Kako poklati crveno smeđe mrave?

Kućni ljubimci i ostale živine
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Kako poklati crveno smeđe mrave?

Post Postao/la CAM »

Ok ne mrzim mrave, ali izazvali su katastrofu u vrtu prošle godine, volim smeđe jer čiste mi dvoršte ali ovi stvorovi su samo napravljeni za destrukciju, samo izbacuju žalce, e sad nose stoku svoju ( uši) na breskve i totalno je izparazitiraju i uzimju medene kapljice od ušiju dok mi se suše grane , i sad ih već 3 tjedna svaki dan 5 puta na dan koljem s otopinom domestosa i vode, ali imali im kraja? odvratna mala stvorenja, ima koja kultura gljiva da ih zarazim pa da podnese na gnjezdo i da crknu svi?

čak su mi i moju mimosu hostilis napali :-s
Proximus
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 06.02.2011, 16:11
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Kako poklati crveno smeđe mrave?

Post Postao/la Proximus »

Insekticid na bazi buhača (chrysanthemum). Potentan, prirodan i potpuno i brzo razgradiv. Samo ga nemoj koristit ako imas nekakav vodotok ili akvarij u neposrednoj blizini.
Pyrethrum (Chrysanthemum [or Tanacetum] cinerariaefolium) is economically important as a natural source of insecticide. The flowers are pulverized, and the active components called pyrethrins, contained in the seed cases, are extracted and sold in the form of an oleoresin. This is applied as a suspension in water or oil, or as a powder. Pyrethrins attack the nervous systems of all insects, and inhibit female mosquitoes from biting. When not present in amounts fatal to insects, they still appear to have an insect repellent effect. They are harmful to fish, but are far less toxic to mammals and birds than many synthetic insecticides, except in consumer airborne backyard applications. They are non-persistent, being biodegradable and also breaking down easily on exposure to light. They are considered to be amongst the safest insecticides for use around food.
Davno ga je bilo za kupit u merkatoru al ga nemaju vec dugo vremena, neznam jel jos kakav ima negdje za kupit. Ovaj iz merkatora je bio nesto odlicno, vrlo djelotvorno, cak ni miris nije gadan a i to jednostavno nestane nakon par minuta. Kad tog vise nije bilo za kupit probao sam neke druge raidove i slicno al su prema ovom bili doslovno toksicni otpad koji bi zasmrdio i zatrovao podrucje na sat i duze a o vjerojatnoj stetnosti da ne pricam, fuj.
Ohmu, go back to the Forest. This is not your world.

After silence, that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.
~Aldous Huxley
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Kako poklati crveno smeđe mrave?

Post Postao/la CAM »

Ma imam to na bazi buhaća , ali isto je kap domestosa i litra vode ili to od 30 kn , tražim nekako permanentnije ih se riješiti :-?
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Kako poklati crveno smeđe mrave?

Post Postao/la Wolfshade »

Nabavi mravojeda.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Kako poklati crveno smeđe mrave?

Post Postao/la Red »

kod mene ti pali neo-pitroid, i zbilja ih nema duze vrijeme. naprasim sva mjesta gdje je baza i tisina. ili sol, najjednostavnije :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Kako poklati crveno smeđe mrave?

Post Postao/la CAM »

mogao bi taj neo-p u prašku ima u svakom dućanu, no problem je da sam ga stavljao a oni ka da sam stavio neznam što ravno preko njega, ali to je stara boca jedno 3-4 godine otvorene pa zato nisam htio to...

poklat ću ih :ymdevil:

prepair to die :ymdevil:

sol nemogu, jer ipak se radi o zemlji nisu mi biljke halofitne tako da to otpada :-s
neo it is :ymdevil:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Kako poklati crveno smeđe mrave?

Post Postao/la Red »

sol bacim pred vrata, nagomilaju se po mrvice, ali zna ih biti previse. pa znaju cijelu povorku napraviti do kuhinje i raznositi mrvice :ymdevil: ali zbilja je nekad previse...

neo it is :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Kako poklati crveno smeđe mrave?

Post Postao/la CAM »

neo ih je poklao

Red je masovna ubojica =))
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Kako poklati crveno smeđe mrave?

Post Postao/la Red »

:ymdevil: jap jap... blejm it all on me :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Kako poklati crveno smeđe mrave?

Post Postao/la dr.manijak »

Imas kinesku kredu, sigurno znas sta je to, ona bela kreda kao sto smo imali u skolama, i sa njom gde napravis crtu i preko toga predje mrav on se upokoji, umre, crkne, krepa, otegne nozice.
Sad ti mozes da nacrtas po drvetu tom kredom linije.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Odgovori