Psihodelici i vegeterijanstvo

Mmmmmm...što se to u kuhinji sprema?
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Devil'sChase »

Uopće nisam nikad čuo da eskimi žive kraće nego ostali, naprotiv sam čuo da su jedini narod koji jede samo meso a živi dugo. Možda sam u krivu, možda si ti u krivu...

Beyond je stvarno dobar post napisao... Tko sam sad ja ubiti da tu pokušavam nešto postići o ljudskoj ishrani, sve je pre - relativno da bi mi to ovako tu zaključili, svako ima svoja uvjerenja, i pokušava dokazati nešto,ali to jest samo bitka za čije će uvjerenje prevladati, jer želimo biti u takvom uvjerenju, ne želimo drukčije, a nitko od nas ubiti nema pojma o ikakvim stvarima što se tiču prehrane ljudske, koja se i mesojedima čini da se logično zaključuje, i vegetarijancima se čini da je pre logično... Zato je to sve z#ebano previše da bi mi, ljudi , hrpe govana sad to odgonetnuli sami i prosvijetlili se, niej niti bitna toliko više sada ta prehrana, možemo se truditi ovako dokazivati, ali što ćemo postići, samo želimo biti u pravu svaki za sebe, mesojedi ili vegetarijanci, mislimo da imamo predobre argumente, ali to je i dalje misterija, a kakva znanost tek, znanost izgleda kao super stvar jer se čini nevjerojatno, "kao" što je postigla, ali nebitna je skroz nakraju, znanost neće ništa postići u vezi sa svime time, jer jednostavno, u skroz krivom putu je, skroz... Na krivoj razini, frekvenciji, radi u šumu... A mi smo predaleko stigli u svojim zabludama, opet, ko sam ja da odlučujem što je ispravno, vegetarijanstvo ili meso, ja sam samo obična hrpa govana i smeća na ovom prekrasnom planetu koje je vjerojatno više naštetilo ovom svijetu nego dobroga napravilo, ali toga nisam svjestan možda, ne znam...
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1567
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 425 puta
 pohvaljen: 1449 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Psychonaut je napisao/la:Tomu posebno doprinosti analiza gena u ljudskoim populacijama, cime se evoluciono stablo moze rekonstruisati prilicno precizno.
Nebih rekao, svakako ne precizno. Čak i u konsenzusnom evolucijskom stablu čovjeka ima puno rupa gdje neznaju šta bi smjestili. Mutacije se odvijaju, ali kompletno evolucijsko stablo čovjeka koje se uči ljude danas je model a ne činjenica, još jedna teorija koja se može lijepo smjestit u puzle o službenoj priči o svijetu.

Čak ni znanost nema poima šta je bilo sa svime od prije 2000g na dalje, (naravno postoje lijepi ugodni logični modeli), a tko zna koliko se već civilizacija izmjenilo na ovom planetu kroz tko zna kolike tisuće godina.
foculusater
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 01.10.2012, 12:24
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la foculusater »

Piju neke.npr moja ne voli,a ni vecina u susjedstvu.davala sam im dok nisam znala da im je stetno.mozda je slucajnost a mozda ne.vecinom gladne i zedne macke piju mlijeko s gustom kad im ga se da umjesto vode,sto vecina i radi.

Devil'sChase, krivo si cuo,poznato je da su eskimi najkratkovjecniji narod na svijetu,jako kratko zive,navodno tridesetak godina.
Naravno da brojni razlozi to objasnjavaju,ja samo kazem da i to moze biti jedan od razloga.u biti i je jedan od razloga jer im cesto probavni sustav brzo strada.
Ne mogu usporedjivat dvije slicne zajednice jer dvije slicne zajednice imaju i slicne uvjete i ugl slicnu ishranu.bar zajednice slicne eskimima jer nisu bas brojne,jel tako?
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Shanti »

Istina Psychonaut, međutim opet imam osjećaj da možda nemaš istinit dojam o tome što znače mainstream informacije, i zašto se sve to "ne zna", a čudno je kad pogledaš koliko su ljudi uvjereni u nešto nedokazivo, samo jer piše u nekim knjigama, robovi gradili piramide..yeah right..no odosmo u off

@Beyond - gledanje na postojanje letača vrši se čime ? Umom koji je instalacija koga? ;)
Siguran sam da znaš što mislim, ali možda bi trebao fokus maknuti sa letača i entiteta, jer ako zabriješ da je tako i da si bespomoćan vjerojatno će tako i bit. To sa letačima jest fenomenološka stvarnost gledano objektivno, ali sistem, proces toga je...malo više "beyond" :) No u riješavanju tog problema, ni najmanje ne može pomoći razmišljanje o tome kao o fenomenu kojem smo podložni, a i uopće razmišljanje o tome...

Eto da ne budem previše off :D .. Onaj kome su osjetilna zadovoljstva u životu na primarnijem nivou, onaj koji teži nadraživanju nekih živčanih centara u mozgu, vrlo će vjerojatno naći smisleno opravdanje za jedenje mesa...opet kažem, jesti meso je jedno, a jesti meso i opravdavati to je drugo...Slična stvar kao i sa ostalim osjetilnim zadovoljstvima, uzmimo za primjer ono kod današnjeg čovjeka najjače, seks. Seks sam po sebi nije moralan ni nemoralan. Seks je seks...Gledajući općenito, sve je dopušteno, ali ne vodi sve Bogu ili kako god To zovete...
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Devil'sChase »

@focuslaster:

U to nisam siguran, jer sam viđao po dokumentarcima jako jako stare eskime, i to ne eskime koji žive fensi u gradu, nego baš eskimi u divljini, bear gryls jer usred sibira naišao na inuitsko pleme koje živi u iglu-u, sa djedom na čelu koji ako nije 70-ak, 80-ak godina i bio zdrav ko dren,a jedu samo meso. Ništa ne dokazujem nego već samo kažem ono što sam gledao, i ako umiru ranije nema veze sa probavom možda, nemoj sve svoditi da dokažeš da je sve onako kako ti kažeš, nema smisla više ništ dokazivat, šta se tebe tiče, ako i umru ranije to je zbog jedenja mesa, a uopće ne mora biti, naspram klimi u kakvoj žive... Ništa nisi zdravija od eskima, zbog svijeta u kakvom živiš, dam se kladiti da eskimi su zdraviji od bilo koga ko živi u civilizaciji, bili mi vege il meso... Jedemo smeća kak god okreneš, i ne možeš tako biti ZdravkoDren.
foculusater
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 01.10.2012, 12:24
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la foculusater »

Pa procitaj mi post, nisam ni rekla da kratko zive iskljucivo samo radi mesa.
Rekla sam da je to,uz klimu,jedan od razloga...i ja prenosim samo sto sam citala i masu puta cula.
pa kako nebi nekom skodilo da cijeli zivot jede samo meso bez da je ista bilja kusao?naravno da postoje i iznimke.
I oni ti jako brzo stare,tako da ti sto kazes da su jako stari to su mozda ti tridesetogodisnjaci. :))
istina je da kupujemo svakakve otrove.al mozes nas usporedjivat samo s nekim tko zivi van civilizacije u boljim klimatskim i bio uvjetima.kako neko ko zivi u prosjeku duplo manje nego mi moze biti zdraviji od nas?
al ipak mi na mediteranu nismo tako ni u lošoj situaciji,imam jos dovoljno dostupne zdrave i prirodne prehrane,za razliku od nekih.ipak zivimo u najidealnijoj klimi.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Devil'sChase »

Oprosti ako nisam vidio da si za klimu napisala i to... :) I dalje nigdje nisam nikad čuo da eskimi žive toliko manje od nas, i nikada to nisam vidio nigdje u ikakvom dokumentarcu već sam vidio suprotno, znat ćemo kako žive kada odemo kod njih ili nešto slično pa se uvjerimo, i ako ti misliš da živiš u najidealnijoj klimi to je super, mediteran je zakon, ako se hraniš domaćim proizvodima onda palac gore :thumbsup:. Ja neznam dali ili kako bi škodilo nekome da jede samo meso cijeli život, ima različitih osoba i različitih organizama, no moje mišljenje je naravno da je bilje primarno, (MENI!) no i ti sama kažeš da ima iznimka, a mislim da tu iznimku predstavljaju upravo eskimi.
foculusater
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 01.10.2012, 12:24
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la foculusater »

;)
istina,samo sam govorila sto sam cula..
valjda cu koji put otic do njih :)
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la shroomko »

Ovo je jako zanimljiva rasprava i vegeterijanci možda i imaju pravo sa moralne strane - iako da li je ubijenje biljaka jednako kao ubijanje životinja?

Ono što nikako nije istina je da je vegeterijanstvo zdravo. Čak i Dalaj Lama jede meso povremeno jer osjeća da mu tijelo traži.

Evo malo o najboljim znanstvenim istraživanjima u povijesti nutricionizma... 1920-tih godina još su postojala izolirana naselja u cijelom svijetu, čak i Europi i ljudi tamo nisu imali ceste/vlakove/trajekte i nisu imali pristup bjelačkoj hrani - brašno, šećer itd. 1920-tih je Weston A. Price - američki zubar - čuo za to i krenuo istraživati. Istražio je 10tke izoliranih sela i plemena. Svi su imali različite prehrane, vrlo različite prehrane ali svi su bili zdravi. Svaki treći je imao samo 1 karijes u ustima (2/3 su imali sve zube potpuno zdrave zube), nisu imali probleme sa premalom čeljusti i probleme sa umnjacima i nisu imali rakove ni ostale bolesti modernog društva. Jedan od proučavanih sela je bilo na izoliranom otoku u Škotskoj i ljudi su imali grijanje u kući ali ne dimnjake - cijelu zimu su udisali kancerogene dimove - i svejedno nisu imali rak jer ih je prehrana štitila.

Što se tiče prehrane - jeli su svašta - ali nije pronašao nijedno pleme ili selo da su čisti vegetarijanci. Najviše su jeli neki u africi - 85% povrća i voća, a 15% kukaca.
Bilo je savršeno zdravih plemena i sa obrnutim omjerom - 85% mesa. Bilo je jedno pleme koje je živilo od njihovih deva i nisu uopće jeli bilje - samo mlijekom, meso i krv. I bili su malo manje zdravi od ostalih, ali puno zdraviji od bijelaca.

Danas više takva istraživanja možda i nije moguće napraviti jer svaka zabit ima pristup šećeru i brašnu, suncokretovom ulju, margarinu i ostalim glupostima. Što je jako zanimljivo, proučavao je jedno selu u Švicarskoj dok nije došla cesta (i sa njom trgovina i moderna hrana) i svi su bili zdravi i imali zdrave zube, a 10 godina nakon što je došla cesta većina ljudi je spušila karijese a djeca su imala probleme sa premalom čeljusti, trebali su aparatiće i takve stvari.

Ima više u ovoj knjizi:
http://www.amazon.com/Nutrition-Physica ... 0879838167

Lik je osnovao fundaciju koja postoji i danas. Imaju odlične videe i knjige. Po meni su oni broj jedan autoritet u svijetu o prehrani iako ih zapadna medicina pokušava diskreditirati.

Ovo je dobar video
http://vimeo.com/49110540


Zašto je vegeterijanstvo nezdravo? Evo par linkova kome se da čitati:
http://www.westonaprice.org/vegetariani ... ficiencies
http://www.westonaprice.org/vegetariani ... vegetarian
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Psihodelici i vegeterijanstvo

Post Postao/la Devil'sChase »

A zanimljivo je to što si napisao... Ovo je stvarno naj veća,dublja tema do sada, nikad kraju rasprave i novim "otkrićima"... Meni se čini da ipak ima jako zdravih vegetarijanaca, isto kako ima zdravih mesojeda, isto tako ima i valjda nezdravijih vegetarijanaca i takoder nezdravih mesojeda... to je prekomplicirano sad za ulazit u to... No eto, Ono što mene najviše muči jest to što, vegetarijanci danas čak imaju dobre razloge što ih je puno i ovdje reklo, koji stvarno jesu dobri možda... No zašto su sva plemena, narodi, zajednice, indijanci, inke, maje, tolteci, afrička plemena, bušmani,aboriđini, maouri, egipćani, perzijanci, etruščani, Iliri i još miljone njih kojima se danas divimo i koji nas fasciniraju, su bili mesojedi, a ako se tiče razina duhovnosti njihovih i te spike, po današnjim vegetarijancima oni bi trebali biti primitivna bića na nižoj razini ljestvice svijesti koji su samo hedonisti te samo misle na sebe i nekuže što je ispravno. A nitko nema pravo reći to za drevne narode, i sad nekužim zašto je to tako i zašto bi bili vegetarijanci danas u većem pravu od drevnih naroda koji su očito bili toliko napredni da ništa danas nemože to otkriti kak se spada.
Odgovori