Stjenice

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Stjenice

Post Postao/la Black »

huana.meri je napisao/la: 18.02.2023, 17:13 prodo stan, kuću, donjeo namjerno i zarazio te....
taj koji bi ti namjerno donio to mora imati o tome malo znanja, nekake veze s tim dijelom...
promisli...
sretstva za deratizaciju normalno da varaju, nisam to mislio...
Pa postoji velika mogućnost, i ko i kako lako. Al problem to neće riješit. Samo će ga povećati.
Al evo nema dugo stigao mi sastav iz Nizozemske, : pyrethrins
and pyrethroids - 3.0 g/100
g; piperonyl butoxide - 13.5
g/100 g
Samo ga još dovest do ovamo, prijateljev,prijatelj...
Za sad najkonkretnija stvar.
Ništa još nije gotovo, ali iskreno se nadam pozitivnom rezultatu.
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Stjenice

Post Postao/la huana.meri »

u zapadnim zemljaa je zabranjeno tako šta napraviti i u neznanju, a kamoli namjerno, mislim da englezi, niskozemci, francuzi imaju ponajbolja riješenja za to, gledo sam da su imali nekakih napada na večim imanjima baš, radi nekakog egzotičnog drveta ako se sjećam...ugl. hebeno kad te napadne neko sranje milijardu god staro...držse
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Stjenice

Post Postao/la Black »

Nema pomoći, e ja stvarno nisam pametan.
Da i ovo l doživim, nevjerojatno.
Ljudi, molim vas raspitajte se, pokažite post.
Da li ih je netko uspješno iskorijenio i kako?
Baš sam maloprije isprskao litru neopitroida, koncert, u vodu se stavi mala doza.
Sad sam stavio 3x jače. Zatoplilo, množe se....
Ima sitnih tek iz jajašca, da se ne pomiče ne bi znao da postoji.
Do velikih, da, dobar je opis, koštica od jabuke.
Strašno.
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 359
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Stjenice

Post Postao/la faceOff »

koliko sam vidio, izbjeljivač se pokazao učinkovit. Natrij hipoklorit
Ali ima još nešto bolje i malo pogledaj o tome. Valjda si sa engleskim ok.
Riječ je o klor dioksidu. ClO2. Vidim da su napravljena istraživanja i učinkovitost je iznimna. U americi kamione s tim tretiraju. I to je neki oblik izbjeljivača, medjutim brzo prelazi u plinovito stanje i prodire svagdje. Uz to je izniman dezificijens i nema problema sa uklanjanjem ostataka.
A i dosta je jeftino rješenje. Iz dvije lako dostupne kemikalije ga možeš sam napraviti.
Pretraži malo
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Stjenice

Post Postao/la Black »

Sorry, mislio sam da nitko nije ništa pisao jer inače dobijem obavijest. Evo sad uđem na drugu temu i vidim na profilu ovaj komentar.
Nisam osobno dobar sa kemijom ali imam priku jako dobrog za to pitanje.
Ima logike da bi izbjeljivač pomogao, to mi laički podsjeća na ovaj alkohol od 94%
Smrdi al ok, međutim ko svaki alkohol lako hlapi.Jedinke će nagrist ako ih poprskaš. Ako ne, već sat,dva iza dok još jako smrdi njima ne smeta.
Benzilbenzoat i Skabigel, jedina sredstva u apoteci sve slabije rade.Maziva za kožu.
Nisam siguran jesu li i na njih tako brzo stekle imunost jer pored toga su aktivne, doduše puno manje. Bilo je par dana ludila.
Nego za ovo zadnje napisano. Dezificijens, koje dvije kemikalije? Za uradi sam....
Evo pogledao na googlu ,tamo gdje mnogi biocidi zakažu CIO2 pomaže.
Čini mi se nešto najkonkretnije.
Još nabavit sredstvo, vidim da ga ima od kapsula do tekućine u max količinama.
Jedino još nema uradi sam :-?
Ja ću sigurno sad sve pretrest na ovu temu a ako nemaš neki razlog za dopisat kako ga uradit doma, bilo bi super. Hvala u svakom slučaju :ymapplause:
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Stjenice

Post Postao/la huana.meri »

nekidan se našo s mungosima svojim nakon dugo vremena, i rade Ličku Plješevicu a bili su ljetos južnije prema Drnišu, popušili stjenice na koži u spavaonama, skrenili...kaže jedan: njih se jedino smrzavanjem može porokat, ostavit zimi kuću par dana da se smrzne, otvoreno prozore i to...

probaj...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Stjenice

Post Postao/la Black »

Temperatura je bolna točka. Ali +60°jedinke ili +70° jajašca. Kod niskih temperatura, evo sad je oko 12° noću do 5°,6° , kako koji dan i sve su se povukle.
Na svim mjestima za eliminaciju bi trebalo -17°.
Jer se uvuku u tkz.toplinske džepove.
A Dalmacija rijetko ide ispod nule.
Svom srećom nema ih trenutno.
Sve više mislim da bi parni čistač bilo dobro rješenje...
Ali pročitao sam i neke komentare da nije ni to rješenje.
U međuvremenu čistiš,spremaš, robu za van u posebne kese. Ružno, nemoš nikog pozvat kući. A iako dobro pazim čisto mi crnjak ić kod frenda.
Nisu otrovne ali psihu fino srede. Svom srećom znam se liječiti prirodnim sredstvima. Hvala na prijedlogu. huana.meri tnx :thumbsup: :-?
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Stjenice

Post Postao/la huana.meri »

samo stavi na papir koliko to traje, koliko ćeš možda potrošiti love, vremena, godina, nabavi prenosnu jedinicu nekako za ledenicu, za meso, hladnjaće pokretne za svadbe, instaliraj to privremeno na nekaku ploču, blažujku, hebi im majku sobu po sobu 15 dana, sve nabij na minus koda imaš leševe iz genocida, ovako možeš loodit još dekadama, mogu te gamad nadživit i nastavit izloođivat poslje tebe nekog...
preseli nekamo blizu pored kuće, iznajmi od susjeda makar tavan, al moraš sibir odsimulirat u svojoj kući, otvoriš ju navečer da ju noć uzme i oladi, moš i šator posudit i dić "anti sjenica logor ispred kuće", naložit, snimat se i sve prenosit onlajn borbu, kako spajaš jedinicu na ploču pokretnu, očeš uspjet, mislim da bi na engleskom imo dost vjuanja....srvajvl vani što kampiraš zimi plus rat s gamadi, to niko nije dobio sam nikad, možda budeš prvi...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Stjenice

Post Postao/la Black »

Ufff.... kako svuda tražim rješenje tako sam tri puta našao kratki komentar WD40, uspio ulovit desetak i stavit u praznu plastičnu bocu. Prsnio jednom u nju i stvarno, sutradan ni jedna nije bila živa. Tako da ću očito s njim proć ispod i oko kreveta. Robu ionako peremo na višim temperaturama. Ovaj period u biti u normalnim uvjetima kasno proljeće je bebyboom. To bi trebalo što prije spriječit. Mislim da samo onaj tko je proša kroz tako nešto zna koji je to pakao. Fujj...
Najveći je problem što sam ja tu podstanar. A stan je inače pretrpan. Tako da i tu treba puno vremena za neku inovaciju a da bude prihvaćena s te strane.
U svakom slučaju borba još traje. :eevil:
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Odgovori