Nedoumice xD

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Nedoumice xD

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Koliko puta je najbolje da se luftiraju, i prskaju? Stavila sam kontra ventilatore. Jel puno jednom u sat vr 5min, i tako 20x. A prskanje 3-4x, po poklopcu i zidovima..?
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Nedoumice xD

Post Postao/la AFX »

Ostaviti ću temu, al inače koristite za pitanja: https://themajka.com/viewtopic.php?t=287
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Nedoumice xD

Post Postao/la huana.meri »

kad pogodiš vlagu supstrata da pogoduje brzoj kolonizaciji i imaš dobar micelij brzi, kad se sve kolonizira težina supstrata je još uvjek dobra i ima vlage, pa je za takav micelij 5 puta dnevno dovoljno da luftaš i malo pirkaš lepezom da svjež zrak dodje na micelij..špricat možeš od 5 2 puta, jer extra vlaga doprinosi šansama sranja, neizgubiš ti puno vlage kad luftaš 10 dana po 4 puta dnevno po minutu recimo, mislim da je bitno da s nečim imitiraš vjetar, kreće pinanje za 5 dana...nikad nisam imao ventove, filtere, samo samo 4-5 puta s poklopcem vjetrio, imitirao propuh i natrag poklopio....izbjegavaj špricanje ako imaš orošavanje nakon 15 min od luftanja....uvelike smanjuješ šanse za nastanak kontaminacija....

kad porodiš prve, onda dankaš, što manje špricanja, šprica je kasnije kad doktoriraš, rašpršicać vode, ne šprica za igle, ;)...lol
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Pecurkica♡
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 14.02.2023, 14:29
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Nedoumice xD

Post Postao/la Pecurkica♡ »

Hvala puno na odgovoru 😊 Da, dobijam polako osecaj.. Kupila sam i higrometar ali mislim da ne radi dobro. Cekam da se mic razvije po kolacu, i to ce biti moj 3 grow 🥰
Odgovori