljudi. Mijenja se tehnologija, mijenja se se i odnos covjeka i prirode (koji je uveliko obiljezen eksponencijalno rastucom populacijom ljudi).

Zbog toga trebamo pogledati stare civilizacije, bez idealiziranja i predrasuda, i nauciti se ono sto se mozemo nauciti. To sto su oni radili nesto drugacije nego mi ne znaci ni da je dobro ni da nije. Mi moramo odluciti sta je dobro za nas.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Ronin

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Ronin »

Mi moramo odluciti sta je dobro za nas. Točno tako Psychonaut. Tehnologija je napredovala al su nam srca uvjek ostala ista. Je glupo je, Devil Chase, žalosno i bolno uspoređivat znanost i drevnu kulturu,da se razumimo......Takva je sadašnjost i realnost u kojoj živimo.Samo sam opisao svoje iskustvo s vegetarijanstvom, drugo sve stvoritelju prepuštam u ruke....
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Devil'sChase »

E, ovak, imam pitanje sad, mene zainteresirao onaj Roninov post,ne, di je napisao da je kao vegetarijanac bio totalno smiren, totalni buda, čist i tak...Svaka čast, no nije mogao napraviti niti zgib... Vegetarijanci vi tu, dali vam je isto tako u takovj prehrani ili, je to samo od osobe do osobe?
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Psychonaut »

Ja sam primjetio slican (mada ne bas tako izrazen) efekt kod sebe. Cini mi se da sam bio psihicki "jaci"(sto vjerovatno nije bilo uslovljeno samo sa ishranom, vec i svjesnim pridrzavanjem nekih vlastitih privila), ali fizicki "slabiji". Primjetio sam i promjene na libidu. Ishrana definitivno moze suptilno uticati na to kako se osjecamo i ponasamo, i to je dobro posmatrati. Ipak meso donosi drugaciji tip energije nego recimo soja.
Svako od nas moze pronaci ishranu koja mu najvise odgovara, bitno je razumjeti vlastite potrebe i ponasati se u skladu sa tim:)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Fig »

toliko se toga ovdje ima za komentirat, ali mi ne bi imalo smisla jer mi je to preindividualno :)

reć ću već rečeno, kao da si je čovjek naizgled materijalno sličan, a opet ga definira psiha koja se odražava na njegovu vanjštinu i nutrinu (organizam). psiha je sveprisutna, ali se pak i izgrađuje u smjerovima pod utjecajem okoline i staništa, tako da mi pričanje o tome što je neko radio, gdje i kada isto nema smisla zbog previše mišljenja i faktora. nekako mi je bitnije kako u današnjoj okolini čovjek gleda na to uz svoju prisutnu psihu i organizam, a on je sad bombardiran prevelikim zbirom svakakvih nerazlučivih informacija i zbunjen je slušajući brije drugih individua. trebalo bi da nekako od sebe potraži informacije i proba za sebe, osluhne organe i posloži si logičnu empatijsku priču lanca ishrane.

evo jednog nepotrebnog primjerka kad su negdje spomenute Vede i vegetarijanstvo: religije imaju većinom unutar sebe raznorazne sekte koje uzimaju za sebe što smatraju bitnijim, pa tako ima i asketskih sadusa Aghora u hinduizmu, u čiji put prosvijetljenja spada nekrofagija, urofagija, koprofagija i drugi načini ka višim stanjima svijesti kroz totalno opozitno smatrane norme ponašanja i ishrane.

mislim da je nepotrebno pisat vlastita mišljenja u vezi nečije ishrane, već se zapitat koje dileme nas more i koji put ishrane se poklapa sa našom trenutnom psihom, jer ustaložena psiha će izgraditi tijelo (hram) i samu energiju koja boravi u njemu. taj neki dio psihe može i kod drugih biti individualno pronađen i narasti do većih globalnih razmjera, u jedinstvo... kao sa svime, gdje nam se pravci spajaju u daljnjim točkama.

napomenut ću i zanimljivo razvijanje teme, koje je par puta kulminiralo i došlo do predivnog vrhunca, pa se opet zaplelo da bi ponovno došlo do šireg pogleda, pa opet kotrljanje..
Odgovori