DMT – duhovna molekula by Dr. Rick Strassma

Proširimo horizonte
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: DMT – duhovna molekula by Dr. Rick Strassma

Post Postao/la Red »

ee tako mi je drago da ti se svida, jer je i mene omađijala dok sam ju citala. Zbilja sadrzi lude informacije, cinjenice, koje sagledane is njegovog kuta izgledaju zbilja zapanjujuce :D

Trk u knjiznicu!!! :ymcowboy: Svi, lektira
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: DMT – duhovna molekula by Dr. Rick Strassma

Post Postao/la Fig »

Naravno, samo se nižu pohvale uz ovu knjigu... pa da i ja malo dopunim svojim doživljajima.

Baš sam je nedavno pročitao, doslovno sam gutao štivo. Stvarno je lik pisao nekako prijateljski i otvoreno kao da nekako priča sa tobom, dok ne iznosi samo neke puke podatke i sl. spike kakve već znaju biti u takvim nekakvim knjigama o istraživanju, posebice na takvom nekakvom području kemije i ujedno biologije.
Skroz mi se svidjelo kako kroz knjigu i on sam piše svoje dvoumljenje, razvijanje i konačno nekakvo izvlačenje pouke i onog svog zaključka o nastavljanju takvih radova uspostavljanjem odgovarajućih ustanova i osoblja.
Sve u svemu, pisano razumljivo za sve sa pregršt informacija za potvrdit znanje, te isto tako novih i zanimljivih poveznica, gledišta, nadahnjujućih priča samih dobrovoljaca, te kao što su već mnogi spomenuli - hrpa referenci za daljnje nastavljanje kopanja zečje rupe ;) Svakako preporuka :)
medix

Re: DMT – duhovna molekula by Dr. Rick Strassma

Post Postao/la medix »

Da li postoji biljka iz koje se moze ekstrahovati DMT?

Da li neko ima link za ovu knjigu da se skine sa neta,naravno hrvatski prevod?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: DMT – duhovna molekula by Dr. Rick Strassma

Post Postao/la Red »

mozes raditi extrakt od biljaka koje sadrze dmt, ali moras imati jako puno biljne mase da bi uopce zapoceo proces, a to je vec drugi par cipela, kako nabaviti neopazeno i doma ga napraviti. zavisi tko se koliko potrudi ;)

knjige na hrvatskom online jos nema. samo eng verzija, posto je hrv nedavno izasla mozda se uskoro i pojavi. moj savjet ti je da odes u neku knjiznicu i posudis je, ako su je dobili u knjizarama :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
medix

Re: DMT – duhovna molekula by Dr. Rick Strassma

Post Postao/la medix »

a kakvaje to psihotropna supstanca koja se dobija iz korijena jorgovana?
Da li se DMT moze poruciti putem neta,molim web adresu ili neko zna hemijsku sintezu?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: DMT – duhovna molekula by Dr. Rick Strassma

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Neznam dal si probao gljive psilocybe koje su jedna od glavnih tematika ovog foruma. Zanimljivo je da se molekula psilocina razlikuje od DMT-a samo po jednom atomu kisika. Autor ove knjige smatra psilocibin/psilocin oralno aktivnim DMT-em

slika
slika

imam ja hrvatsku knjigu, ako se ne nađe na netu budem je skenirao
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
medix

Re: DMT – duhovna molekula by Dr. Rick Strassma

Post Postao/la medix »

nisam probao psilocibin
zaintrigrirao me je podatak da se moze naci resenje problema u tom transu izazvanog DMT
Vjerujem da se moze naci sinteticki DMT u kapsulama
Da ne otvaram novu temu:kakva je supstanca ciji je nacin dobijanja opisan u jednom topicu iz korijena Mimose hostilis?Kakvo dejstvo ima?
MOLIM TE za scan knjige!!! :x
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: DMT – duhovna molekula by Dr. Rick Strassma

Post Postao/la HypnoToad »

Pa pomoću svakog psihodelika se može "pronaći riješenje problema", donekle, pomoću njih svoj život, sebe same i svijet oko nas vidimo iz druge perspektive, više objektivno, a uz to njihov utjecaj nas natjera da se suočimo s time.
DMT se ne sintetizira, možda i može, neću u to ulazit, uglavnom ekstrakcija DMTa je moguća iz brojnih biljaka, mimosa hostilis, phalaris trava, Psychotria viridis i td.
Ta supstanca iz korijena mimose je dmt.
I samo da dodam, DMT nije oralno aktivan zbog određenih enzima, tako da ga se mora kombinirat s MAO inhibitorima, ili ga koristiti čistog intravenozno ili vaporiziranjem.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
medix

Re: DMT – duhovna molekula by Dr. Rick Strassma

Post Postao/la medix »

znaci iz korijena obicne mimoze se moze dobiti DMT?
pitam kao laik?
ocekujem scan knjige.Hvala!!!!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: DMT – duhovna molekula by Dr. Rick Strassma

Post Postao/la HypnoToad »

Ne. Kao što sam rekao u drugoj temi radi se o vrsti Mimosa hostilis ili Mimosa tenuiflora, ova naša obična mimoza je Acacia dealbata i ne sadrži DMT.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori