Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
psy.krepac
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 17.04.2024, 18:45
 pohvaljen: 2 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la psy.krepac »

Pozdrav dobri ljudi, upravo sam danas narucio 3 printa sa FSE..
Vrlo lako sam se dogovorio sa ljudima preko mejla, napravio listu od onoga sta im je in stock
i odlucio se za sledece:

Thai Koh Samui Super Strain
Panaeolus TTBVI (malo na muda ali videcemo sta ce biti od toga haha)
Psilocybe Natalensis

Planiram da otvorim dnevnik kada stignu spore pa da svi zajedno to lepo ispratimo :mushroom:
Ovo mi je prvi post na forumu ali sam sa vama skoro 10 godina, citajuci istrazivajuci i vodeci se vasim iskustvima savetima itd (covek iz senke =)) )
Thai KSSS sam izabrao cisto da imam jedan cube i zbog agresivnije kolonizacije od ostalih (tako bar kazu po internetima)
Natalensis-u se zapravo i najvise radujem jer ce to biti prva "exotic" koju cu isprobati, a po onome sto sam citao je mozda cak i laksa za uzgoj od cubensisa a potentnija 1.5-2x
TTBVI je tek egzotika mala govnarkica potencije 4-5x vise u odnosu na cubensis, kazu ljudi teska za uzgoj ali ko uspe isplati se itekako...nju cu verovatno na kraju kad se pozavavim sa ove prve dve :cheesy:
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 360
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 170 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la faceOff »

Aj sretno
Koh samui mi je najdraži za uzgoj. Jebeno je otporan na kontaminacije, a potencija je dobra. Super strain nisam radio, ali vjerovatno je isto.

Natalensis sam naručio sa FSE, ali print je kontaminiran do bola. Ostavio sam tegle i nakon tjedan dana nema micelija od natalensisa, sama paučina. Ne znam ima li smisla uopće stavljati spore na agar ako se mic na pšenici ne pojavljuje
Nadam se da će kod tebe proći bolje.
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
psy.krepac
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 17.04.2024, 18:45
 pohvaljen: 2 puta

Re: Vodič za naručivanje printa s FSRE-a

Post Postao/la psy.krepac »

pa mislim da je bolje odmah na agar, spasis nesto ako moze pa u teglu ili LC... sta znam probaj pa vidi da li ti se isplati ta zajebancija
Odgovori