Psytrance / Goa

Što slušate i volite podijelite sa drugima
Odgovori
Avatar
55cacc2d7823
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 13.05.2020, 04:07
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Psytrance / Goa

Post Postao/la 55cacc2d7823 »

AFX je napisao/la: 25.03.2023, 10:31Toga je i mene strah, a nakupilo se dobrih 3-4Tb, zato sam u fazi traženja nekog povoljnog a dobrog Synology NAS-a..
malo offtopic. pretpostavljam da vec imas neki razlog zasto bas synology nas. jednostavniji jeste, ima sve sta korisniku moze trebat - docker, virtualizaciju, acl, jednostavno gledanje i slusanje sadrzaja, torrent client pa nadalje. da podjelim svoje iskustvo i razloge zasto sam odustao od synologya. planirao sam sloziti diy nas iz razloga sto ne zelim biti limitiran operativnim sustavom, zelim imati vise kontrole nad uredajem i zelim imati hardware koji mogu kasnije iskoristit za druge projekte. odlucio sam se bio za storage baziran na single board computeru i pcie raid kartici kako bih imao dodatnu sigurnost od disk failura. posto sam planirao kasnije spajati senzore za vlagu, temperaturu i druge stvari na gpio, sbc mi se cinio boljom varijantom. odgodio sam slaganje masine dok ne nabavim bolji internet. jos jedna stvar. nedavno smo drugaru slagali xpenology tj crackani synology sustav u qemu+kvm virtualnu masinu kako nebi imao limit koliko nadzornih kamera moze dodati bez licence. radi dobro, jedino je inicijalni setup malo zeznut. naravno najbitnije od svega za storage je odabrat kvalitetne diskove. racunao sam da bi cijeli setup i 4 x wd gold 8tb 3.5 svaki potrosnje 6-9w mogao gurat sa 100w napajanjem bez problema. ne pokusavam te odgovorit od synologya, koji uredaj uzeti ovisi o zelji i potrebama. htio sam samo podjelit podatke koje sam skupio.

slika nije moja, ali volim ovaj diy rad baziran na pine64 rockpro i sata extenderu.
slika
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Psytrance / Goa

Post Postao/la AFX »

Da ti budem iskren, zatrpao sam se TrueNAS tutorialima, i reko si..fuck it, uzet ću si neki stari Synology za 100e i bok.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
55cacc2d7823
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 13.05.2020, 04:07
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Psytrance / Goa

Post Postao/la 55cacc2d7823 »

nekad mozda bolje ne rjesavat probleme koji ne postoje. nisam znao za truenas, zato sam preletio changelog i djeluje zanimljivo, ne prenatrpano. ima i freebsd support. ako ti se dadne i ako se sjetis, javi kako radi truenas kad ga postavis jednog dana kad god to bilo. :)
Avatar
songoftheday
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 29.05.2019, 16:17
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 40 puta

Re: Psytrance / Goa

Post Postao/la songoftheday »

"Dođe vreme kad prestaneš da postavljaš pitanja jer te više ne zanimaju odgovori"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Psytrance / Goa

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Psytrance / Goa

Post Postao/la AFX »

55cacc2d7823 je napisao/la: 26.03.2023, 23:33 nekad mozda bolje ne rjesavat probleme koji ne postoje. nisam znao za truenas, zato sam preletio changelog i djeluje zanimljivo, ne prenatrpano. ima i freebsd support. ako ti se dadne i ako se sjetis, javi kako radi truenas kad ga postavis jednog dana kad god to bilo. :)
Ma uzeo polovni Synology DS220 i olakšao si muku..Backup+Synology Photos+Jellyfin, savršenstvo.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
krepet
rank2
Postovi: 46
Pridružen/a: 05.02.2024, 08:52
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Psytrance / Goa

Post Postao/la krepet »

Avatar
krepet
rank2
Postovi: 46
Pridružen/a: 05.02.2024, 08:52
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Psytrance / Goa

Post Postao/la krepet »



nez jel goa ili psy al znam da je vini :thumbsup:

Ukrainian

Щедрик, щедрик, щедрівочка,
Прилетіла ластівочка,
Стала собі щебетати,
Господаря викликати.
Вийди, вийди, господарю,
Подивися на кошару.
Там овечки покотились,
А ягнички народились.
В тебе товар весь хороший,
Будеш мати мірку грошей,
Хоч не гроші, то полова,
В тебе жінка чорноброва.
Хоч не гроші, то полова,
В тебе жінка чорноброва.

Transliteration

Shchedryk, shchedryk, shchedrivochka,
Pryletila lastivochka,
Stala sobi shchebetaty,
Hospodaria vyklykaty:
Vyidy, vyidy, hospodariu,
Podyvysia na kosharu,
Tam ovechky pokotylys,
A yahnychky narodylys.
V tebe tovar ves khoroshyi,
Budesh maty mirku hroshei,
Khoch ne hroshi, to polova,
V tebe zhinka chornobrova,
Khoch ne hroshi, to polova.
V tebe zhinka chornobrova.

English

Shchedryk, shchedryk, shchedrivochka
A little swallow flew into the household
and started to twitter,
to summon the master:
"Come out, come out, O master,
look at the sheep pen,
there the ewes have given birth
and the lambkins have been born
Your goods [livestock] are great,
you will have quite a sum of money (by selling them)
If not money, it is worth nothing (literal translation “money is chaff from all the grain”)
You have a dark-eyebrowed beautiful wife
If not money, it is worth nothing
you have a dark-eyebrowed beautiful wife."
Odgovori