Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Avatar
Molder
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 14.01.2019, 22:36
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Molder »

Napraviš da nema kondenzacije. Ako nije u frižideru tokom godine će imati velike oscilacije temperature što znači visoka temperatura. Takođe treba izbaciti što više vazduha.
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Black »

Molder je napisao/la: 14.03.2023, 00:08 Napraviš da nema kondenzacije. Ako nije u frižideru tokom godine će imati velike oscilacije temperature što znači visoka temperatura. Takođe treba izbaciti što više vazduha.
E sad, tokom godine. Meni su trajale mjesec najduže...
Vakumirat, odlična ideja. E tad nije potrebno ništa.
Glupo da dobacujemo argumente, u gljivama se uživa. Pazi da se ne upljesnjave i kako ko, ode u prirodu sa nekim od povjerenja. Zbog psihe.
I uživaaaa :thumbsup: :mushroom:
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Sanya_Leemoon
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 07.09.2023, 14:06
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Sanya_Leemoon »

Pozdrav svim gljivarima! Budući da već duže vrijeme nisam u mogućnosti imati interakciju sa svojom najdražom učiteljicom ayahuascom, jedan poznanik ponudio mi je gljivu. Ali, avaj! Gljivu nikada nisam probala (niti išta drugo osim aye), tako da sam se bacila na istraživanje i u tom istraživanju naletjela na ovaj genijalni forum. Moj problem je što mi je taj poznanik dao neku kapsulu sa smeđim prahom, i to bi kao trebala biti gljiva? Tek čitajući forum skužila sam da niti znam koja je gljiva, ni koja je gramaža, ništa ne znam. Jeste li vi ikada konzumirali gljivu, tako u kapsuli, odnosno je li to uobičajen način, ajmo reći ,distribucije :D
Avatar
Naarayan
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 05.10.2015, 09:02
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Naarayan »

Sanya_Leemoon je napisao/la: 10.09.2023, 16:53 Pozdrav svim gljivarima! Budući da već duže vrijeme nisam u mogućnosti imati interakciju sa svojom najdražom učiteljicom ayahuascom, jedan poznanik ponudio mi je gljivu. Ali, avaj! Gljivu nikada nisam probala (niti išta drugo osim aye), tako da sam se bacila na istraživanje i u tom istraživanju naletjela na ovaj genijalni forum. Moj problem je što mi je taj poznanik dao neku kapsulu sa smeđim prahom, i to bi kao trebala biti gljiva? Tek čitajući forum skužila sam da niti znam koja je gljiva, ni koja je gramaža, ništa ne znam. Jeste li vi ikada konzumirali gljivu, tako u kapsuli, odnosno je li to uobičajen način, ajmo reći ,distribucije :D
Ono što ti sa sigurnošću mogu reći je da ti je to u kapsuli samljevena gljiva ili gljive, dakle u prahu. Ne znam though kolika je to kapsula. Naravno uz pretpostavku da ti poznanik nije neki villain pa ti dao horse. No vjerujem da nije iz nekog razloga :)

A to ti je uobičajeno, microdosing se, koliko ja znam isto kao početnik, uzima s kapsulama. To su obično neke male doze, očito. Sad što je on tebi dao, je li to možda neki super strain, ne znam. Ako je neka obična kapsula nećeš ti trip imati sigurno.

Kapsulu izvagaj, koja je gljiva to sumnjam da će ti neko reći sem tog poznanika.
People have to follow their hearts, and if their hearts lead them to WalMart, so be it
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Black »

Ja sam uvijek imao gljivu osušenu, nikad u kapsuli. To naravno ne znači da se ne može samljeti i usuti u kapsule.Čak izgleda zanimljivo ali 'meni' bi falio ritual žvakanja pa malo limuna zbog C vitamina da psilocibin bolje radi.
Da bi znala sigurno što je, otvori kapsulu i pomiriši. Miris nema šanse da nestane a miris mora bit po gljivama.
Šta se doza tiče, i za nekog tko prvi put uzima mislim da je broj jedan s kim to radi. Premda nije lsd ipak imaju jedan filing (odličan) taman za podijelit sa nekim bliskim.
2.5g-3.00g max. Ali ja bi ipak 2.5 za jedno fino upoznavanje.Traje ti do 6 sati intenzivno i pomalo spušta ali ćuti se još sat,dva onako na finjaka. Ako imaš za zapalit tada, vrh.
Priroda i prirodno i preporučam prirodu kod konzumacije, dalje od ljudi.
Nama su redovito smetali ljudi i osamili bi se.
Eto, kroz takav način mislim da bi to bilo to.
Još jedna stvar.
Prije gljiva, nekoliko dana detoksikacije od svega bi bilo poželjno. Ne uzimat da se uradiš već da nešto duhovno u sebi podigneš.
Pomoći će sigurno.
Sretno :mushroom: :thumbsup:
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Sanya_Leemoon
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 07.09.2023, 14:06
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Sanya_Leemoon »

Hvala vam na odgovorima! Baš zato što sam to dobila od osobe koju ne poznajem dobro, malo me strah. Ne znam od koga je nabavio, a znam da su tada bili na nekim festivalima i pretpostavljam da je i svašta drugo bilo u opticaju. Pa me strah da nisam greškom dobila nešto drugo, a ne gljivu. Ali hvala na savjetu, pomirisat ću pa vidjet miriše li na gljivu.

Vidim da se dosta vas bacilo na samostalni uzgoj gljiva, počela sam detaljno iščitavati sve teme vezano za to. Ali sigurno neću s tim početi dok ne dobijem priliku probati gljivu. Moram znati ljubimo li se nas dvije prije nego se bacim na tako ozbiljan posao. Pretpostavljam da bi mi mogla odgovarati, ali dok ne probam ništa ne znam :D
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la huana.meri »

op op, ajmo ajmo, kreće sezona, prije ćeš ih ubrat vani nego posadit, op op
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori