Meskalin - Peyote & San Pedro

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Red »

~MESKALIN: PEYOTE & SAN PEDRO KAKTUSI~
Šamanski Sekrament
by D.M. Turner

slika

Općenito:

Meskalin (3,4,5-trimetoksifeniletilamin) je halucinogeni alkaloid iz skupine feniletilamina.
Prirodno se nalazi u peyote kaktusu (Lophophora williamsii), San Pedro kaktusu (Echinopsis pachanoi), u Echinopsis peruvian (direktni prijevod: Peruanski baklja kaktus), kao i u drugim članovima roda Cactaceae. Nešto malo meskalina nalazi se i u određenim članovima roda mahunarki (Fabaceae) uključujući Acacia berlandieri.
Ostali članovi trichocereus porodice također sadrže meskalin.

slika

Meskalin spada u porodicu koja spada pod phenethylamines, što ih razlikuje od ostalih psihodeličnih droga koje spadaju u porodicu indole. LSD, psilosibin, Hermala I DMT su indoli. Druge sintetičke psihodelične droge, kao što su ecstasy (MDMA) I 2C-B spadaju pod phenethylamines , I srodne su kemijskom spoju meskalina.

Osim što sadrže meskalin, kaktusi spomenuti gore sadrže I ostale psihodelične sastave I proizvest će iskustva koja se razlikuju po kvaliteti od čistog meskalina. Iskustva pod Peyotlom je također različito od kaktusa iz porodice trichocereusa.

slika

Literarura koju sam ja čitao kaže da mnogi članovi trichocereus porodice su psihoaktivna. Ja sam probao samo tri ili četiri I smatram da su u osnovi isti po jačini. Na mnogim mjestima sam naišao na mišljenja vezana uz Trichocereus peruvianus, da je puno jači od drugih kaktusa iz njegove porodice.
Psihodelične sastojke imaju I ove vrste:
T. bridgesii, T. cuzcoensis, T. fulvinanus, T. macrogonus, T. pachanoi, T. peruvianus, T. taquimbalensis, T. tersheckii, T. validus, T. werdermannius.

Povijest

Peyotl i San Pedro su Nove Svijetske Psihodelije. U davna vremena su se koristili samo na mjestima gdje su dobro poznata. Peyotl se koristio kroz cijeli Meksiko i sjeverni Teksas, a San Pedro na Andama u predjelima Južne Amerike.

slika slika

Prvi opis San Pedra javlja se na kamenom stolu nađenom u Peruu, 1300 g.p.k. Ritualni objekti koji su sadržavali slike Peyotla su stari oko 500 g.p.k. Upoznavanje sa Peyotlom i San Pedrom u Americi i Kanadi, i njihovo korištenje u Južnoj Americi među Indijancima, započelo je mnogo prije, negdje oko 1800 g.
Kao i sa gljivama, Rimska katolička crkva je pokušala ukinuti upotrebu Peyotla i San Pedra. Ipak, bili su uspješni samo djelomično. Upotreba Peyotla se proširila od Meksika do Sjeverne Amerike, Domorodačka Američka Crkva nastaje 1918 i čuva domorodačka prava da se Peyotl i dalje koristi. Što se tiče San Pedra, ceremonije su se nastavile u Južnoj Americi, ubacujući neke krščanske simbole u rituale. Ime kršćanskog sveca je čak usvojeno za taj kaktus.

slika

Meskalin je prva substanaca koja je bila izolirana godine 1896. a 1919 godine bila je prva psihodelična droga koja je sintetički stvorena.
Sljedečih 35 godina ona je ostala neobična substanca poznata samo u psihijatriskim krugovima. 1953, popularni pisac Aldus Huxley čita o meskalinu. Ubrzo nakon toga ga isprobava i približava ga javnosti preko Vrata percepcije.

slika

Danas, domoroci u cijeloj Sjevernoj Americi i dalje održavaju svete Peyotl rituale. U Južnoj Americi šamani i dalje održavaju tradicionalne San Pedro ceremonije koje se vežu uz izlječenje, vračanje i stupanje u kontakt sa izvanzemaljskim moćima. Tvrdnja koju smo nedavno ćuli vezanu uz San Pedro kaže da njegovo djelovanje odvodi korisnika na let telepatske prirode izvan svakog vremana i prostora. Fenomen letenja, koji ja nisam doživio sa San Pedrom, je možda razlog što su se neke biljke mješale sa San Pedrom, npr. Belladonna.

Zakon i nabava:

U Americi je Peyotl ileagalan osim za članove Domorodačke Američke Crkve, ali može ga se nači i na crnom tržištu. Izgleda da ga nedostaje čaki i kod Domorodačke populacije, pošto kaktus raste jako sporo. Tipični 5 cm u promjeru botun Peyotla treba 20 godina da dosegne tu veličinu, i bere ga se puno brže nego što on može narasti.

Sintetički ili čisti kristalni meskalin je jedan od najrijeđih psihodeličnih droga, i puno puta ljudi misle da imaju meskalin a nemaju.

slika

Ja sam naišao na pravi meskalin samo jednom u životu, ali vidio sam stvari kao LSD ili DOB (sličan 2C-B) da se prodaju kao meskalin.
Ilegalni laboratoriji rijetko proizvodi meskalin za crno tržište, zbog njegovog nedjelovanja, velike cijene i nedostatak potražnje. Potrebo je odprilike 0,5 grama maskalin sulfata da bi se proizveo psihodelični trip. Ista takva količina bi bila potrebna za 4 doze ecstasya, 20 doza 2C-B, 50 doza psilosina ili 2500 doza LSD!!! I bez velikog tržišta ecstasya, potrbno je da se manje djelotvorne tvari proizvode, što dovodi do pojačanja cijene još više. Onaj mali postotak koji se proizvodi za crno tržište, koji može proizvest psihodelično iskustvo košta između 100 do 200 dolara po gramu, (50-100 dolara po dozi), definitivno preskupo da bi postala popularna ulična droga.
Mesklain se može prepoznati po strukturi njegova kristala. Odprilike je dug pola cm i izgleda kao fine iglice ili komadići slomljenog stakla.

slika

Meskalin koji je potreban da bi se postiglo potuno iskustvo može stati u dvije duple kapsule. Oni koji tvrde da su probali meskalin u malim pilulalama, ili kao bijeli prah u kapsulama u kojima stane samo osmina grama koji je potreban za potupuno iskustvo, su najvjerojatnije dobili nešto drugo nego pravi meskalin. Drugi oblik meskalina, koji ja nikada nisam probao je meskalin hidroklorid, i kažu da je puno djelotvorniji, za nekih 25 % od standardnog meskalin sulfata.

Najjednostavniji dostupan izvor meskalina su trichocereus kaktusi koji se mogu nači u svim velikim prodavaonica bilja, pogotovo u onim koji prodaju samo kaktuse. Ja kupujem samo tamo gdje su kaktusi obilježeni njihovim botaničkim imenima, i izbjegavam pitati za psihoaktivni kaktus po imenu.
Iznenadio sam se kada mi je neki prodavač-klinac na moje pitanje o trichocereus peruvianus odgovorio « To je navodno kaktus koji sadržava jake alkaloidne supstance, ne znam dal je to razlog zašto ga tražite». A drugi prodavač mi je prodao neoznačen kaktus za koji je tvrdio da je T. Peruvianus . Bio je psihoaktivan, ali ne puno više od drugih trichocereusa koje sam probao.
Ako ljudi koji vam prodaju kaktuse ne znaju da ih kupujete radi psihoaktivnih svojstava, manje je vjerojatno da ce to postati pitanje vlasti. A kako je ta magična biljka moja najdraža “legalna” substanca, želio bi I da ostane takva I neprekidino dostupna. Trichocereus kaktusi se smatraju legalnim samo kao ukras. Ilegalno ih je jesti, ekstraktat ili prodavat u psihoaktivne svrhe: rupa u zakonu.

Prije nego odem kupiti kaktus, dobro proučim slike I pročitam o njihovim fizičkim karakteristikama. Mnoge velike knjižnice će imati barem neku od knjiga vezanih uz kaktuse. Mnoge vrste trichocereus je teško razlikovati, I nailazio sam na različite opise u leksikonima. Ipak, te knjige bi trebale dati bar nekakvu ideju koje kaktuse bi trebalo pogledati kada tražimo određeno ime. Ponekad su ti kaktusi dostupni I na crnom tržištu.

Doziranje i priprema

Potrebna količina meskalin sulfata za potpuno psihodelično iskustvo iznosi oko 500 mg. (ili odprilike 350 mg meskalin hidroklorida). Čisti meskalin bi se trebao uzeti u dvije odvojene doze u razmaku od 30 min. To će minimalizirati poremečaj želuca, koji najčešće prođe nakon prvih par sati tripa. Kada uzimamo cijeli kaktus, on nosi sa sobom kombinaciju alkaloida koji u međusobnoj suradnji proizvode iskustvo koje je različito, I ponekad puno bolje od čistog meskalina.

Potenciju koju ima Peyotl, kao I različitu toleranciju različitih ljudi, jako varira. Neki ljudi su rekli da su imali jaka iskustva od samo 3 do 4 Peyotl botuna (izdanak kaktusa). No ljudi koji ih koriste češće konzumiraju 12 do 15 botuna, dok broj od 24 botuna nije čudan. Starost min 5-7 god.

Potrebna količina San Pedra koja bi se trebala uzeti da bi se postiglo pravo iskustvo je odprilike komad dugačak 25 cm I 7,50 cm u promjeru. Najbolje ga je brati kada je toplo vrijeme u godini jer je onda najjači.

Trichcereus kaktus raste relativno brzo I lako ga je pripremiti I izrezati. Svaka biljka može proizvesti jednu ili više izdanaka na godinu. Kada beremo te kaktuse, prvih 10 cm sa vrha se mogu izrezati I ponovo zasaditi. A ostatak koji je ostao se može odrezati I pripremiti za konzumiranje. Ostatak kaktusa koji je ostao će I dalje rasti I izbacit će par izdanak tamo gdje smo ga izrezali. Onaj dio sa vrha koji smo izrezali, bi se trebao postaviti u ležeči položaj na sunce dok mu se izloži meso susenju a ne samo kora. Kada to napravimo, trebalo bi ga položiti uspravno u teglu napunjenu pola zemlja pola pijesak sa dobrom mogućnošću cijeđenja.
Kada režemo doljnji dio, onaj koji možemo konzumirati, trebalo bi pripaziti da ga se odreže pod kutem, prema gore ka centru. Onaj mesnati dio kaktusa će se skupiti gdje je odrezan, I ako ga odrežemo ravno stvorit će se udubljenje koje će zadržavati vodu I kaktus će trunuti.

Da bi pripremili San Pedro za konzumiranje, prvo odrežemo trnje, što je lak posao kod skoro svih trichocereusa. Sljedeći korak je rezanje kože po dužini u obliku “V” traka, režući izvana prema samom središtu kaktusa (kriške). Te “V” trake se čuvaju jer one sadrže najjača svojstav, iako je koža nejestiva.
ili ga rezemo u kolutovima.

slika

Proces jedenja San Pedra definitivno nije zabavan posao. Mnogi ljudi ga mogu tolerirati ali večina ne može pojesti dovoljno za nekakav jaki trip. Okus se razlikuje od kaktusa do kaktusa, od jako gorkog do bezukusnog. Uz ove razlike u teksturi kaktusa moze biti problem kod konziumiranja velikih doza. Ja ga žvaćem dok ne stvorim kašu u svojim ustima I onda sve to isperem sa malo tekućine. Ponekad pomaže kruh, koji kasnije upija tekućinu iz želuca.

Ono tamno zeleno meso odmah uz kožu je najjači dio kaktusa I trebalo bi ga pojesti prvo. Ja to radim tako što odrežem sav ostali dio sa traka I sa zubima skinem svo tamnozeleno meso uz kožu. Tada krenem na centralni dio kaktusa. To bi se trebalo jesti kao kuhani kukuruz. Središnji dio se ne jede jer je nejestiv I drven. Počinje djelovati nakon nekih 45 min nakon što smo ga počeli jesti, a pošto treba dosta vremena da se pojede cijeli kaktus ponekad počne djelovati dok ga još jedete.

Psihoaktivni alkaloidi se takđer mogu izolirati pomoću vode ili alkohola. Da bi to napravili u vodi, trebamo samljeti kaktus I kuhati u kljućajućoj vodi nekoliko sati. Jedan prijatelj mi je rekao da je imao divne rezultate s takvim načinom. Prokuhavajući samo kožu sa nešto mesa, čekajući dok tekućina u potpunosti ne ishlapi, I onda ostatke pretvorimo u prah I napunimo kapsule s time.

Peyotl je još teži za jesti, od San Pedra, jer je njegov okus ekstremno gorak.

slika

Neki ljudi smatraju ako jednostavno prihvate njegov okus I ne bježe od njega da će lakše podnjeti njegov okus. Jedan prijatelj mi je rekao da je najbolje osušeni Peyotl uzet sa nekakvom hranom ili picem, dobra čokolada pomaže uveliko. Ipak, oni kao ja koji smatraju okus nepodnošljivim, mogu osušene botune pretvoriti u prah I spremiti ih u kapsule.

Djelovanje

Iskustvo na meskalinu mi je najdraže od svih psihodeličnih droga (LSD, psilosibin). Mislim da ima neke prednosti od acida: lucidno, prodirajuča mogućnost fokusiranja na um, ili sanjajuće I prozračno stanje gljiva. Osječam se potpuno opušteno sa meskalinom, čak smirenije nego na gljivama, I nema ni traga oštrosti koju proizvodi acid.

Ako jedemo cijeli kaktus, on može prouzrokovati neko više tjelesno iskustvo nego čisti meskalin. San Pedro obićno proizvodi veoma lagan, lebdeći osjećaj. No Peyotl ima definitivno drugačiji učinak, zbog svoje jedinstvene kombinacije alkaloida. Sa Peyotlom prvih par sati je veoma sanjiv, kao u delirijumu. U tom periodu se osjećam pijano I spava mi se, pa ako legnem I prepustim se osjećaju I nije tako loše. No neki elementi peyotla većini ljudi napravi mućninu, prvih dva sata.

Smatram da je meskalin više vizualan nego gljive ili acid. Ipak moram reći da sam iskusio nevjerojatna vizualana iskustva samo kada sam koristio sintetički meskalin. Moja tolerancija za večinu psihodeličnih droga, kapacitet mog želuca, sprječavalo me da osjetim pravu jačinu koju sam želio dostići jedući cijeli kaktus.
Kao I psilosibin, meskalin me spaja sa kolektivnom svjesnošću, više nego nekakav sintetički proizvod kao LSD. Ta iskustva prouzrokovana tim prirodnim psihodeličnim drogama čine se nekako “važnije” nego acid, koji je više analitički.
Acid nekako postavlja um pod povečalo, dok pod gljivama I kaktusima imamo osjećaj kao da smo u kontaktu sa nećim drevnim, spiritualnim I osobnim.

Meskalin ima jedinstveno djelovanje zbog kojeg ga smatram veoma magičnim, osječam kao da Bog ili nekakva strana bića gledaju na mene. Trajanje je različito, od 6 do 14 sati, zavisi o količini koju smo konzumirali. Dio kada se “spuštamo” na meskalinu je veoma gladak i njezan za razliku od ostalih psihodeličnih droga. Nikada se nisam osjećao “ispijeno” kao što se znamo osjećati nakon nekog takvog psihodeličnog tripa. To dozvoljava svjesnije vračanje u stvarnu svjesnost, nakon koje mog slobodno zaspati I probuditi se osvježeno.

Neki aspekti meskalina su različiti od LSD-a ili gljiva. Vizualizacije proizvedene pod meskalinom su drugačijeg karaktera I strukture. Kad sam pod utjecajem potpunog meskalin tripa, osjećao sam se više nego sa bilo kojom drugom psihodeličnom drogom, da sam izvanzemaljsko biće, spajajući samog sebe sa novim osjetilima po prvi put.
Kod LSD-a ili gljiva vaši osječaji su izoštreniji, dok meskalin pretvara zvuk u halucinacije, pojačava zvukove ali također ga čini drugačijim nego inače. Meskalin također izoštrava osjetilo njuha, više nego glive ili acid. To sam primjetio iz razloga što sam mogao razlikovati bezbroj različitih misrisa od različitih biljaka ako bi bio na otvorenom mjestu. A što se tiče afrodizijske moći meskalina, daje mi energiju koju nisam znao da imam.

Kombinacije

Belladonna zna biti dodana kako bi pojačala djelovanje meskalina. Ja nisam ovo isprobao.
Vise o Belladonni http://themajka.com/viewtopic.php?f=25&t=71

slika

Meskalin može biti jak ili opasan ako se kombinira sa MAO inhibitorima.

Hepij trip :ymparty:

zanimljiv clanak: http://blog.b92.net/text/9924/Biljka%20 ... a%C5%A1la/
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Spiritless

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Spiritless »

zanimljiv post u svakom slucaju. moja iskustva sa psihodelicima ne idu daleko al volio bih probati san pedra ili barem Penis Cactus (Echinopsis lageniformis) koji koliko cujem ima veći sadržaj meskalina nego obični Trichocereus pachanoi

Hoce li cutting Lageniformisa od 30 cm duljine i negdje 5 cm debel cjelovat?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Red »

Species, Alkaloid Content

Bridgesii 25+ mg/100 grams fresh
Cuzcoensis 0.5-5 mg/100 grams fresh
Fulvilanus traces
Macrogonus 5-25 mg/100 grams fresh
Pachanoi 25-120 mg/100 grams fresh (331-2000 mg/ 100 grams dried)
Pallarensis unknown but active said 1.5-2x San Pedro
Peruvianus 80 mg/100 grams fresh (817 mg/100 grams dried)
Puquiensis unknown but active
Santaensis unknown but active
Scopulicola unknown but said to be 1X-2X the potency of San Pedro
Strigosus traces
Tom Juul’s Giant unknown but said to be 0X-1.5X the potency of San Pedro
Taquimbalensis 5-25+ mg/100 grams fresh
Terscheckii 5-25 mg/100 grams fresh
Thelegonoides traces
Validus 25+ mg/100 grams fresh
Vollianus traces
Werdermannianus 5-25+ mg/100 grams fresh
izgleda da je tako i mislim da bi takva velicina kaktusa bila dovoljna za jednu dozu :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la pecurko »

Evo ako mogu i ja bih ispricao pricu kako sam dosao do svog prvog pejotla.

Bio sam srednjoskolac i sa skolom smo otisli na jedan veliki sajam hortikulture.Prvo sam se zalepio za caure Papaver somniferum var.album, koje su donete sveze i iz njihovih rana se cedio fini beli sok, ali kako sam imao malo para, za klopu i pice, i kako ne volim opijate previse, resio sam da produzim setnju sa drustvom.
Posle sat vremena setnje i nabacivanja svim zenama u tim halama, ugledah stand sa kaktusima i procelavog lika od 60-tak godina kako na engelskom prica o kalemljenju kaktusa.
Prisao sam blize.I u jednoj od saksija primetih cedulju sa natpisom Lophophora lotus, rod mi poznat ali sam citao samo o vrsti wiliamsii. Kada se predavanje zavrsilo i ljudi malo razisli prisao sam deki i upitao ga za pejotl. Pogledao me je mojim ocima, kao da je on bio ja pre 50 godina, sa nekim smehom koji je odavao poverenje, kao da me dobro zna. Rece on meni kako je ovo izlozbeni stand i da postoji prodajno mesto gde cu naci ono sto trazim, ako mi je zaista sudjeno da ga imam. Zatim se okrenuo nekim Nemicama, koje su takodje imale pitanja za njega.
Drustvo se vec izgubilo u masi ljudi koji su nosali cvece i kese zemlje i male lopate ...
Krenuo sam sam, stajao na svakom mestu gde je bilo sukulenata, gledao, pitao i na kraju postao strasno gladan. Glad me je prosla kad sam video da je hamburger 7 dojce marke, a ja posedujem 25 DM.
Resih da nadjem negde cesmu i da se bar napijem vode. Na tom putu u jednom trenutku stadoh ko ukopan, bio je tu, desetine saksija ispod kojih pise to ime...Kostao je 20 dm i ja sam ih bez pitanja dao zeni i odarbao saksiju sa najvise pupoljaka...
Narednih dana ziveo sam od skoro pa od vazduha i vode...ali vredelo je.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Red »

kada nesto volis i zelis, uvijek nekako nade put ka tebi :) ufff to volim jako.... pa se vise i ne brinem za pola stvari, doci ce, doci... :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la dr.manijak »

Napravio sam "dil" sa čovekom kome je gajenje kaktusa hobi, da na pijacu koja ce se odrzati u mom gradu donese 10 peyota starih po 5 godine. Takodje i desetak San Pedra, koje ce mi dati po "smesnoj" cifri.
Zanima me koliko je legalno da to sve svojim kolma vozim do mene kuci?
Jel ima zakon o posedovanju ove kolicine ova dva izvrsna kaktusa?
I jos jedno, koliko peyot treba da bude star da bih iz njega mogao da ekstraktujem Meskalin?
:-?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la Red »

u pravilu su ilegalni i bilo koja kolicina je ilegalana za posjedovanje :ymcowboy:

u ovoj temi imas informacije o kolicini (procitaj prvo prvi post ove teme)... no nije pitanje samo jednog starog kaktusa vec ti treba vise takvih starih kaktusa, tj botuna. doza varira od par botuna do 8-10-20 :) kako ko voli :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

Bez uvrede, ali ako imaš namjeru ekstraktirat meskalin iz peyota (!! X( !!), bolje si odi kupit tubu ljepila.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la dr.manijak »

HypnoToad je napisao/la:Bez uvrede, ali ako imaš namjeru ekstraktirat meskalin iz peyota (!! X( !!), bolje si odi kupit tubu ljepila.
Zasto ne?
Ne kapiram.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Meskalin - Peyote & San Pedro

Post Postao/la HypnoToad »

Pa, peyote neki narodi smatraju "svetim lijekom", u svojem prirodnom obliku. Uništavat nešto takvo, što je nastalo u prirodi, savršeno u obliku u kakvom je, s kemikalijama da bi dobio par miligrama alkaloida, je jednostavno svetogrđe. Ako te ta strana stvari ne zanima, onda uzmi u obzir da lopophora ima u sebi još na desetke spojeva koji utječu na iskustvo, a ne ekstraktiraju se standardnim postupcima.
San pedro je bolji kandidat za ekstrakciju, ali opet pravo iskustvo se dobiva konzumacijom biljnog materijala.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori