Marijuana

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
Odgovori
zvonac
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 14.01.2021, 10:18
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la zvonac »

Stao sam pusiti prije nekih 10 dana, i zadnjih 4-5 dana me hvata takav umor i neka cudna depresija, ali u isto vrijeme se osjecam bolje oko svog tijela i razmisljam "ostrije", citam po redditu da se to dogadalo dosta drugih ljudi i da je kao normalno nakon prestanka pusenja, pusim 5 godina regularno, preko ljeta puno vise, preko ostatka godine dosta manje, al evo otkad sam na fakultetu pusim jako malo, 1.5g mjesecno ali top skunka, znaci nekih 10 truba mjesecno, prije bih isto imao tako neke stanke od tjedan dva, ali me nikad nije hvatalo tako nesto...
Da nije ovaj "skank" sprican snekim sranjima ili sintetika? Jer evo prvi put se osjecam tako sjebano da se brinem sto to pusim i kako utjece na moj organizam, ko da se skidam sa ko zna cega a ne cvijeca majke prirode :D Ali evo danas je dosta bolje, sutra sigurno jos bolje i za 3-4 dana sam ko nov ako ne i bolje haha
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la Firmus »

Moja je preporuka da jos smanjis pusenje i prijedes na ulje ili nekakav ekstrakt u obliku pilula ili hrane. Udara bar 5-6x jače a ulje je pogotovo ljekovito ako je od kvalitetne robe. Uzimam tch i cbd mix u omjeru 1:1 i to je prilicno opustajuce ako se ne pretjera, a kad mi se tripa uzmem isto neki kvalitetni ekstrakt sorte koja ima vise thc-a ;)

Ili ako volis dimit nije ni vape los, samo treba bit od kvalitenih dijelova i da nije previsoka temp. Imas i one bez punjenja koji se zagrijavaju malim plamenikom.

Vise sam nekako anksiozan kad pusim a i osjetim stetnost toga, pogotovo ako postim, jedem sirovo, i zdravo zivim.
zvonac
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 14.01.2021, 10:18
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la zvonac »

Firmus je napisao/la: 09.06.2021, 03:12 Moja je preporuka da jos smanjis pusenje i prijedes na ulje ili nekakav ekstrakt u obliku pilula ili hrane. Udara bar 5-6x jače a ulje je pogotovo ljekovito ako je od kvalitetne robe. Uzimam tch i cbd mix u omjeru 1:1 i to je prilicno opustajuce ako se ne pretjera, a kad mi se tripa uzmem isto neki kvalitetni ekstrakt sorte koja ima vise thc-a ;)

Ili ako volis dimit nije ni vape los, samo treba bit od kvalitenih dijelova i da nije previsoka temp. Imas i one bez punjenja koji se zagrijavaju malim plamenikom.

Vise sam nekako anksiozan kad pusim a i osjetim stetnost toga, pogotovo ako postim, jedem sirovo, i zdravo zivim.
Ma ostavio se skroz, sezona kolokvija i rokova, mozak mora radit na max haha.
Najveći problem oko prestanka mi je društveni, u drustvo se poprilično integrirala trava i ti njeni rituali.

Ulje sam zelio probati ali kako sam se tek preselio u ZG i nisam u tim krugovima baš teško da cu pronaći kvalitetnog, ali možda se i varam.
Imam onaj xmax starry vape, ok je, malo manje napusi i drukcije nekako udre.

Za sad je plan trava detox, pojačati treninge na duplo, i proci ispite :bigsmilee: a na ljeto ce mo viditi....
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la AFX »

Mene je samo otupila, to tek sada vidim kada sam nakon godina i godina svakodnevnog koristenja prestao
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la faceOff »

Nikakvo tupilo nisam osjetio. Zapalim jednu laganu trubu dnevno, predvečer. Sativa, dizalica. Digne život, aktivira. A kad popusti spreman za krpe.
Indike su mi mrske, spuštaju...
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Vass43
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 25.08.2023, 10:46

Re: Marijuana

Post Postao/la Vass43 »

Ako se neko razume u uzgoj, treba mi strucna pomoc. Biljke su mi usporile sa rastom i nikako da krenu da cvetaju, po donjim listovima (blize zemlji) krenule da izlaze tackice, prvo zute pa braon, pa sve vise i vise, pa sad i na visim listovima, ne samo uz dno. Trazio po internetu, kaze ili kalcijum ili kontra-potassium, ili gljivicna infekcija. Da'l je Ph previsok pa je problem za abzorbciju potasiuma, ili Ph pre nizak pa je problem za abzorbciju kalcijuma... A nemam merilo za Ph vrednost zemlje. Planirao sam veceras staviti sirce u vodu za zalivanje pa videt oce to pomoci ista...
Avatar
faceOff
rank9
Postovi: 358
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 230 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la faceOff »

Vass43 je napisao/la: 25.08.2023, 10:54 Ako se neko razume u uzgoj, treba mi strucna pomoc. Biljke su mi usporile sa rastom i nikako da krenu da cvetaju, po donjim listovima (blize zemlji) krenule da izlaze tackice, prvo zute pa braon, pa sve vise i vise, pa sad i na visim listovima, ne samo uz dno. Trazio po internetu, kaze ili kalcijum ili kontra-potassium, ili gljivicna infekcija. Da'l je Ph previsok pa je problem za abzorbciju potasiuma, ili Ph pre nizak pa je problem za abzorbciju kalcijuma... A nemam merilo za Ph vrednost zemlje. Planirao sam veceras staviti sirce u vodu za zalivanje pa videt oce to pomoci ista...
Gdje uzgajaš? Vani?
Pun kufer varijabli ima za znati. Zemlja, ph, nutrijenti...
Moguće da je kalij u igri. On je mobilan, a počelo je sa donjim listovima...
Može biti da je zaključan sa lošim PH, sa viškom kalcija, može biti da je nedostatak samog K...
Pojma nemam što ti je činiti
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la AFX »

Vass43 je napisao/la: 25.08.2023, 10:54 Ako se neko razume u uzgoj, treba mi strucna pomoc. Biljke su mi usporile sa rastom i nikako da krenu da cvetaju, po donjim listovima (blize zemlji) krenule da izlaze tackice, prvo zute pa braon, pa sve vise i vise, pa sad i na visim listovima, ne samo uz dno. Trazio po internetu, kaze ili kalcijum ili kontra-potassium, ili gljivicna infekcija. Da'l je Ph previsok pa je problem za abzorbciju potasiuma, ili Ph pre nizak pa je problem za abzorbciju kalcijuma... A nemam merilo za Ph vrednost zemlje. Planirao sam veceras staviti sirce u vodu za zalivanje pa videt oce to pomoci ista...
Slika?
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori