Uzgoj PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la krasta-zg »

:) Red,to je par zrna psenice(nestasica razi u zagrebu,a nedam 22 kune u dm-u za pol kifle :p )
Kad sam prekrio vermicem i nosio u sobu zabio sam se lagano s posudom u štok od vrata pa je u tom cosku izvirila psenica..Aj hvala vam razveselili ste me :)
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Red »

nick je napisao/la:...sada san stavia na 12/12i pocea san iz prozracivati cesce al mi je stalno suh gornji sloj pa ih pskam skoro svaki dan.. ovo mi je prva tura nije mi jos verm bija dosa pa san ih pordia prije verma a za sljedecu u turu isto na kukuruzu ali sa vermulitom...

nije ni cudo da se sve suši ako nemas kejsing lejer, bez toga sumnjam da ce ti ista roditi :-\
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
nick

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la nick »

a meni su vec velike oko dva cm.. i rastu jos kejsa san sa zemljon a vermulit mi je dosa ima 20 dana a ves san porodija pa bi bar za jedan dobar provod i i za print, a i ostale su mi dvi sprice tako da ce biti nesto.
inkubator san napravia od sica za pituru oko 25 litara i grijen ga sa grijacen za akvarij a okolo san ulija malo vode da vlaga bude uvik 100%!!!! pc na kukuruzu kejsan zemljon valjda ce uspiti?????????????
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Red »

ma hoće, naravno...nego nisam te dobro razumijela ;) kada si rekao da nemas vermikulit a da si svejedno porodio, mislila sam da si to tek tako izbacio van :D mali nesporazum...

znam da je sa zemljom vrlo tesko odrzavat vlazan kejsing, ali samo pomalo sa vodom i bit ce sve ok ;)

daj koju sliku ako moze ako ne cekamo vermikulit turu... vjerujem da ce biti jos bolja :ymsmug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pacov
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 28.03.2010, 16:11
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la pacov »

prvo pozdrav svima!

a sad dva pitanja.
stavio sam spore u 2 tegle pred 5-6 dana i micelij se poceo razvijat, pred 2 dana sam pogledao kako ide i jednu sam lagano protreso, danas gledam ovu koju sam protreso, ta je ostala onako kao sta je bila pred 2 dana a ova koju nisam protreso ima duplo vise micelija.
pa ako netko zna dali je dobro da se tegle ponekad protresu, da se micelij ne ljepi za staklo ili da ih uopce ne tresem?
i ova u kojoj je stao micelij dal da ju mozda stavim u frizider ili zamrzivac i na koliko dugo? cuo sam da tako micelij nastavi rast...

i jos jedno pitanje, kada se gljive jedu dali se jede i stabljika ili samo klobuk i ima li kakve razlike? i ako radim print dal onda stabljiku osusim i pojedem ili ju bacim?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la HypnoToad »

Pa, tegle je dobro protrest jednom, kada su otprilike na 30%, dobro pomiješat micelij da se brže i ravnomjerno razvije. Kada se tegle protresu, micelij popuca i treba mu najmanje 24 sata da se oporavi i nastavi rast. Tako da pusti tu svoju teglu, trebala bi nastaviti uskoro. Neznam to za frižider, hladnoća zaustavlja rast micelija. A to šta se lijepi za staklo, to nema veze. Protrest treba samo da se kolonizirani dijelovi rasporede kroz teglu.
Cijele gljive se jedu, kada napraviš print, možeš pojest i stručak i klobuk.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
pacov
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 28.03.2010, 16:11
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la pacov »

hvala na odgovorima :)
nisam prije napisao... vrsta gljiva je pensacola.
dali je netko imao kakvog iskustva sa njima?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la HypnoToad »

Hehe, kao što uvijek govorim, vrsta je psylocibe cubensis, print koji imaš potiče iz Pensacole, Florida. Svi cubensisi zahtjevaju iste parametre uzgoja, i ne razlikuju se previše jedni od drugih. Genetika gljiva je zeznuta stvar, kada uzgajaš iz spora nikad nemožeš sa sigurnošću znati što ćeš ustvari dobiti.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
pacov
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 28.03.2010, 16:11
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la pacov »

pred tri dana mi je u jednoj staklenci micelija bilo oko 30% i ja sam to protreso da se pomješa sav kukuruz iznutra sa micelijem, od tad se ništa nije promjenilo, micelij se uopče ne razvija :(( , temperatura je 28-30 stupnjeva, u drugoj staklenci ide ali jako sporo...
imali li tko kakvu ideju? šta da radim sa ovom staklenkom koju sam protreso i mic. je stao?
dal da cekam? i ako nebude ništa mogu li opet ubacit spore u tu istu staklenku?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la HypnoToad »

Pa, prvo bi bilo dobro da spustiš temperaturu na nekih ~26*C ako možeš, malo ti je previsoka, zato ti se micelij sporije razvija.
Dal si koristio ekspres lonac za sterilizaciju? Ako nisi, onda mogu i bakterije bit krive za to što ti je stalo, jer ta temperatura više pogoduje bakterijama nego miceliju...
Ali pusti ih, miceliju treba oko 24 sata samo da se oporavi nakon trešnje, pa ti zato može izgledat da je sve stalo... Daj joj šansu i nikako ne stavljaju nove spore u tu staklenku.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Zaključano