Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

dr.manijak je napisao/la: Imam jos jedno pitanje, na pakovanju od printa mi je pisalo '' GT+ ''
Koja bi to vrsta mogla da bude?
Psilocybe cubensis! :p
Al da, radi se skoro sigurno o Golden teacheru, znam da neki + stave na izrazito tamne i kvalitetne printove.
Ja sam osobno samo jednom pokušao s pšenicom, i sve je bilo super, zrna su izgledala jako ljepo, osim donje polovice gdje su sva popucala i napravila kašu. Naravno morao sam bacit. Tako da je najveći problem kod drugog zrnja postić optimalnu vlažnost, raž je nekako najjednostavnija u tom pogledu. Što se tiče hranjivosti, svi su više manje tu negdje. Ali raž je daleko najbolja za P. cubensis, pogotovo ako se uzgaja direktno na njoj, bez pravog substrata.

E i samo jedno pitanje, gdje vi nabavljate raž i po kojoj cijeni? Dal možda u DMu ima toga? Uvijek zaboravim otić kad sam u blizini. Kad bi bar uspio negdje na veliko nabavit 100 kila pšenice il prosa il raži za neku sitnu cijenu... :D
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

ja nabavljam raz, tj u prodavnici zdrave hrane 60 dinara kilogram
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la krasta-zg »

bio-bio : 8kn pola kile :)
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Znaci obisao sam sve moguce zdrave hrane ovde kod mene u kraju 5-komada, obisao sam ceo TEMPO-trzni centar, METRO-trzni centar, IDEA-trzni centar, to su najjaci trzni centrovi za hranu i ostala cuda-muda, ali nigde nigde nema da se kupi raz, imaju samo usrane razne pahuljice, dajte ako ima nekog iz Beograda i zna gde mogu da kupim neka kaze, smucila mi se vise raz, ja odem u zdravu hranu oni kazu docice sutra i stignu im je**ne razne pahuljice. I pitaju me a da li vam trebaju ljustene ili neljustene. Ja nemam pojma sta koji k. da trazim i gde da trazim dajte recite mi da li suto ljustene ili neljustene, smucila mi se raz u p.m :-w



Jel je ovo ta raz koja mi treba?

Kod: Označi sve

http://www.nutricia.rs/e-prodavnica/osnovni-proizvodi/zitarice/zrna/14.html
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
popularni

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la popularni »

evo ja se samo javljam s nekim problemima.. :(
a rado bi i ja nekome pomogao ali mi treba još iskustva.. :))
al evo i da netko uči iz mojih pogrešaka..

pošto je zima, stavio sam grijati tegle u kontejner.. samo nisam koristio 2 nego 1 kontejner..
dakle, voda je s grijačem na dnu, a na uzdignutoj površini su tegle.. i sada nastaje problem.. previdio sam da će se previše vlage stvarati unutra.. i nakon 2 dana što ih nisam otvarao, šokirao sam se .. sve puno vode okolo, natopljena filter vata do boli, samo je temperatura bila odgovarajuća.. i počelo se bijeliti.. :x

samo se sada bojim mokre filter vate, da ne bi potaklo neke bakterije ili plijesanj na razvitak..

sada ne znam da li ih ostaviti negdje da se posuše izvan kontejnera na nekoj približnoj temperaturi (što će biti teško), staviti dupli kontejer kao u gajdu, ili ih ostaviti unutra i povećati strujanje zraka?

Hvala!!!
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la mandelbrot »

Stavi ih negdje u sobu ili gdje vec imas normalnu sobnu temperaturu dakle 23, 24....ja sam isto jednom davno tako napravio i na kraju mi nista nije uspjelo....bolje safe then sorry..a grijc ti je jedino potreban ako ih id drzis u prostoriji u kojoj je dosta hladno...bilo gdje u stanu gdje se zivi je ionako normalna sobna temp. preko 22 stupnja uglavnom a to je sasvim ok za razvoj...bar je to moje misljenje...mozda ce razvoj trajati tjedan dana duze nego na nekih 26, 27 ali bar si siguran da je sve ok...a i manja mogucnost kontaminacije...to govorim is osobnog iskustva, moda netko drugi ima drugacija iskustva... :D
z = z*z +c
popularni

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la popularni »

a držao sam ih u ormaru u sobi gdje boravim s termometrom između njih. U sobi je bilo 28, a na termometru među njima 21-22 stupnja, i nikako da se penje?!? tako da sam ih odlučio ugurati u kontejner i sad je sve mokro.. :((

javno apeliram na vas bakterije, da ne napadate moju zimnicu!!!

e da..planirao sam ih par dana ostaviti u ormaru da se osuše, oblijepiti kutiju trakom i ostaviti poklopac polu otvoren, tako da nema nikakve šanse da voda pada na vatu.. što kažeš na to?

ili sam čak u govnima ako je velika koncentracija vlage okolo tegli?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Da, tegle nikako nesmiju biti u istom kontejneru kao i voda... Ako je filter mokar, voda je sigurno ušla i u tegle, tako da se bojim da je sada fail neizbježan...
Inače je puno bolje držati tegle na nižoj temperaturi (20-23), nego na pre visokoj (27+).
Pogotovo sada, kad je sve mokro, ako je temperatura pre visoka bakterije će podivljat. Sad ti je najbolje da ih staviš na neku visoku policu i zaboraviš na 2 tjedna, ili će se izborit za život, ili će bakterije pobijedit.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
popularni

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la popularni »

evo ga.. obrisao sam tegle, stavio u ormar i držim temperaturu oko 22 C..
sada mi samo preostaje molitva i čekanje..

javim se za 7 dana..i staviti cu pokoju sliku ako bude moguce..

Hvala na savjetima.. pozdrav!


i znači ne postoji neki način "liječenja" već inokuliranih tegli? čitao sam samo o smanjenju mogućnosti kontaminacije dodavanjem vapna, samo mi ni to nije baš najjasnije..
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la mandelbrot »

Mozes jedino probat izvuci mali dio zdravog micelja i bacit na agar....i onda sa par transfera rijesit se kontaminacija....sve ostalo mozes zaboravit... :(
z = z*z +c
Odgovori